• EN AT

Profesyonel SEO Uzmanı

Profesyonel SEO uzmanı; web sitenizin arama motoru sonuçlarında zirveye çıkması, web sitenize daha fazla organik trafik gelmesi ve web sitenizin rakiplerinizin önüne geçmesi için gerekli çalışmaları koordine eden kişidir.

Web sitenizi kurmakla ziyaretçiler size ulaşamaz. Öncelikle sizler ziyaretçilere ulaşmalısınız. Ziyaretçilere ulaşmanın en etkili yolu da arama motorlarında üst sıralarda yer almaktır. Bunun için web sitenizi arama motorları tarafından belirlenen sıralama kriterlerine uygun optimize etmeniz gerekiyor.
Her arama motoru kendi algoritmasını kullanır. Profesyonel SEO uzmanı Google olmak üzere tüm arama motorlarının en güncel algoritmalarını takip ederek yaşanan güncellemeleri de dikkate alarak sitenizi yönetir.

Arama motorlarında bir arama deneyimi gerçekleştiren internet kullanıcılarının %70’i aradıkları bilgileri ilk üç sayfada bulurlar. Bu durumda web siteleri için zirvede olmak önemlidir. Bunu sağlamak için de profesyonel bir SEO uzmanından yardım almalısınız.
1 SEO Uzmanı Dijital SEO Ajansı bünyesindeki profesyonel SEO danışmanı ekip üyeleri ile web sitenizi zirveye taşıyabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken bizi aramak ve bilgi almaktır.

SEO Uzmanı Ne İş Yapar?

SEO uzmanı; web sitenizi zirveye taşıyabilmek ve dijital hedeflerinize ulaşmanızı sağlamak için arama motorlarının isteklerine göre gerekli SEO çalışmalarını planlar, planladığı çalışmaları yürütür ve süreç sonunda elde edilen verileri sizinle paylaşır. 1SEOUzmanı olarak binlerce başarılı SEO projemiz ve yenilikçi ekiplerimizle web sitelerinizin optimizasyonunda da sizlere yardımcı oluyoruz. SEO uzmanı;

 • Hedef Kitle Analizi: SEO uzmanı arama motorlarında hedeflediğiniz kullanıcıları tanımak için gerekli analizleri profesyonel araçlarla yapar. Hedef kitlenize ulaşabilmeniz için onları tanımanız gerekiyor.
 • Anahtar Kelime Analizi: Profesyonel SEO uzmanı olarak görev yapan ekip üyelerimiz web sitenizi yükseltmek için anahtar kelime analizlerini yapar. Aranma hacmi yüksek, uzun kuyruklu doğru anahtar kelimeleri belirleyerek optimizasyon politikasına entegre eder.
 • Rekabet Analizi: Size özel atadığımız SEO danışmanı öncelikle sektörünüzü tanır. Daha sonra güçlü rakiplerinizi inceleyerek web siteniz için uygulanacak SEO planlarını ortaya koymak için bu analiz sonuçlarını kullanır.
 • SEO Çalışma Takvimi: 1SEOUzmanı tarafından atanan profesyonel SEO danışmanı hedeflerinizi dinledikten sonra hedeflerinize ulaşmanızı sağlayacak SEO çalışma takvimini belirler. Sektörünüz, hedefleriniz, sitenizin durumu ve rakipleriniz de dikkate alınarak çalışma takvimi optimize edilir.
 • Geri Dönüşüm Takibi: Arama motoru optimizasyonu bir süreçtir. SEO danışmanı ekibimizin yürüttüğü çalışmalardan alınan sonuçları takip eder ve kayıt altına alır. Beklenmeyen bir durumda anlık müdahaleleri yapar. Ayrıca optimizasyon için size de önerilerini bildirir.
 • Web Sayfaları Optimizasyonu: Web sayfalarınızdan SEO yönünden hatalar olabilir ya da istenen performans yakalanmayabilir. Bu yüzden SEO danışmanınız sizin adınıza sayfalarınızı takip eder ve yeri geldikçe gerekli tüm optimizasyon çalışmalarını yapar. Sayfadaki metinleri ve görselleri optimize eder.
 • Site İçi Link Verme: SEO performansınızı arttırmak istiyorsanız site içinde link çalışmalarına önem vermelisiniz. SEO danışmanınız sizler için sayfalar arasında bağlantıları sağlar ve alakalı sayfalar arasında gerekli yönlendirmeleri yapar.
 • Backlink Oluşturma ve Yürütme Çalışması: Ekibimizde yer alan profesyonel SEO danışmanı site dışında kaliteli bağlantılar oluşturabilmek adına backlink çalışmalarını yürütür. İşlevini yitiren backlinklerin sitenize zarar vermemesi adına anlık olarak gerekli işlemleri yapar.
 • Kodlama: Web sitenizi optimize eden SEO uzmanı HTML ve CSS kod yazılım dillerine de hakim olmalıdır. Web sitenizi geliştirecek kodları yazarak web sitenize entegre eder.
 • Sosyal Medya Çalışmaları: Sosyal medya firmaların SEO çalışmalarını desteklemeleri adına en etkili yollardan biridir. SEO uzmanınız birçok sosyal medya hesabı üzerinden trafik çekerek optimizasyon verimini arttırmaya çalışır.
 • Ekibiniz İçin SEO Eğitimi: SEO desteği alırken bir yandan sizler de bu konuda kendinizi geliştirmelisiniz. 1SEOUzmanı SEO danışmanları ekibinizi de SEO konusunda eğitir. Böylece SEO çalışmalarına sizler de katılabilirsiniz.
 • Reklam Yönetimi: SEO çalışmalarında arama motoru reklamları çok önemlidir. Google reklamları sayesinde web sitenize daha fazla trafik çelebilirsiniz. SEO danışmanınız tüm reklam çalışmalarınızın içeriklerinin hazırlanmasına destek olur, reklamlarınızı yürütür ve sonuçları sizlerle paylaşır.
 • Raporlama Toplantıları: SEO çalışmalarının en güzel yanı sonuçları takip edebilmenizdir. SEO danışmanlarınız sizin için yürütülen çalışmaların tamamını takip eder. Sizin için haftalık, aylık ve proje sonunda raporlama toplantıları düzenler. Böylece hedeflerinize ulaşıp ulaşmadığınızı takip edebilirsiniz.

