• TurkishEnglishGermany

BLOG YAZILARI

Google Cezaları Nedir ve Nasıl Çıkılır ?

Google tarafından internet sitelerinize verilen cezalar çoğu insan tarafından bilinmemekle birlikte bunların neler olduğuna dahilde kimseler tarafından çoğu yerlerde bilgiler verirmemiştir.Google ceza çeşitleri çokça gördüğümüz,çoğu webmasterların başına gelen ve bir çok yerde çözülmesi için sonuç aranan cezalar hakkında bir makale yazıcağız.

Sandbox Nedir ?

Bu ceza türü google tarafından verilen en ağır cezadır.Ağır olmasının yanında bir diğer kötü yanı da çıkmasının oldukça zor olmasıdır.Bu ceza türü ban filtresine girirdiği taktirde siteniz googledan silinebilir.Hiç bir internet aramasında da çıkmayabilirsiniz üstelik site adresinizi adres çubuğuna yazdığınız taktirde bile görünmeme olasılığı vardır.Yani anlayacağınız üzere  sitenizle ilgili tüm yerlerde bir düşüş yaşarsınız.Sandbox’a girirmesinin nedeni   dikkatli olmadan düzensiz bir şekilde seo çalışması yapılmasıdır.Aynı zamanda sitede bulunan makalelerin bütünüyle kopya olması,sitede makale bulunmadan sadece kelime girirmesi yani siteyi spamlatmak da Sandboxa girirmesinin nedenlerindendir.

Sandboxtan Nasıl Çıkılır ?

Sandboxtan nasıl çıkarım sorusu aslında sandoxa neden girilir maddelerinin tam tersidir.Bu nedenle Sandoxtançıkmak için bütün kopya ve alıntı olan makalelerinin silinmesi,düzensiz yapılan backlinklerin yok edilmesi bunlarıyaptıktan sonra google disavow ve yönetici araçlarından sitenizin tekrar detaylı bir şekilde incelenmesi isteyip geridönüşü beklemelisiniz.

Google Bomb Nedir ?

Google bomb google ceza türleri arasında en hafif olanıdır.Bu ceza sitenizin üst sıralarda olduğu bazı kelimlerde gerilemesidir.Bu gerilemenin sebebi girdiğiniz kelimelerde çok fazla link almanızdan dolayı oluşur.

Google Bomb’dan Nasıl Çıkılır ?

Bu cezadan kurtulmanın çıkılmasının sebebi bu kelime linklerini azaltmak ve herhangi bir kelimede üst sıralarayerleşmek için seçtiğiniz kelimeyle link almaya uğraşmamaktan geçer.Yani yüksek kalitede olmayan linkleri silin sizi geriye atan kelime hangisiyse o kelimeye verdiğiniz linkleri azaltın.Yayın periyodunu aksatmayın ve girdğiniz makaleler özgün makale içeriğine sahip olsun ki üst sıralara yükselesiniz.

PageRank Satın Almak

Para verip satın aldığınız Google tarafından anlaşılırsa PageRank teknolojisini görmezden gelmeye girer ve web adresinizin ceza almasına sebep olabilirsiniz.Bunu yaparak sitenizin PageRank değerlerini sıfırlıyabilirsiniz.

BENZER YAZILAR

Bu Sayfanın Çevirisini Yap Sorunu Çözümü

Merhabalar 1 SEO Uzmanı takipçileri Bu makalemizde bir çok web ite inde ıkça karşımıza çıkan, ıralamalarda düşüşe ve i tem iz uyarıya ebebiyet veren “bu itenin çeviri ini...

En Çok Yapılan SEO Hataları Nelerdir?

Web itenizin arama motorlarında ki onuçlarında ü t ıralarda bulunma ı için internet adre inizin arama motoru optimiza yonu taktiği üzerine düşünülme i gerekir Bu taktikleri...

SEO Uzmanı Nedir?

SEO Uzmanı, yapılmış olan internet itelerine en başta Google olmak üzere tüm arama motorlarına yapılan ziyaretçi kitlelerine göre en uygun şekle okan, arama motorlarında ki...

Breadcrumb Nedir, Nasıl Kullanılır?

Breadcrumb Nedir Türkçe i miyle " ayfa işaretleri yolu" olarak bilinen Breadcrumb iz kullannıcıların ve Google botlarının ve arama motoru botlarında web itemizde yer alan aşamalı...