• TurkishEnglishGermany

BLOG YAZILARI

Organik SEO Nedir? Nasıl Yapılır?

Bugün siz değerli 1 seo uzmanı takipçiler için hazırladığımız SEO çalışmaları hakkında olan bilgi yazımızda Nedir – Nasıl Yapılır? sizlere anlatacağız. Sizde SEO çalışmalarında işe yarayacak olan bilgileri sitemizden takip ederek istediğiniz sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Organik SEO Nedir?- Nasıl Yapılır?

Organik arama motoru optimizasyonu  şu şekilde. Web sayfalarınız organik olarak sıralandığında, Google’ın ve diğer arama motorlarının bu sayfalardaki içeriği yetkili ve aranan ürün ve konu ile alakalı bulmaları nedeniyle ortaya çıkarmaktadır. İşletmeniz belirli bir konuyla ilgili bilgi sunduğunda ve web sayfalarınız alakalı anahtar kelimeler için optimize edildiğinde, web sitenizi yüksek derecelendirilmek üzere ayarlarsınız. dönüşüm sağlamak için oluşturulcak olan bir sayfa ve konu  her zaman kolay değildir, bu yüzden bir SEO Uzmanına ihtiyaç duya bilirsiniz. Web sayfalarınızı optimize eden bir SEO uzmanı olduğunda, uzun vadeli sonuçlar eldeedebilirsiniz.

SEO uzmanı olarak benim ilk yaptığım işlem web sitenizi olduğu gibi değerlendirmektir. Web sitesinin tamamına bakıp aşağıdakileri uyğılamaktır. her seo uzmanı farklı metotlarda işlemler yapmaktadır. bir seo çalışması için öncelik olarak bir web sitesinin google ve diyer arama motorlarının gönergelerine uygun olmasıdır.

• Sayfa dolaşımın kolaylığı ve kullanıcıya yararlı olması
• Site düzeni ve hızı
• Meta veri ve keywords
• URL yapısı ( önemli olan etkenliktir)
• İçerik ( SEO  uygun dönüşüm sağlıcak iceriklerin olması )

Web sitenizi iyice değerlendirdikten sonra arama motorların yönergelerine uygun bir şekilde düzenleme yapacağız. Web sitenizi daha iyi seviyede düzenlerken SEO’nun en iyi uygulamalarına uymak için potansiyel tasarım güncellemeleri  gözden geçireceğiz. Sonuçta, amaç mümkün olduğunca organik arama motoru sonuçları için optimize edilmiş bir Web sitesi oluşturmaktır kaliteli sayfa ve içerik her zaman arama motorları tarafında ve kullanıcılar tarafından ilgi  görmektedir.

SEO düzenlemesi tamamlandığında, web sitenizin site haritası oluşturacağız. Bu, oluşturduğumuz yeni meta verilerin yanı sıra geliştirilmiş URL yapısı içerecektir. organik trafiği çekmek için dönüşüm ve organik kullanıcı  için mümkün olduğunca doğru hedef kelimeler seçmelisiniz içeriklerin özgünlüğü ve gerçekten doğru bilgiler sunmaktır.

SEO için uygun bir şekilde yapılandırıldığından emin olmak için her sayfadaki içeriği güncelleyeceğiz doğal olarak kopya içerikleri link yapısını bozmadan güncellemek her zaman faydalıdır yazımızın başında söylediğimiz gibi her şeyin organik ve doğal olması.

Organik arama motoru ayarlaması devam eden bir süreçtir. Düzenli olarak analiz edilmesi ve güncellenmesi gerekmektedir. kalite sıralamaları ve dönüşümler dahil olmak üzere sonuçların sunulmaya devam etmesini sağlamak için SEO’nuzu düzenli olarak güncellenmesi gerekmektedir.

Organik SEO ve İnternet pazarlamacılığında organik arama sıralamasını artırma ve dönüşümler sağlamak için bir pazarlama stratejisi oluşturmalıyız Sorularınız varsa veya organik pazarlama ile ilgili sorun ve bilgilendirmek adına bize ulaşın. ve Google yardım forumundan destek alabilirsiniz bu sayfamız bilgilendirmek ve organik SEO’nuzun yapılması gereken yapısıdır umarım sizlere yararlı olacaktır bol trafikli günler dileriz.

 

BENZER YAZILAR

Kurumsal SEO Nasıl Yapılır?

Kurum al SEO, tüm iteler için yapılan SEO çalışmalarıyla aynı şekilde yapılan çalışmalardır ama itenin ve diğer çalışmaların odağında; kurum imajını iyileştirmek, marka ve...

SEO Uyumlu Web Sitesi Nasıl Yapılır?

Bildiğimiz gibi SEO çalışmalarının amacı, üzerinde çalıştığımız web ite inin belli anahtar kelimelerle yapılan aramalarda, arama motorlarında ü t ıralarda yer alma ını...

SEO Hakkında Temel Bilgiler

İnternet, hayatımızı değiştiren bir araç/teknoloji olarak ortaya çıktığından beri dünya üzerindeki hemen her şey üzerinde değişiklik yaratan bir araç oldu Yazının icadı,...

YORUMLAR

Avatar
Murat ünlü 27 Ocak 2018

öcelikle güzel bir makale olmuş seo nun her zaman organik olması iyidir ben her zaman organik çalışmadan yanayım google açısından en doğrusu budur makaleniz güzel açıklayıcı olmuş paylaşım için çok teşekkürler iyi çalışmalar dilerim

Cevapla
Avatar
Emirhan Ulusoy 27 Ocak 2018

muray beye katılıyorum. Bende organik çalışmaların her daim destekçisi olmuşumdur. Makaleniz güzel ve akıcı olmuş. Başarılarınızın devamını diliyorum.

Cevapla
Avatar
Hasan Can 27 Ocak 2018

Çok güzel bir makale olmuş. Elinize sağlık.

Cevapla
Avatar
Mehmet D. 27 Ocak 2018

Merhaba, ben de kendi kafama göre, piyasa araştırması yapmadan 3 farklı sektörde site açarak internetten para kazanmak için işe giriştim. Her bir sitemde 700 kadar içerik tam özgün olarak yazıldı ama SEO çalışması yapmadım. Yapmadığım için de, üçüncü yılda hala 150 günlük organik hit alıyorum. Google ödeme eşiğine ulaşmak için 4-5 ay beklemem gerekiyor. SEO çalışmaları uzman birileri tarafından yapılmayan hiçbir çalışmanın başarıya ulaşacağına inanmıyorum. SEO ile ilgili çalışmalar hakkında böyle derli toplu bilgiyi bu sitede buldum. Verdiğiniz bilgileri takip ediyorum. Saygılarımla.

Cevapla
Avatar
Seomeraklisi 27 Ocak 2018

organik seo çalışmalarının çok önemli olduğunu ben de düşünüyorum. Ama son yıllarda Google acayip güncellemeler yapıyor. Bakıyorsunuz 7 günlük site, seo hileleri yaparak birinci sayfaya oturuyor. Üstelik de 100 adet makale ile bunu başarıyor. Buna karşın 1000 adet makalesi bulunan siteler alexa da hala 25 binlerde seyrediyor. Açıkçası ben Google’nin ne yapmaya çalıştığını anlayamadım.

Cevapla
YORUM YAP

Lütfen Güvenlik Sorusunu Giriniz