• TurkishEnglishGermany

BLOG YAZILARI

21 Temel SEO İpuçları ve Teknikleri

İşletmeler, en azından arama motorları optimizasyonunun () temellerini anlamanın ve uygulamasının gereğinin farkına varıyor . Ancak, çeşitli bloglar ve web sitelerini okursanız, “temelleri” neyi neyin oluşturduğuyla ilgili pek çok belirsizlik olduğunu hızlı bir şekilde göreceksiniz. Üst düzey danışmanlığa erişmeksizin ve kaynaklarının neler olabileceğini çok fazla deneyimsiz olarak güvenilir, ayrıca stratejileri ve taktikleri hakkında yanlış bilgiler var.

1. Kendinizi sürece katlayın. SEO tek seferlik bir etkinlik değildir. Arama motoru algoritmaları düzenli olarak değişir, bu nedenle geçen yıl yapılan taktikler bu yıl çalışmayabilir. SEO, uzun vadeli bir bakış açısı ve taahhüdü gerektirir.

Sabırlı olun. SEO, anında memnuniyetle ilgili değildir. Sonuçlar genellikle görmek aylar alır ve bu özellikle küçük olduğunuzdan ve çevrimiçi ticaret yapmaktan daha yeni olduğunuz için geçerlidir.

3. Bir SEO şirketi seçerken çok fazla soru sorun. Şirketin hangi taktikleri kullandığını bilmek meslek sizindir. Özellikler isteyin. Herhangi bir risk olup olmadığını sorun. Ardından kendiniz çevrimiçi olun ve şirket hakkında, tartıştıkları taktikler hakkında vb. Kendi araştırma yapın.

4. SEO öğrencisi olun. Kendin yap yolunu seçersen, SEO öğrencisi olman ve olabildiğince fazla öğrenmen gerekecek. Neyse ki sizin için, harika Web kaynakları ( Arama Motoru Dünyası gibi ) ve okumak için müthiş birkaç kitap var. (Evet basılı gerçek kitaplar!) Çeşitli makaleler, kitaplar ve kaynaklar için SEO Ne Yapmışsınız sayfasına bakın

5. Başlangıçta web analizi yapın. SEO çabalarınız için net bir şekilde tanımlanmış hedefleriniz olmalıdır ve neyin yürüdüğünü ve neyin işe yaramayacağını izleyebilmeniz için web analitiği yazılımına ihtiyacınız olacaktır.

6. Harika bir web sitesi oluşturun. Eminim sonuçların ilk sayfasında görünmek istersiniz. Kendinize “sitem mi gerçekten bu konuda dünyanın en iyi 10 sitelerden biri?” Dürüst olun. Eğer değilse, daha iyi yapın.

7. Bir site haritası sayfası ekleyin. Örümcekler, taranamayan sayfaları dizine ekleyemez. Bir site haritası, örümceklerin sitenizdeki tüm önemli sayfaları bulmasına yardımcı olur ve örümceğin sitenizin hiyerarşisini anlamasına yardımcı olur. Bu, sitenizin taranması zor bir gezinme menüsü varsa özellikle yararlıdır. Siteniz büyükse, birkaç site haritası sayfası yapın. Her birini en az 100 bağlantıya tutun. Müşterilere 75, güvence altına alınacak maksimumın 75 olduğunu söyledim.

8. SEO dostu URL’ler olun. URL’lerinizde ve alan adınızdaki dosya adlarında (ör. Alanadıiniz.com/red-widgets.html) anahtar kelimeler kullanın . Yine de, aşırıya kaçma. 3 + tireli olan bir dosya spamli görünme eğilimindedir ve kullanıcılar bunun üzerinde tereddüt edebilir. İlgili bonus ipucu: URL’lerde ve dosya adlarında alt çizgiler değil alt çizgiler kullanın. Tirelemeler “boşluk” olarak kabul edilirken, alt çizgiler yoktur.

9. Projenin başında anahtar kelime araştırması yapın.  Sıkı bir bütçeniz varsa , her ikisi de daha güçlü ücretli sürümlere sahip olan Anahtar Kelime Bulma veya WordTracker’ın ücretsiz sürümlerini kullanın . Bu araçların gösterdiği sayıları yok sayın; Önemli olan bir anahtar kelimenin diğerine göreceli hacim olmasıdır. Bir başka iyi ücretsiz araç, tam sayıları göstermeyen Google’ın AdWords Anahtar Kelime Aracı’dır .

