• TurkishEnglishGermany

Google Cezaları Nedir ve Nasıl Çıkılır ?

Google tarafından internet sitelerinize verilen cezalar çoğu insan tarafından bilinmemekle birlikte bunların neler olduğuna dahilde kimseler tarafından çoğu yerlerde bilgiler verirmemiştir.Google ceza çeşitleri çokça gördüğümüz,çoğu webmasterların başına gelen ve bir çok yerde çözülmesi için sonuç aranan cezalar hakkında bir makale yazıcağız.

Sandbox Nedir ?

Bu ceza türü Google tarafından verilen en ağır cezadır.Ağır olmasının yanında bir diğer kötü yanı da çıkmasının oldukça zor olmasıdır.Bu ceza türü ban filtresine girirdiği taktirde siteniz Googledan silinebilir.Hiç bir internet aramasında da çıkmayabilirsiniz üstelik site adresinizi adres çubuğuna yazdığınız taktirde bile görünmeme olasılığı vardır.Yani anlayacağınız üzere  siteniz ile  ilgili tüm yerlerde bir düşüş yaşarsınız.Sandbox’a girirmesinin nedeni   dikkatli olmadan düzensiz bir şekilde seo çalışması yapılmasıdır.Aynı zamanda sitede bulunan makalelerin bütünüyle kopya olması,sitede makale bulunmadan sadece kelime girirmesi yani siteyi spamlatmak da Sandboxa girirmesinin nedenlerindendir.

Sandboxtan Nasıl Çıkılır ?

Sandboxtan nasıl çıkarım sorusu aslında sandoxa neden girilir maddelerinin tam tersidir.Bu nedenle Sandoxtançıkmak için bütün kopya ve alıntı olan makalelerinin silinmesi,düzensiz yapılan backlinklerin yok edilmesi bunlarıyaptıktan sonra google disavow ve yönetici araçlarından sitenizin tekrar detaylı bir şekilde incelenmesi isteyip geridönüşü beklemelisiniz.

Google Bomb Nedir ?

Google bomb google ceza türleri arasında en hafif olanıdır.Bu ceza sitenizin üst sıralarda olduğu bazı kelimlerde gerilemesidir.Bu gerilemenin sebebi girdiğiniz kelimelerde çok fazla link almanızdan dolayı oluşur.

Google Bomb’dan Nasıl Çıkılır ?

Bu cezadan kurtulmanın çıkılmasının sebebi bu kelime linklerini azaltmak ve herhangi bir kelimede üst sıralarayerleşmek için seçtiğiniz kelimeyle link almaya uğraşmamaktan geçer.Yani yüksek kalitede olmayan linkleri silin sizi geriye atan kelime hangisiyse o kelimeye verdiğiniz linkleri azaltın.Yayın periyodunu aksatmayın ve girdğiniz makaleler özgün makale içeriğine sahip olsun ki üst sıralara yükselesiniz.

PageRank Satın Almak

Para verip satın aldığınız Google tarafından anlaşılırsa PageRank teknolojisini görmezden gelmeye girer ve web adresinizin ceza almasına sebep olabilirsiniz.Bunu yaparak sitenizin PageRank değerlerini sıfırlıyabilirsiniz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
BENZER YAZILAR

SEO Ajansı

Bir SEO Ajan ı için temel hedef, kendi inden hizmet alan web itelerinin internet üzerindeki görünürlüğünü artırmak, bu ayede de iteye uzun vadede daha fazla ziyaretçi çekmek ve...

WordPress SEO Uzmanı

SEO uygulamaları web itenizin arama motorlarının onuç ayfalarında (SERP - Search Engine Re ult Page) ü t ıralarda yer almanızı hedefleyen, ağlayan çalışmalardır Yani organik arama...

Profesyonel SEO Uzmanı

İşletme olarak internette yer almak i teyen firmaların, artık geçmişe göre daha fazla şan ı var Özellikle de profe yonel SEO uzmanı de teği ile birlikte, burada yapılan çalışmalar...

Paravan Blog Nedir, Nasıl Yapılır ?

Merhaba 1 eouzmanicom takipçileri Bu makalemizde izlere Doğru Paravan blog Nedir na ıl yapılır onu anlatacağım Dış SEO çalışmalarının en önemli etkenliklerden biri olan backlink...

YORUM YAP

Lütfen Güvenlik Sorusunu Giriniz