• EN AT

Kurumsal SEO Hizmeti

Kurumsal SEO, aslında temel olarak diğer SEO çalışmalarıyla aynı şekilde yapılır. Fakat Kurumsal SEO çalışmasının ana hedefi, hizmeti alan kurumun imajını daha iyi hale getirmek ya da markanın bilinirliğinin artmasını sağlamaktır. Bu çalışma iyi şekilde yapılırsa, kurumsal SEO hizmetini alan site, istediği bilinirliğe daha kolay şekilde ulaşır.

 

Kurumsal Seo Hizmeti Nasıl  Verilir ?

Ajansımız tarafından verilen Kurumsal SEO çalışmasının üç basamağı vardır. Bunlar sırasıyla, hedefe ulaşılmasını sağlayacak stratejiyi belirlemek, analiz yapmak, SEO çalışmasını planlamak ve uygulamaktır.

Strateji Belirleme

Ajansımıza, Kurumsal SEO Hizmeti almak için başvurduğunuzda, ilk olarak, ulaşmak istediğiniz hedefler dikkate alınır. Daha sonra sitenize yönelik bir analiz yapılır ve hedefinize ulaştırmak için izlenmesi gereken strateji belirlenir. Bu adımları şu şekilde sıralayabiliriz.

 

 • Web sitenizin güncel durumu ve geçmişi hakkında bilgi toplanır ve analiz yapılır
 • Başvuran sitenin rakiplerinin sektördeki durumu ve arama motorlarındaki sıralaması hakkında analizler yapılır.
 • Hedeflenen kitle saptanır. Sitenin arama motorlarından kendisine çekmek istediği kitlenin takip ettiği trendler belirlenir,  hangi ürünlere veya markalara sempati duydukları, hangilerinden kaçındıkları tespit edilir ve bunlar hakkında analiz çalışmaları yapılır.
 • Kurumsal SEO hizmeti için başvuran markayı ya da firmayı internette daha görünür hale getirmek için nasıl içerikler üretilmesi gerektiğinde, anahtar kelimelerin ne olması gerektiğine, hangi sosyal medya platformlarında yapılacak tanıtım çalışmalarının uygun olduğuna karar verilir.
 • Kurumsal SEO hizmeti alan sitenin, hedeflediği konuma ulaşmak için hangi stratejinin gerekli olduğu tespit edilir.

 

Site İçi SEO Çalışması

Kurumsal SEO çalışmalarında en çok yer tutan işlemler genelde site içi SEO çalışmalarıdır. 1 SEO Uzmanı Ajans  olarak yaptığımız site içi SEO çalışmaları sonunda, kullanıcı dostu olan bir web sitesi oluşturmayı hedefleriz. Ayrıca, sitede yer alan içeriklerin kaliteli ve orijinal olmasına da dikkat edilir. Böylece, sektördeki rakip sitelerin de önüne geçilmiş olur. Kurumsal SEO hizmeti çalışmaları kapsamında yaptığımız Site içi SEO çalışmaları arasında şunlar bulunmaktadır.

 • Uygun alan adı seçimi yapılması
 • Sitenin kodlamasının özgün şekilde, html5, javascript vb. diller kullanılarak yapılması.
 • Hedef kitle olarak belirlenen kesimden müşterileri sitenize çekmenizi sağlayacak, yazıların, görsellerin hazırlanması. Sitede, kullanıcı memnuniyetini artıracak, yorum, soru-cevap vb. kısımlara yer verilmesi.
 • Site hızlandırma tekniklerinin uygulanması
 • Xml sitemap ayarlarının doğru şekilde yapılması
 • İçeriklerin güncel tutulması

 

Site Dışı SEO Çalışmaları

Site dışı SEO çalışmaları da kurumsal SEO hizmetinde önemli yer tutmaktadır. Saygın sitelerden, SEO hizmeti alan siteye linkler verilmesi, sosyal medya sitelerinin (facebook, instagram, youtube) siteyi öne çıkartmak için kullanılması gibi çalışmalar, site dışı kurumsal SEO çalışmasının önemli parçalarıdır. İyi bir site dışı kurumsal SEO çalışması için şu adımlara yer verilmelidir.

