• EN AT

Organik Hit Kazanma Teknikleri

Organik Hit Nedir?

Organik hit, internet adresine kendi arzusuyla ve doğal olarak gelen ziyaretçi sayısıdır.Doğal ziyaretçi,doğal hit gibi isimlerle de anılır.Bu doğal yollar sosyal medya,internet arama motorlarından gelen hitler olur.Backlink kanalı ile gelen ziyaretçi de olabilir.Bu organik hitleri her türlü açıdan deneteleyecek ve kontrol edebilecek kadar gelişmiş bir yazılımdır google.Bundan dolayı siteye giren zirayetçilerin yaptığı hareketleri yapay ve organik olmak üzere en iyi şekilde inceleyebilmektedir.
Google bazen gördüğü enterasan olaylarda yapılan çalışmaların yapay olup olmadığını kontrol etmek için beklemediğiniz hamleler yapabilir.

İnternet sitelerin organik hit olması için de bazı durumlara bağlıdır.Aşağı da yazılan kriterlere uyması gerekir.

-Site yönlendirme,kelime araması
-Sitede kalma zamanı
-Site de girilen sayfa adeti
-Ziyaret alınan sayfa çeşitliliği

Özgünlüğün en sağlam durumu olan çeşitlilik,ziyaretçi girişlerinde de geçerlidir.Tüm ziyaretleri anasayfaya yapan ziyaretçiler ya da sadece doğrudan direk giriş yaptığınız siteler ne kadar doğal olucaktır.O yüzden bu kriterlere çeşitlilik olmadan yapılan organik hit aslında yapay ve zararlı olmaktadır.Yani özetle diyebileceğimiz şu ki organik hit özelliklerini uyulduğunda Google da yükseleceğiniz gibi uyulmadığı takdirde de siteniz ceza alarak Google da kendinizi düşüşte görebilirsiniz.
Son olarak organik hit çalışmaların tam organiktir diyebilmemiz mümkündür ama bu olayları sürekli takip ederek aynı zamanda yeni düzenlemeler oluştururması zorluğu bu çalışmayı riskli konuma sokar.

Doğal Hit Nasıl Alınır?

Şuan günümüzde internet sitelerinin yayına girdiği gün sitelere ziyaretçi gelmesi zorlaştı.Bu piyasada olan on binlerce sektörde yer alan Türkiye çapında milyonlarca web sitesi bu sektörü zora sokan en büyük sebeplerdendir.Zorlaşan rekabet sektöründe organik hit nasıl alırız sorusu daha ön planda olmak için aklımıza geliyor.Aslında internet sitelerini tanıtmak için biraz kural bilmemiz gerekir.Bu önemli teknikler sayesinde kısa süre içerisinde tanınabilir ve kitlelere ulaşabilirsiniz.Öncelikle ve en önemlilerinden biri paylaşım içerisinde bulunacağınız kitleye ulaşmaktır.Ayrı ayrı kitlere ulaşmak yerine bir kitleye yoğunlaşmak her zaman için iyidir.
Doğal hit alma konusunda bir diğer seçeneklerden biri de başta Google olmak üzere pekçok alana sitelerinizin girişlerini mutlaka çok zaman geçmeden kaydetmelisiniz.Bu şekilde birçok ziyaretçi adresinize girecektir. Site içeriklerinizi her zaman siz belirlemeli ve kendi fikirlerinizi kaleme almalısınız çünkü kopyalayıp yapıştırdığınız şeyler sizlere hit konusunda yardımcı olmayacaktır.Sitenize giren ziyaretçiler güzel vakit geçirmeleri hit konusundan önemlidir.Bu yüzden önce sitenizin tasarımını sonrasın da ise içeriğinize girdiğiniz resimlere dikkat edilmesi gerekir. Hit artırmak için son bir yolda özellikle de çok dikkat edilmesi gereken durumlardan biride asla yasadışı yollar sayesinde sitenizi ön plana çıkarmayınız çünkü hit alıcam diye ceza alıp baya bir geriye gidersiniz.

Yapay Organik Hit Nasıl Anlaşılır?

piyasadaki organik hit olarak tabir edilen sistem tamamen yapay hit sitenizde ziyaret süresi kısa ve anlık çıkışlar olduğu için google sitenizin organik olmadığını görebiliyor bu sitenize ters tepki olarak yansımaktadır biliyorsunuzki google.com ve http:// uzantısı türkiye de otomatik olarak https uzantısı ve com.tr olmaktadır peki bunlar ne anlama geliyor

1 Türkiye’de com kulanilmamaktadır siz nekadar com kulanmak istesenizde pc ve mobil cihazınız otomatik olarak com.tr yönlendirir

2 http:// uzantisindan gelen her hit google analytics görünmektedir buda gelen hitlerin türkiye ip olupta yapay olduğu anlama geliyor yani organik diyil ( doğru yapay olmayan organik hitler https:// üzerinden gelir yani şifrelenmiş güvenlik üzerinden ssl devreye girdiği için google analytics gelen anahtar kelimeler göremezsiniz doğrusu budur.

3 türkiye de https://www.google.com.tr üzerinden gelen hiçbir organik hit anahtar kelime gozukmez yani doğrusu odur

4 piyasada çok programla hit satışı yapan kişiler var fakat hiç biri organik hit diyil
ve ALEXA BOSTER SİSTEMİ ile alexa düşürenler de tavsiyem olsunki sitenize bir faydası yoktur Hit almadan önce düşünerek ve araştırma yaparak almanızı tavsiye ederim .

Gerçek Hit Doğal olarak sitenize alt sayfalardan gelen ziyaretcilerdir.

12500 okunma
Kader Öktem

6 yıldır SEO ve içerik Editörü olarak 1 SEO Uzmanı Ajansı bünyesinde çalışmaktayım. Uzmanlık Alanım : Doğal SEO teknikleri ile web sitelerini Google ve diğer arama motorlarında yükselmesi ve ziyaretçilerinin artmasını sağlamaktayım.

BENZER YAZILAR

SEO Teknikleri

Güncel SEO Teknikleri SEO, arama motorlarında ıralama hedefleyen ve rakiplerini geride bırakmak i teyen her web ite inin ihtiyaç duyduğu bir çalışmadır Web itenizin arama motorları...

SEO Uyumlu Makale Nasıl Yazılır?

SEO Uyumlu Makale Yazmak Merhaba 1 SEO Uzmanı Takipçileri Bu Makalemde izlere  SEO Uyumlu Makale Yazmak konu unda bilgiler vereceğiz SEO çalışmalarında en önemli kı ımlardan bir...

SEO ile Web Site Ziyaretçisi Arttırma

SEO ile Web Site Ziyaretçi i Trafiği Arttırma Yöntemleri İşletmeler ya da birey el web ite ine ahip olmakla iş bitmiyor Web ite ini kurduktan onra a ıl mücadele başlıyor Web itenizi...