SEO Uzmanı Ücretleri

SEO uzmanı ücretleri web sitenizin durumuna ve bütçenize göre değişecektir. Danışmanlık hizmetlerini belirlerken öncelikle sizi dinliyoruz. Size hiçbir bilginizi bilmeden net bir fiyat veremiyoruz. Öncelikle hedeflerinizi dinliyoruz, gerekli analizlerimizi yapıyoruz ve SEO danışmanlarımızın sizinle çalışabilmesi adına fiyat teklifimizi veriyoruz.

1 SEO Uzmanı Dijital SEO Ajansı, ülkemizde profesyonel SEO danışmanlığı hizmeti veren az sayıda firmadan biridir. Bugüne kadar çok sayıda başarılı projemiz, sektöründe lider iş ortaklarımız, güçlü alt yapımız ve dinamik ekibimizle sizlere SEO hizmeti veriyoruz. SEO hizmetlerimiz için fiyat teklifi almak istiyorsanız iletişim formunu doldurabilir ya da bizimle iletişime geçebilirsiniz. Gerekli analizlerden sonra sizlere özel danışmanlık ücretlerimizi belirtiyoruz.

20016 okunma
Kader Öktem

6 yıldır SEO ve içerik Editörü olarak 1 SEO Uzmanı Ajansı bünyesinde çalışmaktayım. Uzmanlık Alanım : Doğal SEO teknikleri ile web sitelerini Google ve diğer arama motorlarında yükselmesi ve ziyaretçilerinin artmasını sağlamaktayım.

BENZER YAZILAR

SEO Teknikleri

Güncel SEO Teknikleri SEO, arama motorlarında ıralama hedefleyen ve rakiplerini geride bırakmak i teyen her web ite inin ihtiyaç duyduğu bir çalışmadır Web itenizin arama motorları...

Organik Hit Kazanma Teknikleri

Organik Hit Nedir Organik hit, internet adre ine kendi arzu uyla ve doğal olarak gelen ziyaretçi ayı ıdırDoğal ziyaretçi,doğal hit gibi i imlerle de anılırBu doğal yollar o yal...

SEO Uyumlu Makale Nasıl Yazılır?

SEO Uyumlu Makale Yazmak Merhaba 1 SEO Uzmanı Takipçileri Bu Makalemde izlere  SEO Uyumlu Makale Yazmak konu unda bilgiler vereceğiz SEO çalışmalarında en önemli kı ımlardan bir...