 • Sosyal Medyanın doğru şekilde kullanılması. Hedef kitlenin en çok hangi sosyal medya sitesini takip ettiğinin tespit edilmesi ve bu platforma öncelik verilmesi.
 • Sosyal Medya platformlarında hesapların açılması, bu hesaplardan, marka bilinirliğini yükseltmeyi amaçlayan içeriklerin devamlı olarak yayınlanması.
 • Çeşitli sosyal medya platformlarında (Facebook, Instagram, Twitter vs.) paylaşımlar yapılmasından sonra ortaya çıkan back linklerin, tıklama oranını ne kadar artırdığının tespit edilmesi.  Bunun iyi bir analizi sonucunda, sosyal medyada marka görünürlüğünün yükselmesi.
 • Saygınlığı yüksek sitelerden, doğal görünen backlinkler alınması.
 • Çalışmaların raporlanması

 

Kurumsal SEO Çalışmasının Yararları

1 SEO Uzmanı tarafından yapılan Kurumsal SEO çalışmalarının sonucunda,  markanızın internet üzerindeki tanınırlığı büyük oranda artacaktır ve daha pozitif bir imaja sahip olacaktır. Sosyal medyada yapılan paylaşımlar sonucunda sitenizin trafiğinde bir yükseliş gözlemlenecektir. Bunların hepsi, kurumsal SEO hizmeti alan markaya ticari anlamda olumlu dönüş sağlayacaktır. Siteniz internette daha güçlü bir görünüm elde edince, müşteri sayınız ve ürünlerinizin satış oranı da doğal olarak artacaktır.

SEO çalışmaları, sonuçları zamana yayılan bir süreçtir. SEO hizmeti aldıktan sonra, ertesi gün sitenizin sonuç sayfalarında sıralamasının yükselmesini beklemek doğru olmaz. Sağlıklı sonuçlar birkaç ay içinde ortaya çıkmaya başlar. 1 SEO Uzmanı tarafından verilen kurumsal SEO hizmetinde, her adım hesap edilerek atılır ve size uzun vadede en iyi sonucun verilmesi hedeflenir. Kaliteli bir kurumsal SEO hizmetinin sürekli devam etmesi çok önemlidir. İçerikler sürekli güncellenmeli, backlink alımları devam etmeli ve sosyal medya sitelerinde yapılan paylaşımlar durmamalıdır. Ayrıca, web sitesinin altyapı anlamında da başarılı olması gerekmektedir.

Siz de profesyonel biçimde bir Kurumsal SEO hizmeti almak ve markanızın internetteki bilinirliğini yükseltmek istiyorsanız, 1 SEO Uzmanı Ajans’a başvumanız yerinde olacaktır.

41194 okunma
Kader Öktem

6 yıldır SEO ve içerik Editörü olarak 1 SEO Uzmanı Ajansı bünyesinde çalışmaktayım. Uzmanlık Alanım : Doğal SEO teknikleri ile web sitelerini Google ve diğer arama motorlarında yükselmesi ve ziyaretçilerinin artmasını sağlamaktayım.

BENZER YAZILAR

Google Benim İşletmem Harita Kayıt Hizmetleri

Google Benim İşletmem Nedir Google Benim İşletmem, çeşitli alanlarda hizmet veren firmaların ya da işletmelerin, Google üzerinde kapladıkları alanı yönetmeleri için geliştirilmiş,...

SEO Hizmeti

Dilimize tamamen yerleşmiş durumdaki SEO kelime i, İngilizce bir kı altmadır ‘’Search Engine Optimization’’ yani ‘’Arama Motoru Optimiza yonu’’ demektir  Buradan da...

E-Ticaret SEO Hizmeti

E-ticaret itelerinin ticari hacmi devamlı olarak büyüyor Dünyaya bakıldığında, e-ticaret üzerinden elde edilen toplam gelirin 1,6 trilyon eviye ine çıktığını görebiliriz...

Yerel SEO Hizmeti

SEO hizmeti almak i teyen bazı firmalar daha yerel kuruluşlardır Belli bir bölge kap amında verilen SEO hizmetine Yerel Seo hizmeti adı verilmektedir 1 SEO Uzmanı Ajan olarak Yerel  SEO...