10. Bir PPC hesabı açın. Google AdWords, Microsoft adCenter veya başka bir şey olsun, bu, anahtar kelimeleriniz için gerçek arama hacmi elde etmek için harika bir yoldur . Evet, maliyeti vardır, ancak bütçeniz varsa yatırıma değer. Yukarıdaki “sabırlı olun” önerisini beğenmediyseniz ve anlık görünürlük arıyorsanız çözüm de budur.

11. Benzersiz ve alakalı bir başlık ve meta açıklama her sayfada kullanın. Sayfa başlığı, sayfadaki en önemli SEO faktörüdür. Sayfa başlığının bir parçası olmaksızın birincil bir terime (2-3 kelime) yüksek derecede rütbe etmek nadirdir. Meta açıklama etiketi, rütbeye yardımcı olmaz, ancak genellikle girişinizin altında metin snippet’i olarak görünür, bu nedenle alakalı anahtar kelimeleri içermeli ve araştırmacıları listenizi tıklamaya teşvik edecek şekilde yazılmalıdır. İlgili bonus ipucu:Bugün önemli bir arama motoru desteklemediğinden, Anahtar Kelimeler meta etiketini yoksayabilirsiniz.

12. Önce kullanıcılar için yazın. Google, Yahoo vb. Web’i tarayan oldukça güçlü botlara sahip ancak bilgilerime göre bu botlar hiçbir zaman çevrimiçi bir şey satın almadı, bir bülten için kaydoldu veya hizmetlerinizi aramak için telefonu aldı. İnsanlar bu işleri yapar, bu nedenle sayfanızın kopyasını insanlarla aklınızda tutun. Evet, metinde anahtar kelimelere ihtiyacınız var, ancak her sayfayı bir Şükran Günü türkiyede beğenmeye çalışmayın. Okunabilir tutun.

13. Harika ve eşsiz bir içerik oluşturun. Bu herkes için önemlidir, ancak çevrimiçi perakendeciler için belirli bir zorluktur. 50 diğer perakendecinin sattığı aynı widget’ı satıyorsanız ve herkes üretici firmanın açıklamalarını kullanıyorsa, bu harika bir fırsattır. Araştırmacıların kullandığı gerçek kelimeleri hedeflemek ve rekabeti uçuracak ürün sayfaları yapmak için daha önce yaptığınız araştırma anahtar kelimesini (yukarıdaki # 9’ya bakın) kullanarak kendi ürün açıklamanızı yazın. Artı, perakendeci ya da değil, harika içerikler, gelen bağlantıları almak için harika bir yoldur.

14. İç bağlama yaparken anahtar kelimelerini çapa metin olarak kullanın. Çapa metni yardımı, örümceklere bağlantılı sayfanın ne olduğunu anlatır. “Burayı tıklayın” diyen bağlantılar, arama motorunuzun görünürlüğü için hiçbir şey yapmaz.

15. Bağlantıları akıllıca kurun. Güvenilen dizinler gibi temel bağlantılarla başlayın. ( Yahoo ve DMOZ örnek olarak gösterilir, ancak DMOZ gönderme endişesiyle vakit harcamayın, gönderin ve unutun.) Endüstrinizdeki yetkili sitelerden bağlantılar arayın. Yerel arama sizin için önemliyse (daha fazla bilgi almak için), coğrafi bölgedeki güvenilir sitelerden (Ticaret Odası, yerel işletme dizinleri vb.) Bağlantılar alın. Elde edebileceğiniz bağlantıları bulmak için rakiplerinize gelen bağlantıları analiz edin. . Tutarlı bir şekilde büyük içerik oluşturun ve farkındalık ve bağlantılar oluşturmak için sosyal medya kullanın. (Bunun için bir blog harika; aşağıda bulabilirsiniz.)

16. Basın bültenlerini akıllıca kullanın. Endüstrinizi veya yerel bölgenizi kapsayan bir medya ile ilişki geliştirmek, güvenilir medya web sitelerinden bağlantılar almak da dahil olmak üzere büyük bir maruz kalma kaynağı olabilir. Bültenleri online olarak dağıtmak etkili bir bağlantı kurma taktiği olabilir ve haber arama sitelerinde görünme kapısını açar. İlgili bonus ile ilgili ipucu: Yalnızca rapor etmek için haber değeri olan bir şey olduğunda bir sürüm yayınlayın. Gazetecilerin zamanını boşa harcamayın.

