• EN AT
                       

SSS

1 SEO Uzmanı Ajansı Kimdir?

1 SEO Uzmanı Ajansı, Türkiye’de ve dünyadaki birçok başarılı firmaya kurumsal SEO hizmeti veren kreatif bir ajanstır. Web siteleriniz için arama motoru optimizasyonu, Adwords, Adsense gibi birçok konuda danışmanlık hizmeti veren profesyonel ekipleri bünyesinde barındırır. Ayrıca yurtiçinde İstanbul, Ankara ve İzmir ofislerinin yanında yurtdışında Londra, Dubai, Katar, New York gibi ülke ve şehirlerde de ofislere ve çalışma ortaklarına sahip global bir firmadır.

SEO Nedir?

SEO; arama motorlarının ihtiyaçlarına yönelik yapılan site içi ve site dışı faaliyetler bütünüdür. SEO, Search Engine Optimization olan kelimelerin kısaltmasıdır. Türkçede ise Arama Motoru Optimizasyonu olarak kullanıyoruz.
SEO çalışmaları web sitenizin arama motorlarında üst sıralara çıkmasını sağlayan hizmetler bütünüdür. Arama motorlarında üst sıralara çıktığınızda web sitenize doğal yollu trafik çekebilirsiniz. Buna bağlı olarak ürün ve hizmetlerinizi daha etkili yollarla pazarlayabilirsiniz.

SEO Fiyatları Nedir?

SEO çalışmalarımız için fiyat almak istiyorsanız bizimle iletişime geçmelisiniz. SEO fiyatları alacağınız hizmetin niteliğine, rekabet edeceğiniz anahtar kelimelerin zorluğuna ve aranma hacmine, projenin süresine göre değişir.

Bizimle iletişime geçerseniz öncelikle web sitenizi, sektörünüzü, rakiplerinizi analiz ediyoruz. Sonrasında hedeflerinizi dinliyoruz ve size uygun bir SEO hizmeti fiyatı belirliyoruz. SEO hizmetlerimiz konusunda genel bir fikir edinmek için paket fiyatlarımızı incelemenizi öneriyoruz. Ancak her SEO hizmetinin kendi içinde değerlendirilmesi gerektiğine inanıyoruz. Bu yüzden bizi arayın ve tanışma toplantımız için hazırlanalım.

SEO Ne İşe Yarar?

SEO çalışmalarının en temel mantığı arama motorlarında web sitenizi daha üst sıralara çıkarmaktır. SEO çalışması yaptırdığınızda elde edeceğiniz sonuçları şöyle açıklayalım;
• Web sitenizdeki organik ziyaretçi sayısı artar.
• Ürün ve hizmetlerinizin satışı yükselir.
• Marka bilinirliği artarak marka imajının güçlenir.
• Markanıza karşı duyulan güven artar.
• Web siteniz hem masaüstü hem de mobil kullanıcılara ulaşır.
• Potansiyel müşterilerinizin web sitenize ücretsiz olarak üretmesini sağlayabilirsiniz.
• Sosyal medyada daha fazla kişiye ulaşabilirsiniz.
• Web sitenizin hızı yükselir.
• Bölgesel ve global rakiplerinizi bir bir geride bırakırsınız.
• Reklam ve tanıtım çalışmalarınız etkili dijital pazarlama stratejileriyle gerçekleştirilir. Bu çalışmalar geleneksel pazarlama yöntemlerine göre çok daha etkili ve uygun maliyetlidir.

SEO Çalışmasında Belirli Kelimelerde Birinci Sırayı Garanti Ediyor musunuz?
Arama motoruna yönelik yapılan çalışmaları sadece belli kelimelerde yapılan çalışmalardan çok daha fazlası olarak görüyoruz. Bu çalışmalar birçok farklı aramada listelere girmenize yardımcı olur. Ayrıca hiçbir SEO uzmanı istediğiniz kelimelerde birinci sıraya çıkacağınızı ya da burada kalıcı olacağınızı garanti etmez.

Karşılıklı olarak emek verirsek istediğiniz hedeflere ulaşabiliriz. Sonrasında da hedeflerinizi korumak için çalışmamız gerekir. SEO çalışmaları ortalama 6 ay ile 1 yıl kadar sürebilir. Web sitenizi kısa sürede birinci sıraya çıkaran çalışmalar uzun vadede sizlere zarar verebilir. Bu yüzden biz hedeflerinize ulaşma konusunda iş ortağınız oluyor ve her zaman hedefleriniz için profesyonelce çalışıyoruz.

SEO Hizmetlerimiz Nelerdir?

Sizler için SEO hizmeti, kurumsal SEO hizmeti, E ticaret SEO hizmeti, yerel SEO hizmeti, Adwords danışmanlığı, sosyal medya hizmeti, SEO analiz hizmeti, backlink çalışmaları gibi alanlarda hizmet veriyoruz.
SEO hizmetlerinin hepsi farklı alanlar olmasının yanında birbiriyle iç içe verilmektedir. Bu yüzden hedeflerinizi bize anlattığınızda sizlere en uygun maliyetli, hedeflerinize ulaşmanızı sağlayacak şekilde SEO hizmeti veriyoruz.

SEO Çalışmaları Nasıl Yapılmaktadır?

1 SEO Uzmanı Ajansı olarak bizler yaptığımız tüm çalışmaların arkasındayız. Ancak sürece başlamadan önce web siteniz için yapılan geçmiş çalışmaları derinlemesine analiz ediyoruz. Web sitenizdeki içerikleri, web sitenizin değerlerini ve dış bağlantıları inceliyoruz. Bu incelemelerde en doğru sonucu almak için birden fazla araç üzerinden ölçümler yapıyoruz.

