• TurkishEnglishGermany

BLOG YAZILARI

SEO Başarısızlığının Nedenleri

SEO çalışmalarıyla ilgili en büyük sorunlardan biri, başarılı olarak algılanabilmesi için gereken her şeyi kontrol edilmesinden dolayı web sitelerin başarısı SEO çalışmalarna bağlı kalıyor.

Web site sahipleri site müşterileri için yazılım ortamını yazılımcılara, sitenizin Google nezninde yükselmesi ve iyi bir reklamının yapılması SEO danışmanlarına kalmış bişey olup sonuçları sağlamak ve rapor oluşturma aşamalarını SEO’lara bırakırlar.

SEO danışmanlarının yaptığı çalışmalar bazen de sitenizin pazarlamasının daha iyi yerlere gelmesini engelleyecek belli başlı sebepler olabilir, sizi engelleyebilecek olan belli başlı sebeplerin ana maddelerini bugünkü yazımız da açıklamaya çalışacağız.

1-)Web Site Kampanyanız Çok Dar

Günümüzden on sene öncesine kadar gidersek, eskilerde web sitelerin reklamını yapmak ve kampyanları oluşturmak için yanlızca anahtar kelime ve sitenize her daim bağlantı kurmaya oluşturulmuş kampanyalara sahip olabiliyordunuz. Dediğimiz gibi o günler 10 sene öncesinde kaldı.

Site içi linkleri günüzmüde daha da geliştirerek kullanılmaya devam ediliyor, site içeriğinde oluşturulan anahtar kelimeler ise haken ayrılmaz bir bütün. Artık günümüzde piyasada rekabet kızıştığından ötürü bu iki saydığımız madde istediğiniz başarıyı nadiren elde edecektir. Bunun nedeni de son 5 yıl içerisinde yaşanmış olan tüm algoritma değişiklikleri bu yüzden günümüz koşullarına göre daha bütünsel bir yaklaşım benimsenmemiz lazım.

Bu yüzden oluşturulmuş olan gerçek sayfa üstü anahtar kelime optimizasyonlarını, başarılı bir SEO kampanyasında kullanmak en küçük yönlerden bir tanesi.
Web sitenizin oluşum yapısında oluşturulan site mimarisi kullanılabilirlik açısından ve sitenizin sosyal hareketleri çok önemli bir rol oynamaktadır. Eğer web sitenize bu alanda bir yatırım yapmıyorsanız SEO’nuzu olumsuz yönde etkilersiniz.

2-)Web Site Kampanyanız Çok Geniş

SEO çalışmalarınızı her iki yönden de incelediğimiz için bu çalışmamızda önemli çalışmalardan bir tanesidir. Web sitenizin SEO’su için elinizden geldiğince geniş bir kampanya oluşturulup hareket edilmelidir.

-Sosyal Medya Pazarlamacılığı
-Web site içerik stratejisi
-Web sitenizn kullandığınız iyileştirmeleri
-Anahtar kelime optimizasyonu
-Site içi bağlantı kurulması
-Web site SEO’nuz için ayrılacak bütçe

Web sitenizin dijital pazarlama kampanyalarında kapsadığı her şey zaman içerisinde gerçekleşir. Oluşacak herhangi bir sıkıntı da ödeme yapılması için sitenizin iyi bir bütçesi olması gerekir.

Geniş kampanyalar düzenlemek web sitesi açısında doğru davranış olabilir ama harcadığınız bütçeye göre genişleme kampanyası verimsiz olabilir.

Bütçeniz az ise belirlediğinzi alanlarda kendinizi yavaş yavaş yaymaya başlarsınız böyle daha fazla site içinizde ekli kalır.

Bütçenizden daha çok da asıl olan önemli bir mevzu site içinden gelecek olan bağlanıtıları kullanabilir.

3-) Web Sitesi Önerimlerinizi Gerçekleştirmiyor

Hatırlandığı üzere site yapımında kullandığımız kaynaklar olamadığından dolayı başarılı bir şekilde yürütülmesinde ve SEO danışmanları ilgilidir.

4-) Sitenizin Sorunları Olabilir

Bu web sitenizinde oluşan son nokta site sahibinin her türlü haberdar etmesi gerekiyor. Sonuçta SEO çalışmlarının büyük bir bölümünü geliştirdiğimizi düşünürsek bazı bölümlerin birlikte gerçekleştiğini görmek her daim hata oluşumınu aşağıya çeker.

Bir web sitesi oldığu zaman bulduğunuz bir sorun karşısında baığıarak paniğe kapılmadan çözüme kavuşmalıdır.

5-) Sitenizin İyi Bir Oluşum Olacağına Şans Verin

Yaptığınız çalışmaları da bir gecede geri dönüt sağlayacak kadar sabırsız olmamalısınız. Sitenizin her daim gelişmesi ve en güncel olarak daha iyi sıralamalarda kalması için site kurucusunun beklmesi ve daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlamak amacıyla yılmadan çalışmalara devam edilmesi gerek.

-Web sitenizdeki oluşturduğunuz her sayfaya içerikle alakalı anahtar kelime girerek optimize ediniz.
-Her arama için nette bulunduğu kadar sayfa içeriği oluşturun.
-Sitenizde her bir çeşit mimariyi kullnarak sitenizi daha iyi yerlere taşıyın.

6-)Web Siteniz Müşteri Odaklı Değil

İnternet ortamı, insanoğlunun alışveriş etmesi yeni bir şeyler alması için fırsat olarak ortaya çıktğından, bir çok çalışan tuğla ve harç yolunu yapamadıkları için kolay olan yolu çevrimiçi ticarete başladıkların bildirildi. Ticarete başlayan her ne olursa olsun günümüze ayak uydurarak eski kurallara meydan okuyarak kendilerini yeni kurallar üzerinde şekillendirdi. Bu taktikten günümüze gelen web site sahiplerinin çoğu bu eski çevrimçi olduğunu yeterince iyi anladı.

Site işletmecileri internet ortamından sattıklar ürünleri satarak, daha önce satış yaptığı varsayılan müşteriye göre daha fazla odak sağlanır. Bu yöntem özellikle de küçük işletmelerde uygulanır.

Hiç bir zaman bir satıcı olarak unutmayacağınız bir söz vardır, ürününüzü ve ya hizmetinizi insanların isteği sonucunda satabilirsiniz.

Müşterilere karşı güven oluşturul.

Kerem A.soy

1 SEO Uzmanı bünyesinde içerik editörü olarak görev yapmakta.

BENZER YAZILAR

2018 SEO Teknikleri

Web ite kullanıcıları 2017 yılında iteleri için eçtikleri SEO danışmanlarının uyguladığı kriterler oranında itelerinin Google nezninde artma ını ağlamıştır  2017 ene inin...

SEO İçerik Denetimi Nasıl Yapılır ?

Google on birkaç enedir pazarlamacılardan bir ton değişiklık yapmıştır Majör itibaren  , bu değişiklıkların bütün kullanıcılarına en iyi arama tecrübe ini oluşturma Google'ın...

Web Sitenizi Optimize Etmenin 4 Adımı

Arama motoru optimiza yonu amacı, aramo motoru botlarının adece itenizi ve oluşan ayfalarınızı bulmakla birlikte arama motoru onuçlarının en ü t ıralarda bulunma ı için ite ile...