17. Bir blog başlatın ve diğer ilgili bloglarla katılın. Arama motorları, özellikle Google, yeni içerik ve yüksek yapılandırılmış veriler için blogları sever. Bunun ötesinde, sektörünüz ve / veya şirketiniz hakkında halihazırda gerçekleşmekte olan sohbetlere katılmanın daha iyi bir yolu yok. Diğer bloglar hakkında okuma ve yorum yazma da pozlamanızı artırabilir ve yeni bağlantılar edinmenize yardımcı olabilir. İlgili bonus ile ilgili ipucu: Ana alan adınız blog yayınlarınızdaki tüm bağlantıların avantajını elde etmek için blog’unuzu alaniniz.com/blog adresine koyun . Bu mümkün değilse blog.alanadiniz.com kullanın .

18. Sosyal medya pazarlamasını akıllıca kullanın. İşletmeniz görsel bir unsura sahipse, Flickr‘dakiuygun topluluklara katılın ve oradaki yüksek kaliteli fotoğraflar gönderin. Hizmet odaklı bir iş yapıyorsanız, kendinizi endüstrinizde uzman olarak konumlandırmak için Quora ve / veya Yahoo Answers kullanın. Sosyal bilgi ve sinyaller Google ve Bing‘in arama motoru sıralamasının bir parçası olarak kullanıldığından, herhangi bir işletme ayrıca Twitter ve Facebook‘tan faydalanmak istiyor olmalıdır . Kullandığınız herhangi bir sosyal medya sitesi ile ilk kural spam değildir! Sitenin aktif, katkıda bulunan bir üyesi olun. Fikir potansiyel müşterilerle etkileşim kurmak, onları rahatsız etmek değil.

19. Yerel arama fırsatlarından yararlanın. Çevrimdışı satın alım için çevrimiçi araştırma artan bir trend. Sitenizi, adresinizi ve yerel telefon numaranızı belirgin bir şekilde gösteren yerel trafiği yakalamak için optimize edin. Sayfa metninde mahalleleri ve yer işaretlerini kullanarak ayrıntılı bir Yol Tarifleri / Konum sayfası yazın. Sitenizi, büyük arama motorlarının sunduğu ücretsiz yerel listeleme servislerine gönderin. Sitenizin CitySearch, Yelp, Local.com gibi yerel / sosyal dizinlerde listelenmiş olduğundan emin olun ve müşterileri bu sitelerde işletmenizin incelemelerini de terk etmeye teşvik edin.

20. Arama motorlarının verdiği araçlardan yararlanın. Arama motorlarının sitenizi nasıl gördüğüyle ilgili daha fazla bilgi edinmek için Google Web Yöneticisi Merkezi’ne , Bing Web Yöneticisi Araçları’na ve Yahoo Site Explorer’a kaydolun; kaç tane gelen bağlantıyı bildiklerini de bilin.

21. Trafik kaynaklarınızı çeşitlendirin. Google bugün trafik işleminizin% 70’ini sağlayabilir, ancak sonraki büyük algoritma güncellemesi sizi çok zorlarsa ne olur? Google görünürlüğünüz yarın giderse ne olacaksınız? Bültenler ve diğer abone tabanlı içerik, arama motorlarının ne yaparsa yapsın trafiği / müşterileri tutmanıza yardımcı olabilir. Aslında, bu listedeki DO’ların birçoğu – harika içerik oluşturma, bir blog başlatma, sosyal medya ve yerel aramaları kullanma, vb. – arama motorlarının kaprislerinden sağ çıkmanıza yardımcı olabilecek sadık umutları ve müşterileri olan bir kitleyi büyütmenize yardımcı olacaktır .

BENZER YAZILAR

2018 SEO Teknikleri

Web ite kullanıcıları 2017 yılında iteleri için eçtikleri SEO danışmanlarının uyguladığı kriterler oranında itelerinin Google nezninde artma ını ağlamıştır  2017 ene inin...

SEO İçerik Denetimi Nasıl Yapılır ?

Google on birkaç enedir pazarlamacılardan bir ton değişiklık yapmıştır Majör itibaren  , bu değişiklıkların bütün kullanıcılarına en iyi arama tecrübe ini oluşturma Google'ın...

Web Sitenizi Optimize Etmenin 4 Adımı

Arama motoru optimiza yonu amacı, aramo motoru botlarının adece itenizi ve oluşan ayfalarınızı bulmakla birlikte arama motoru onuçlarının en ü t ıralarda bulunma ı için ite ile...