• TurkishEnglishGermany

BLOG YAZILARI

Anti SEO Zararları Nelerdir?

Merhaba 1 SEO Uzmanı Takipçileri Bu Makalemde sizlere Nedir ve Zararları Nelerdir onları anlatacağım.

?

Legal olarak çalışan bir web siteye illegal yollarla arama motoru sıralamasını düşürmek için yapılan işlemlerdir. Bütünsel halde ve parçalı olarak değerlendirmek mümkündür. Bütünsel anti seo hemen, hemen tüm black hat seo yöntemlerinin kullanılır. Local blachat seo’da ise illegal yöntemlerle sitenin seo zayıf noktasını bulup, arama motorlarında gerilemesini sağlamadır. Dünya’da ve Türkiye’de etik olmasa dahi kullanılır. Blach Hat SEO yöntemleri:

Site içi : yaptığınız yanlış uygulamalar black hat seo çeşitleri arasında bulunur. Örnek: Site rengi ile yazılarınızı arka planda gizlemektir. Aşırı meta keyword kullanarak spam oluşturma ve gizli link çıkma gibi teknikleri vardır.

Site Dışı: Web sitenin sandbox ve filtre cezasına girmesi için anasayfa’ya verilen aşırı bağlantı türleridir. Genelde illegal sitelerden anasayfa link çıkışı yaparlar.

 

 

1- BACKLİNKLERLE YAPILAN ANTİ SEO

En çok başvurusu olan tekniklerin başında gelir.Siteyle alakalı olmayan anahtar kelimelerden sitenize düşük kaliteli backlinkler alınır.Aşırı yoğunlukta alındığı taktirde googleda sıralama kaybettirir.

2-İçerikle Yapılan Anti SEO

İnternet adresiniz de içeriklerinizin olmaması gereken hale getirerek sitenizin sıralama kaybetmesini sağlarlar.

3-Search Console Yapılanlar

Console bilgisine sahip bir kişinin Google’da sıralama kaybetmemize sağlaması iyi niyeti olmayan kişinin hayal gücüne bakmaktadır.Çok kısa sürede Google’dan dönüşü olmayan kalıcı bir hasar görmenizi sağlabilirler.

4-DDOS,BOTNET Saldırıları

Ddos ve botnet saldırıları olduğu takdirde site sahibinin başına ciddi sorunlar getirmketedir.SEO işini bilen bir adamın bu saldırıyı karşı tarafa yapması biraz maliyetli olucaktır.Bu saldırılar olurken web adresiniz kapalı oldğundan dolayı bir süre geçtikten sonra
sitesıralama kaybetmeye başlayacaktırç.

5-Yazılımın Manipüle Edilmesi

Site hakkında bir çok konuda yazılım ele geçirirdiğinde ya da erişim etkisi varsa olumsuz işlemler gerçkleştirirmesi.Yazılımla oynanması bu kişinin SEO bilgisi ve hayal gücüne sahiptir.

Anti seo nasıl anlaşılır? Google Webmaster Tools’a giriş yapınız. Kaydınız yok ise gmail hesabı açınız, webmaster tools’a giriş yapın. Web sitenizi https://www.google.com/webmasters/tools/?hl=tr ekleyiniz. Site doğrulama işlemini tamamladıktan sonra aşağıdaki adımları takip edin.

Linklerinizi Kontrol Etmek için Google Webmaster Tools > Search Console > Arama Trafiği > Sitenize Bağlantılar bu kısmı iyice incelemelisiniz. Hangi siteneden web sitenize link verilmiş. Nasıl link gelmiş detaylara göz atınız.

Ahrefs.com bu site ücretli olarak anchor textleri gösterir. Web sitenize hangi kelimeler anchor çıkılmışsa kolayca belirleyebilirsiniz. Kısa sürede kendi içerisinde güncelleme yaparak yeni verilen anchor textleri dahi gösteriyor.

SEO açısından Aynı İp Kullanmak

Aynı sitelerin bulunduğu host;  diğer sitelerin spam yapması ile sizi riske sokabilir. SEO puanı düşük sitelerin aynı hostta olması sizin sitenize olumsuz yönde etki eder. Hatta aynı yerde barındırılan siteler için link alışverişi direk black hat seo yöntemleri arasında görülür. Site başlığı, açıklamaları gibi etkenler birbirine diğer sitelerle benziyorsa sitenize olumsuz etki verecektir. Web sitenize ayrı ip almanız, anti seo çözümü olabilir.

Duplicate content Yapmayınız!
Site içeriklerinizin başka sitelerde barındırılması sizin için dezavantajdır. Otoriter domainler küçük sitelerden bir makale aldığında kaynak göstermezse özgün olan siteden daha önce çıkar. Genelde sizin içerikleriniz spam olarak görünür. İçeriklerinizi her zaman arama sonuçlarında kontrol ederek bu tip olayların önüne geçebilirsiniz. Eğer içeriklerinizi kaynak linksiz kullanan varsa uyarmanız en doğrusu olacaktır.

BENZER YAZILAR

Bu Sayfanın Çevirisini Yap Sorunu Çözümü

Merhabalar 1 SEO Uzmanı takipçileri Bu makalemizde bir çok web ite inde ıkça karşımıza çıkan, ıralamalarda düşüşe ve i tem iz uyarıya ebebiyet veren “bu itenin çeviri ini...

En Çok Yapılan SEO Hataları Nelerdir?

Web itenizin arama motorlarında ki onuçlarında ü t ıralarda bulunma ı için internet adre inizin arama motoru optimiza yonu taktiği üzerine düşünülme i gerekir Bu taktikleri...

SEO Uzmanı Nedir?

SEO Uzmanı, yapılmış olan internet itelerine en başta Google olmak üzere tüm arama motorlarına yapılan ziyaretçi kitlelerine göre en uygun şekle okan, arama motorlarında ki...

Breadcrumb Nedir, Nasıl Kullanılır?

Breadcrumb Nedir Türkçe i miyle " ayfa işaretleri yolu" olarak bilinen Breadcrumb iz kullannıcıların ve Google botlarının ve arama motoru botlarında web itemizde yer alan aşamalı...