SEO ile Web Site Ziyaretçisi Arttırma

Web sitenizde iyi bir içerik oluşturmanız Google başta olmak üzere diğer arama motorlarında iyi sonuçlar elde etmeniz için yeterli olarak görülmez. Sitenizin içeriğinin düzeni, dağılımı SEO’nun vazgeçilmez parçalarından bir tanesidir.

Hiç bir zaman sitenizde boşa içerik oluşturmamalısınız eğer oluşturursanız da o yazıdan sitenizin yükselmesi hiç bir zaman beklememelisiniz.

İçeriğiniz ile sıralama da yükselmek için;

– Sektöre göre daha zor konularına ve temalarına öncelik verilmesi.
– Site içeriğinizin site ile bağlantı oluşturulması
– Site bağlantılığını ziyaretçiğe aktarmak ve ziyaretçiler için fırsatları belirlemek
– Site içi içeriğinizin düzenli bakımı

Günümüzde bir çok marka, ürün, blog yazısı sonrası elde edilen yayıncılığa blog yayınından daha fazla bağlantı ile oluşacak daha fazla sıralama yükselecek ve artan web site ziyaretçisine yol açacağı tahmin ediliyor. Site içi bağlantılarınızı da aktif olmanız, içerik ve bağlantılarınızın bu sıralamayı etkileyen çeşitli faktörler var olup taktik döngüleri oluşturmanızı sağlayacaktır.

Siteniz de Zorlu Olmayan Konuları Yazın

Sitenizde yükselmek amacıyla bulmak istediğiniz nokta, konu olarak yüksek arama hacmi ve düşük zorluk oranı. Bunlara dikkat ederken de siteniz de kullanıdğınız anahtar kelimeleriniz, bu ideal kesit alanına girmeyerek bu sebepten ötürü daha kolay yazabileceğiniz konulara öncelik vermelisiniz.

Semrush uygulamasını kullanarak “Anahtar Kelime Analizi ardından da Anahtar Kelime Zorluğu” tıklayarak site de bulunan anahtar kelimeler hakkında bir analiz gerçekleştirebilirsiniz.

Kısaca bu konuyu özetlediğimiz de ise, web sitenizin konumu yetkili olarak iyi bir marka konumunda değil ise sitenizde daha düşük zorluk konularına öncelik vermeniz sitenizin sıralaması açısından daha iyi olacaktır. Bu hareketiniz rekabetçi alanlarınızı hedefleyerek, site içi çabalarınızı en çok geri dönüt alabileceğiniz yere yönlendirmiş olur.

Site İçi Dahili Bağlantılarınızı Optimize Edin

İçeriğiniz hakkında planlama yaparken, içeriğinizi katmanlandığını ve dahili bağlantılarınızın olanaklı olduğu fırsatları düşünün.

Site içi ortak otoritesi:  Sayfanızın orta huni içeriği, genel olarak huni biçiminin altındaki içeriğe göre daha fazla bağlanarak dönüşüm yapan orta sayfayı gösteren bağlantılardan, dönüşüm sağlayan sayfalarınıza aktarma yapılabilir.

Marka yetki ve tanıma artırılması: Hakim olunan sayfa sorguları için sıralama sayfaları, daha sonra da alt dönüşümerin aranmasında yetki ve tanımlama oluşabilir.

Sayfalar için link toplamak: Web site sayfanızın yükseltilmesi, tanıtımı yapılan içerikteki strateji ile ve bağlamsal bağlantıyla oluşan bağlantı sayfalarına bağlantı sağlayabilir.

Site İçi İçeriklerinizi Güncelleyin

Sayfanız ile ilgili yeni içerik hazırlamak için çalışma yaparken, daha önceden girmiş olduğunuz mevcut içerikleri ve web site sayfalarınızı da yaptığınız hesaba katacaksınız dır.

