• EN AT

SEO Hizmeti

Dilimize tamamen yerleşmiş durumdaki SEO kelimesi, İngilizce bir kısaltmadır. ‘’Search Engine Optimization’’ yani ‘’Arama Motoru Optimizasyonu’’ demektir.  Buradan da anlaşılabileceği gibi, SEO hizmeti, web sitenizin, arama motorları tarafından daha kolay algılaması ve web sitenizin arama motorları sonuç sayfalarında daha üst sıralarda sonuç vermesi için yapılan çalışmalardır.  SEO hizmeti kapsamında, internet sitenizin tasarımı, içeriği, sayfaların yüklenme hızı, kodlanması, orijinal içerikler yazılması ve doğru anahtar kelime seçimi ile ilgili çalışmalar yapılır.

SEO Hizmeti Nasıl Yapılır

1 SEO Uzmanı olarak, SEO hizmetini, bu alandaki tecrübemiz ve uzmanlığımız sayesinde en iyi şekilde sizlere sunuyoruz. Ajans olarak, web sitenizin arama motoru sonuç sayfalarında en iyi sıralamayı elde etmesini, yaptığımız optimizasyon çalışmaları doğrultusunda sağlıyoruz. 1 SEO Uzmanı,  SEO hizmetini bütün arama motorlarına yönelik vermektedir. Ayrıca, sektör analizi ve rakip firma analizi de yapılmaktadır.

 

Seo Hizmeti Kapsamında Neler Yapılır ?

Hizmetlerimiz son derece profesyonel bir biçimde, uzman kadromuz tarafından yapılmaktadır. Makul bir sürede, internetteki görünürlüğünüzün arttığını ve web sitenizin rama motorları sonuç sayfalarında daha üst sıralara çıktığını görürsünüz. 1 SEO Uzmanı ajansı tarafından verilen hizmetler şöyle sıralanabilir;

 • Sayfa İçi Optimizasyon (On Page SEO)
 • Sayfa dışı Optimizasyon (Of Page SEO)
 • Backlink İncelenmesi ve Temizliği
 • Anahtar Kelime Çalışması
 • Rakip Analizi
 • İçerik Oluşturma
 • Backlink İnşası
 • Kontrol ve Raporlama

 

Sayfa İçi Optimizasyon (On Page Seo)

Ajans olarak, bir web sitesi için SEO Hizmeti vermeye başladığımız anda, ilk olarak her zaman Site içi SEO çalışmasını yerine getirmek olur. Tamamen uzman bir ekip tarafından yerine getirilen site içi SEO çalışması kapsamında,  günümüzün SEO standartlarına uygun, hata barındırmayan, arama sonuçlarında üst sıralarda sonuç verecek bir site ortaya çıkartmak adına rapor hazırlanır. Daha sonra da, bu rapor doğrultusunda, tarafımızca site içi SEO çalışmaları yerine getirilir. Hedefimiz, raporladığımız tüm eksikleri ve hataları mümkün olduğunca ortadan kaldırmak ve siteyi arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer alacak hale getirmektir.

 

Backlink İncelenmesi ve Temizlik

Eğer sitenizi açmanızın üzerinden fazla zaman geçmediyse, backlink profiliniz çok büyük oranda temizdir. Fakat, sitenizde daha önce bir SEO çalışması yapıldıysa, sitenizin backlink profili muhtemelen iyi bir durumda değildir.

Backlink profilinizi ölçmek için kullandığımız bazı araçlar mevcuttur. Ahrefs, Open Site Explorer, Google Webmaster Tools, uzman ekibimiz tarafından en iyi şekilde kullanılır ve backlink profiliniz analiz edilir.

Başka sitelerden sizin sitenize verilen linkler incelenir ve hangilerinin iyi hangilerinin sağlıksız durumda olduğuna bakılır. İyi durumdaki linklerin neden iyi, sağlıksızların neden sağlıksız olduğu belirtilir ve Link Reddetme Aracı kullanılarak, kalitesiz olanlar temizlenir.

İçerik Oluşturma

İçerik, bir web sitesi için çok önemlidir.  Arama motorları, web sitelerindeki içeriğin özgünlüğüne ve kalitesine uzun yıllardır önem verirler. Kaliteli, bilgi veren ve özgün içeriğe sahip siteler her zaman daha başarılı olur. 1 SEO Uzmanı Ajansı olarak,  eğer web sitenizde içerik oluşturma işiyle ilgilenen bir editör ekibiniz varsa, kaliteli ve orijinal içeriği nasıl oluşturacağınız konusunda ekibinizi en iyi şekilde yönlendiririz. Eğer böyle bir ekibe sahip değilseniz, içerik oluşturma hizmetini de bizzat veririz.

