Hosting

Hosting kavramı, bir web sitesi için olmazsa olmazdır. Bir web sitesinde sunduğunuz bilgilerin kullanıcılara günün her anı ulaşabilmesi gerekmektedir. Bu yüzden web sitenizin olduğu bilgisayarın sürekli açık olması gerekir. Bilgisayar kapandığı anda ziyaretçiler web sitenize erişim sağlayamazlar. Hosting, web sitenizin her an ulaşılabilir olmasını sağlayan özel sistemlerdir.
Hosting sunucular büyük ve hiç kapanmayan geniş bir depolama alanına sahip bilgisayarlardır. Bu hizmeti veren şirketler web sitelerinizi kendi sunucularında bekletir. Bu sayede internet üzerinden web siteniz güvenli şekilde ulaşıma açık olur. Bunun için hosting şirketine yıllık belli ücret ödersiniz. Ücretler web site sayınız, paylaşım alanınız gibi farklı durumlara göre paketler şeklinde belirlenmektedir.

Hosting Nedir? hosting hakkında bilmeniz gerekenler, hosting hataları ve çözümlerini detaylı olarak bu kategoride bulabilirsiniz.

Hosting Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Hosting kelime anlamı olarak barındırma anlamına gelmektedir. Bir web sitesine konulacak olan sayfaları, resimleri ve içeriği; internet kullanıcılarına aktaran sistemlerin bütününe hosting denilmektedir. Hosting hizmeti; internet sitesinde yer alması istenen içeriklerin kaydedildiği ve aynı zamanda da bulunduğu web sitesinin arka yüzü olarak da tanımlanmaktadır. Barındırma hizmeti sistemi çok iyi bağlantıları bulunan bilgisayarlar içerisinde tutulan birbirinden…

05 Eylül 2019 773 okunma