• TurkishEnglishGermany

BLOG YAZILARI

Google Manuel Spam Kaldırma

?

Yaptğınız web sitesinde yayınladığınız içerikler kopya veya herhangi bir nedenden dolayı manuel spam cezası verilir.Manuel spam cezası google’ın web sitelerine uyguladığı en ağır cezalardan biridir.Bununla google spam içerikleri üst seviye de engellemeyi amaçlar.Bu ceza elle uygulanan bir ceza türüdür.En gerçek sonucu ise site girişlerinin google tarafından arama motorlarından kaldırırmasıdır.Sitenize girdiğiniz şeylerin belirli bir yüzdenin olması durumunda bu cezayı almış bulunuyorsunuz.Bu siteden başka yaptığınız yeni site de bu işlemi yani aynı içerik aynı tasarımı kullanırsanız aynı cezayı tekrarlamış olursunuz.

Web adresiniz manuel spama çoğunlukla başka internet adreslerinden aldığınız backlinklerden de düşebiliyor.Bunun sonucunda yapılması gereken önemli şeylerden biri aldığımız backlinkleri iyi araştırıp kötü adreslerden aldıklarımızı ise direk kaldırmaktır.Özellikle siteniz tek bir sadelik oluşmıcak yani hiç yazı olmayıp sadece videolardan oluşuyorsa bu durumda sitenin spama düşmesine neden olur.

Spam Cezasının Başlıca Sebepleri Nelerdir ?

Bilinçsiz Backlink:

Site linkleriyle dolmuş çöp web adreslerinizden aldığınız linkler Moz Rank değerlerinize göre internet adresinizinspam rekorunu yükseltmektedir.Bu sebeble sitenizin spama girmesi için temel etken bilinçsiz backlink alımıdır.Kendi paravanlarınızın bilinçsiz kullanmanızdan dolayı da kolay bir şekilde spama düşmenize neden olabilir.

Yanlış Paravan Kullanımı:

Çoğu zaman merkez sitelerin güçlenmesi için paravan ismini aldığınız destekleyeci siteler açılmaktadır.Bu sitelerçoğunlukla düzensiz link çıkışı yapılmaktadır.Özellikle de whois ve analystic kayıtları ve ortak hesap ile spamadüşmeniz artmaktadır.Bunun sebebi google’a belli etmeden hesap sahipliğinden ayrılarak link çıkışı yapılmalıdır.

Site içi Yanlışlar

  • Girdiğiniz makalede normalden daha fazla dış link verilmesi
  • Benzer başlıkların birden fazla yazılarak içeriğin farklı bir şekilde yazılarak sunulması yani boş içerik koyulması
  • Kısa yazılmış kullanıcı deneyimin üstün olmaması ve içeriklerin zayıf olması
  • Normalinden daha fazla etiket kullanılarak yazılan her etiketten trafik çekme isteği

Kopya İçerik Kullanımı:

Sitelerde yapılan başka siteden kopya içerik çekme yöntemi bir hırsızlık olup aynı zamanda da spam sebebidir.

 

Yukarı da yazılan hatalardan herhangi birini yapıp siteniz manuel spama düştüyse nasıl kaldıracağınız da aşağıda yazacağım.

İnternet adresiniz hem wwww li hemm de www siz açılıyor mu,sitenizde doorway pages olan sayfa da oluşan köprü bağlanıtları var mı ?
Otomatik oluşturulan içerik var mı ? zayıf içerik girişi olmuş mu ? internet için oluştururmuş arama motoru için yapılan anahtar kelimeler var mı ?
Bunların analazini yaptıktan sonra Google Search Console hesabınıza giriş yapıyorsunuz.Ardından arama trafiğinden internet adresinize olan bağlantıları
seçiyorsunuz ve aşağıda ki tabloyu indiriyorsunuz.

Bu tabloyu indirdikten sonra manuel spamın kaldırırması için inceleme talebi bulunuyoruz.Butona girdikten sonra boş kutucuğa açıklamalar giriyorsunuz.Açıklamaları girdikten sonra inceleme talebi butonuna tıklayıp sonucu bekliyoruz işlemlerimiz eksiksiz yaptıysak 1-2 hafta içerisinde web sitemizden manuel spam kaldırılacaktır.

 

 

BENZER YAZILAR

Bu Sayfanın Çevirisini Yap Sorunu Çözümü

Merhabalar 1 SEO Uzmanı takipçileri Bu makalemizde bir çok web ite inde ıkça karşımıza çıkan, ıralamalarda düşüşe ve i tem iz uyarıya ebebiyet veren “bu itenin çeviri ini...

En Çok Yapılan SEO Hataları Nelerdir?

Web itenizin arama motorlarında ki onuçlarında ü t ıralarda bulunma ı için internet adre inizin arama motoru optimiza yonu taktiği üzerine düşünülme i gerekir Bu taktikleri...

SEO Uzmanı Nedir?

SEO Uzmanı, yapılmış olan internet itelerine en başta Google olmak üzere tüm arama motorlarına yapılan ziyaretçi kitlelerine göre en uygun şekle okan, arama motorlarında ki...

Breadcrumb Nedir, Nasıl Kullanılır?

Breadcrumb Nedir Türkçe i miyle " ayfa işaretleri yolu" olarak bilinen Breadcrumb iz kullannıcıların ve Google botlarının ve arama motoru botlarında web itemizde yer alan aşamalı...