Analizlerimiz sonunda web sitenize zarar veren tüm bağlantıları Google’a bildirerek bizim isteğimiz dışında olduğunu ortaya koyuyoruz. Böylece yeni çalışmalarımız için beyaz bir sayfa açıyoruz. Çalışmalarımız süresince her zaman SEO’ya yönelik birçok analiz yapıyoruz. Süreç içinde ve sonunda sizlere haftalık ve aylık bilgilendirmeler yapıyoruz. Tüm çalışmalarımız alanında uzmanlaşan farklı arkadaşlar tarafından yürütülür. Ayrıca ajansımız tarafından size özel bir SEO danışmanı atanır.

SEO Çalışmaları Ne Kadar Sürede Sonuç Verir?

SEO çalışmalarının sonuçlarını görebilmek için danışman, marka ve Google olarak sürece 3 farklı pencereden bakmamız gerekir. Biz danışman tarafı olarak sorunları belirliyoruz ve nasıl çözebileceğimizi belirleyerek sizlere bildiriyoruz. Marka olarak sizler sorunları çözmek için gerekli aksiyonları almakta sorumlusunuz. Danışman ve müşteri olarak bizler birbirimizle koordineli çalışırsak belirlediğimiz süre içinde Google tarafından verilecek reaksiyon da beklenir. Genel olarak SEO çalışmaları 6 ay ile 1 yıl arasında değişmektedir. 1 yıllık bir çalışmanın 6 ayı geçtiğinde olumlu trafik akışlarını net olarak hissedebilirsiniz. Sonuç alma durumu hedeflerinize, size vereceğimiz hizmetin niteliğine ve Google tarafından alınacak sonuca göre değişecektir.

SEO Çalışmalarında Raporlamalar Nasıl Yapılmaktadır?

SEO danışmanınız öncelikle tanışma toplantısında teknik yeterliliğiniz, rekabet ortamındaki konumunuz, rakiplerinizi SEO yatırımı, kısa ve uzun vadedeki hedefleriniz ve önceliklerinizi dikkate alarak bir strateji belirler. SEO çalışmaları öncelikle alt yapınızın Google parametrelerine uygun hale getirilmesiyle başlar. Bu iyileştirme süreci büyük sorunlardan küçük sorunlara doğru bir sıralamayla tamamlanmaktadır. Teknik sorunları düzelttiğimizde Google tarafından daha görünür hale geleceksiniz.

Web sitenize bu aşamadan sonra çekeceğiniz trafiğin anlamlı ve ilgili kitleye dönüşmesini sağlamak için içeriklerinizi güçlendirmelisiniz. Böylece web sitenize gelen kişilerin sitenizi hemen terk etme durumunu azaltabilirsiniz. Teknik sorunlar ve içerik durumu tamamlandıktan sonra domain otoritesini güçlendirme çalışmaları yapılır. Sizlere operasyonlara başladığımız andan itibaren haftalık raporlar vermeyi doğru bir yaklaşım olarak görüyoruz. Sizlere teknik, içerik, site dışı ve ölçüm çalışmalarımıza göre farklı başlıklarda haftalık raporlar veriyoruz. Ayrıca aylık toplantılar yaparak durumu daha detaylı görmenizi sağlıyoruz.

SEO ve Adwords Hizmetini Sizden Aynı Anda Alabilir miyim?
SEO çalışmalarının amacı web sitenize arama motorları üzerinden organik trafik çekmektir. Bunun için yapmanız gereken arama motoru reklamcılığı olacaktır. Google Ads çalışmaları sayesinde belirlediğiniz anahtar kelimeler üzerinden web sitenize trafik çekebilirsiniz. Web sitenizdeki ücretli ve ücretsiz trafik durumlarının yönetimini bize bıraktığınızda hem SEO hem de Adwords yatırımlarınız için daha hızlı karar verebilir ve daha etkili aksiyon planları hayata geçirebiliriz.

SEO Ajansı Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyim?

SEO ajansı seçerken analiz gerçekleştirmeden sabit bir ücret belirleyen ajanslarda uzak durmalısınız. Öncelikle kaliteli bir SEO ajansı analizini yapar ve size sonradan fiyat sunar. Ayrıca sizlere %100 memnun kalacağınız yönünde garanti veren ajanslarla çalışmaktan kaçının. Her müşteri kendine özgü bir yol haritasına göre ilerler. Bu yüzden süreç başında ve içinde ölçümlemelere göre hareket etmek gerekir. 1 SEO Uzmanı Ajansı olarak sizlere operasyon süresini ya da başarı garantisini en başta veremiyoruz. Analizlerimizi yapıyoruz, hedeflerinizi dinliyoruz ve çalışmalarımız sonunda hedeflerinize ulaşabileceğimiz bir çalışma planı çıkararak onayınızla uygulamaya koyuyoruz.

SEO Çalışmalarını Kendim Yapabilir miyim?

SEO çalışmalarını kendi başınıza da yapabilirsiniz. Ancak bunun için belli bir bilgi birikimine sahip olmalısınız. Arama motoru optimizasyon çalışmalarınızı kendiniz de yürütebilmeniz için ihtiyacınız olan teknik eğitimi 1 SEO Uzmanı Ajansı üzerinden alabilirsiniz. Belli bir birikime sahip olmadan bir ajansla çalışmanızı öneriyoruz. Yine de belli konularda sizler de sürece dahil olabilir ve web sitenizin SEO çalışmalarına sizler de katılabilirsiniz.