Site içi olası bağlantı imkanlarınızı ve sayfanız ile alakalı içerik boşluklarınızı da belirledikçe, girilen içeriğinizde de bir şeyler almayı yani yazmayı özen gösterin. Bazen sitenize sıfırdan bir şey girmek yerine site içindeki mevcut içerikleriniz güncellemek sıralama açısından daha etkilidir.

Site içerisinde yeni sürüme geçmek için olası seçenekler yeniden kullanılmış olabilir. Sitenize ilave içerik ya da biçimleri eklemeniz yerine sitenizde bulunan perfomans bakımından bekleneni vermeyen içeriği, sitenizin içeriği ile ilgili arama yapanların ihtiyaçlarına göre daha iyi hizmet veren bir öğeye dönüştürebilirsiniz. Sıralamaya almak istediğiniz içerikleri mutlaka analiz edin.

Site içi sayfalarınızı da güncel tutmanızın bir diğer yolu ise sitenizde bulunan sayfalarınızın üst kısmına “son güncellenmiş” etiketi getirerek sayfanızın zamanala sıralamada yükselerek hem sayfanıın güncel kalmasını sağlayarak hemde arama rekabetinde olmanızı sağlayacaktır. Yazınıza ekleyeceğiniz son güncelleme tarihide yazı hakkında sitenize gelen ziyaretçilere yazı hakkında bilgi vererek güncel olmanızı sağlar. Her daim sayfanızda yeni ilgi çekici yazılar oluşturacağınız gibi mevcut sayfaları da iyileştirmek için zaman ve çaba harcayarak sitenizi daha üst sıralamalara getirebilirsiniz.

Yukarı da belirttiğim gibi sadece web sitenizin sayfalarına içerik girerek Google sıralamalarında yükselmeniz imkansızdır. Yazdığınız her güncel yazıyı her daim güncelleyerek onların takipçisi olmalısınız. Web sitenizde verdiğiniz bağlantılar sayesinde de sitenizin içeriğini güçlendirerek Google sıralamalarında her daim yükselmenize yardımcı olacaktır. Biz 1 seo uzmanı olarak Google sıralamasında yükselmek için yapmanız gerekenleri sizlere açıklamaya çalıştık, bu içeriği iyi anlayarak ve uygulayarak kendi web sitenizde arzu ettiğiniz sıralamaya ulaşacaksınız.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]
27 Aralık 2017 2621 okunma
Kerem A.soy

3 yıldır Dijital Pazarlama ve içerik Editörü olarak 1 SEO Uzmanı Ajansı bünyesinde çalışmaktayım.

BENZER YAZILAR

SEO Nedir, Nasıl Yapılır?

Merhaba 1 eo uzmanı takipçileri bugünkü yazımızda, SEO nedir ve SEO çalışmaları na ıl yapılır izlere aktarmaya çalışacağım Özellikle onbirkaç yıl içinde daha ık duyar hale...

Resim Optimizasyonu Nasıl Yapılır?

Web itelerinizde yer alan içeriklerde aynı zamanda gör eller de kullanır ınız Kullandığınız gör eller hem arama motoru botları hem de kullanıcı deneyimi açı ından önemlidir Yani...

SEO Uzmanı Nedir?

Arama motoru optimiza yonu olarak da karşımıza çıkan SEO terimi, web dünya ında on zamanlarda oldukça öne çıkan bir kavramdır Web iteleri arama motorlarında ü t ıralara çıkmak...

           

Yorum Yap

Avatar
Sedat Koc 11 Ağustos 2018

Web sitelerinde ziyaretçi sayısı arttırmak için benim yöntemim, eğer yeni bir site ise rekabeti az olan sektörle alakalı yazıları almak ve bu yazılarımı, seçtiğim anahtar kelimelere göre yazmaktır. Ya da iyi bir makale yazarına yazdırmaktır. Zorlu olmayan konulardan kastınızı anlamadım hocam bu konuyu biraz daha açabilir misiniz? Rekabetin fazla olmadığı anahtarları mı kastediyorsunuz?

Cevapla
YORUM YAP

Lütfen Güvenlik Sorusunu Giriniz