• TurkishEnglishGermany

Seo Uyumlu Etiket Kullanımı

Merhaba 1 SEO Uzmanı okuyucuları, bugünkü yazımız da siz site ziyaretçilerimize, kullanmış oludğunuz sitelerinide nasıl kullanarak bir çalışma yaparak daha iyi yerlere gelebileceğinizi anlatacağız.

Siteniz de yazılan makalelerin kendisi ve yazılan etiketleri SEO sistemiyle etkinlileştirilmiş makale yazılan site daha yukarılar da gözüküyor. Bu şekilde yapılan makalaler etiketler ile birlikte en yukarılara çıkarak sitenizin index almasını sağlıyorsunuz. Yazmış olduğunuz makaleniz de etiket eklemenin incelikleri mevcuttur bu incelikleri sizlerle birlikte görelim.

Makale’ye etiket eklerken;

-Makale de bulunan, etiket sayısının çok olmamasına dikkat edin.
-Makale de bulunan etiket sayısının metnin kelime sayısının %5’i kadar olması gerekmektedir. Matematiksel bir hesaplama yaptığımız da 100 kelimelik bir makalede 5 etiket kullanın. Her zaman olan şeyin %5 olmasına gerek olmayıp maximum (en yüksek) değer olarak düşünün.
-Kullanılan etiketler yazılan yaznın başlığınız ön plana çıkarıcı şekilde yazılsın.
-Yazılan etiketler ile sayfa başlığınızı destekleyin
-Makale de kullanılan etiketler, arama motorlarına bakılarak aranan kelimeler ile ya da cümleler ile olsun.
-Makaleniniz de gereksiz olarak etiket kullanmayın.
-Gerekli olmayan etiketleri kullanmaktan uzak durun
-Kullandığınız etiketleri başlık yapmayınız.
-Sitenize her yazı girdiğiniz de etiketlerinizi arttırın. Büyük sitelerde eklenen her yazı için 3 etiket girilmesi gereklidir.
-İnternette ortam da kullnaılan dikkat çekici etiketleri ziyaretçilerin ve aramam motolarının dikkatini çekecek cinste yapabilirsiniz.
-Makale de kullandığınız etiketleri link vererek simple tags yada SEO link eklentileriyle kullanın.

Yapılan etiketlerin önemini SEO açısından çok önemlidr. Yazı içerisinde belirlenen etiketler, o yazıyla doğrudan alakalı olup ilişkilendirilmelidir. Uzun zamandan beri etiketler, en yüksek şekilde hatalı kullanım oranına sahip yapılardır. Yazılan etiketlerin kontrolü ve aşırı kullanımları, içerik ile bağlantısı olmayan ve sadece SEO’ya yönelik kelimelerin kullanılması yapılan hataların başında gelmektedir.

Etiket Başlığı Kullanılmasın Dikkat Edilmesi Gerekenler;

-Kullanılan etiketler yazdığınız yazılarda en çok kullanılan kelimelerden oluşmaktadır.
-Yazı da kullanmış olduğunuz kelimeler ile etiket durumunu test edebilirsiniz
– Yazıya ait meta bilgilerin kullanıldığı etiketler ile uyumu büyük bir avantaj kullanılacak.
-Makalede seçeceğiniz etiketler ile genel durumuda yazının ön plana çıkarlmasını istenildiği metin içerisinde ki anahtar kelimeler ile yapılmaktadır. Fakat bu durumda anahtar kelimeler yazılan makale içerisnde olmayabilir ya da çok az bir şekilde geçiyor olabilir. Bu durumda yazılan makale ile etiket uyuşmazlığı olacağından bu sitenin SEO uyumuna olumsuz olarak yansıtılacaktır.
– Yazılan makale de en çok geçirilen kelimelere göre etiket kullanmak tavsiye edebileceğim en iyi araç tag density aracıdır. Bu araç sayesinde oluşturmuş olduğumuz her yeni yazıda tarama yaparak, o makalede kullandığınız etiketleri belirleyebilirsiniz.
-Yazdığınız makalelerde etiket sayısı, yazılan metinde ki kelime sayısına göre belirlenmelidir. Bu sayede makalenizde orantılı etiket kullanımı ile spam oluşma durumunu ortadan kaldırmış olacaksınız. Her makalede ideal oranın % 3-4lerde olması uygundur. Yazdığınız her makalede kelime sayısında yükselişe giderseniz, etiket kullanımında da düşüş olmalıdır.

 

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
18 Mart 2018 32809 okunma , ,
Kerem A.soy

1 yıldır Dijital Pazarlama ve içerik Editörü olarak 1 SEO Uzmanı Ajansı bünyesinde çalışmaktayım.

BENZER YAZILAR

Google Benim İşletmem Rehberi

Günümüzde tüm işletmeler ve firmalar için internet kullanımı pazarlama konu unda on derece önemlidir İnternet üzerinden alışverişin ve alışveriş internet üzerinden yapılmayacak...

Kurumsal SEO Nasıl Yapılır?

Kurum al SEO, tüm iteler için yapılan SEO çalışmalarıyla aynı şekilde yapılan çalışmalardır ama itenin ve diğer çalışmaların odağında; kurum imajını iyileştirmek, marka ve...

SEO Uyumlu Web Sitesi Nasıl Yapılır?

Bildiğimiz gibi SEO çalışmalarının amacı, üzerinde çalıştığımız web ite inin belli anahtar kelimelerle yapılan aramalarda, arama motorlarında ü t ıralarda yer alma ını...

YORUMLAR

Avatar
aslı 18 Mart 2018

Hocam yine çok önemli bir konuya değildiniz yalnız aklıma takılan bir soru var penguen Google’ın bildiğinizde son güncellemesinde etiketlere çok fazla önem vermeyeceğini bildirmişti yoksa ben mi yanlış okudum. kendi İnternet sitemde paylaştığım yazılarda hiç etiketlere dikkat etmeden sadece güncel yazılar oluşturmaya çalışıyorum. Oluşturduğum şekildeki yazıların fazla hit almadığını gözlemliyorum. Acaba Google tekrar eski geleneksel etiket yöntemine geri mi döndü bu konuda da bilgi verirseniz çok memnun olacağım

Cevapla
Avatar
seosever 18 Mart 2018

Seo uyumlu etiketlerin kullanımı Google penguen 4 ve sonrasındaki güncellemelerin akabinde önem kazandı. Seo etiketleri Google aramalarında yazılan kelimelerdir ama ben bir noktada tıkanıyorum. Bazı siteler mesela ulusal gazete siteleri, hiç seo uyumlu etiket kullanmadan da birinci sıraya giriveriyorlar. Bakıyorsunuz 3 dakika önce yazılan yazı birinci oluyor. Bu nasıl oluyor?

Cevapla
YORUM YAP

Lütfen Güvenlik Sorusunu Giriniz