 

Anahtar Kelime Seçimi

Arama motoru optimizasyonu çalışmalarının en önemli kısımlarından biri de anahtar kelime seçimidir. Sitede yer alan içeriklerin doğru anahtar kelimeleri içermesi, sitenizin arama motorları sonuç sayfalarında daha üst sıralarda yer almasını sağlayacaktır. Metnin akıcılığı ve orijinalliği tek başına yterli değildir. Anahtar kelimelerin mutlaka iyi seçilmiş olması gerekir. Anahtar kelime analiz araçları kullanılarak, sitenize en çok ziyaretçiyi çekecek anahtar kelimelere, içeriklerinizde yer verilir.

SEO çalışmalarını başarılı bir şekilde yerine getirmek sadece sizin sitenizle ya da markanızla ilgili çalışmalara bağlı değildir. Rakipleriniz de sizin aldığınız gibi SEO hizmeti alabilir ya da sitelerini kendi yaptıkları çalışmayla geliştirebilir. Bu sebeple, arama sonuçlarında üst sıralarda yer alan her rakip firma analiz edilmelidir. Rakibin zayıf ve güçlü yönleri analiz edildikten sonra, rakipten daha iyi olmayı sağlayacak yönde araştırmalar yapılır.

Backlink İnşası

Sitenizin internetteki gücünün artması için, saygınlığı yüksek sitelerde, sizin  sitenize yönlendirme yapan linkler olması son derece önemlidir. Web sitenizin internetteki gücünü yükseltecek şekilde linklerin inşa edilmesi, alanında uzman ekibimiz tarafından en iyi şekilde yapılmaktadır.

Raporlama

Ajansımızca verilen SEO hizmeti oldukça kapsamlıdır. Sonuçları uzun vadede ortaya çıkar. Bu sebeple, verdiğimiz hizmeti bütün ince detayları ile anlık olarak raporlarız. Raporlar, sizin de her an erişebileceğiniz bir şekilde hazırlanır. Bu sayede, verdiğiniz ücretin karşılığını alırsınız. Sitenizin arama motorlarındaki sıralamasının yükselişinden, sitedeki problemlerden anında haberdar olabilirsiniz.

97455 okunma
Kader Öktem

6 yıldır SEO ve içerik Editörü olarak 1 SEO Uzmanı Ajansı bünyesinde çalışmaktayım. Uzmanlık Alanım : Doğal SEO teknikleri ile web sitelerini Google ve diğer arama motorlarında yükselmesi ve ziyaretçilerinin artmasını sağlamaktayım.

BENZER YAZILAR

Google Benim İşletmem Harita Kayıt Hizmetleri

Google Benim İşletmem Nedir Google Benim İşletmem, çeşitli alanlarda hizmet veren firmaların ya da işletmelerin, Google üzerinde kapladıkları alanı yönetmeleri için geliştirilmiş,...

Kurumsal SEO Hizmeti

Kurum al SEO, a lında temel olarak diğer SEO çalışmalarıyla aynı şekilde yapılır Fakat Kurum al SEO çalışma ının ana hedefi, hizmeti alan kurumun imajını daha iyi hale getirmek ya da...

E-Ticaret SEO Hizmeti

E-ticaret itelerinin ticari hacmi devamlı olarak büyüyor Dünyaya bakıldığında, e-ticaret üzerinden elde edilen toplam gelirin 1,6 trilyon eviye ine çıktığını görebiliriz...

Yerel SEO Hizmeti

SEO hizmeti almak i teyen bazı firmalar daha yerel kuruluşlardır Belli bir bölge kap amında verilen SEO hizmetine Yerel Seo hizmeti adı verilmektedir 1 SEO Uzmanı Ajan olarak Yerel  SEO...

           

Yorum Yap

Avatar
Emre Baldan 19 Temmuz 2019

Seo hizmeti denince işe yarayan nadir kişilerden birisi olduğunuz için teşekkürler

Avatar
Kenan Adalmış 20 Temmuz 2019

Makaleniz çok açıklayıcı ve anlaşılır bir biçimde yazılmış. Bilmem gereken bütün detayları içinde kapsıyor. Herkesin okumasını tavsiye ederim.

  Avatar
  Seo Uzmanı 20 Temmuz 2019

  size seo hizmeti alanında yardımcı olabildiysek ne mutlu bize güzel yorumunuz için teşekkür ederim kenan bey

Avatar
istanbul nakliyat 20 Temmuz 2019

Seo ile ilgili böyle güzel paylaşım yapan çok nadir bulunur teşekkür ederiz.

Avatar
omercan 22 Temmuz 2019

Seo işlerimde bana çok yardımcı oluyor teşşekürler

Avatar
Necati Aslan oglu 8 Kasım 2019

Öncelikle herkeze marhaba istanbul konumunda bulunan nakliyat şirketimiz için seo çalışması ve içerik hizmeti aldık gayet başarılı sonuçlar gördük gün geçtikcede ilerleme görmekteyiz nakliyat sektörü biraz rekabetli ve sıkıntılı bir iş olmasına rağmen bizi kırmadılar bir kaç seo ajansı ile görüştük fakat bir ilerleme kat edemedik inşallah 1 seo uzmanı ekibi ile uzun yılar çalışmayı hedefliyoruz ekibinize ve yöneticilere sonsuz teşekkür ederim .. iyi çalışmalar dilerim …