• EN

Google Manuel Spam Kaldırma

Manuel Spam Nedir ?

Yaptğınız web sitesinde yayınladığınız içerikler kopya veya herhangi bir nedenden dolayı manuel spam cezası verilir. Manuel spam cezası google’ın web sitelerine uyguladığı en ağır cezalardan biridir.Bununla google spam içerikleri üst seviye de engellemeyi amaçlar.Bu ceza elle uygulanan bir ceza türüdür.En gerçek sonucu ise site girişlerinin google tarafından arama motorlarından kaldırırmasıdır.Sitenize girdiğiniz şeylerin belirli bir yüzdenin olması durumunda bu cezayı almış bulunuyorsunuz.Bu siteden başka yaptığınız yeni site de bu işlemi yani aynı içerik aynı tasarımı kullanırsanız aynı cezayı tekrarlamış olursunuz.

Web adresiniz manuel spama çoğunlukla başka internet adreslerinden aldığınız backlinklerden de düşebiliyor.Bunun sonucunda yapılması gereken önemli şeylerden biri aldığımız backlinkleri iyi araştırıp kötü adreslerden aldıklarımızı ise direk kaldırmaktır.Özellikle siteniz tek bir sadelik oluşmıcak yani hiç yazı olmayıp sadece videolardan oluşuyorsa bu durumda sitenin spama düşmesine neden olur.

Spam Cezasının Başlıca Sebepleri Nelerdir ?

Bilinçsiz Backlink:

Site linkleriyle dolmuş çöp web adreslerinizden aldığınız linkler Moz Rank değerlerinize göre internet adresinizinspam rekorunu yükseltmektedir.Bu sebeble sitenizin spama girmesi için temel etken bilinçsiz backlink alımıdır.Kendi paravanlarınızın bilinçsiz kullanmanızdan dolayı da kolay bir şekilde spama düşmenize neden olabilir.

Yanlış Paravan Kullanımı:

Çoğu zaman merkez sitelerin güçlenmesi için paravan ismini aldığınız destekleyeci siteler açılmaktadır.Bu sitelerçoğunlukla düzensiz link çıkışı yapılmaktadır.Özellikle de whois ve analystic kayıtları ve ortak hesap ile spamadüşmeniz artmaktadır.Bunun sebebi google’a belli etmeden hesap sahipliğinden ayrılarak link çıkışı yapılmalıdır.

Site içi Yanlışlar

  • Girdiğiniz makalede normalden daha fazla dış link verilmesi
  • Benzer başlıkların birden fazla yazılarak içeriğin farklı bir şekilde yazılarak sunulması yani boş içerik koyulması
  • Kısa yazılmış kullanıcı deneyimin üstün olmaması ve içeriklerin zayıf olması
  • Normalinden daha fazla etiket kullanılarak yazılan her etiketten trafik çekme isteği

Kopya İçerik Kullanımı:

Sitelerde yapılan başka siteden kopya içerik çekme yöntemi bir hırsızlık olup aynı zamanda da spam sebebidir.

Manuel Spam Kaldırma 

Yukarı da yazılan hatalardan herhangi birini yapıp siteniz manuel spama düştüyse nasıl kaldıracağınız da aşağıda yazacağım.

İnternet adresiniz hem wwww li hemm de www siz açılıyor mu,sitenizde doorway pages olan sayfa da oluşan köprü bağlanıtları var mı ?
Otomatik oluşturulan içerik var mı ? zayıf içerik girişi olmuş mu ? internet için oluştururmuş arama motoru için yapılan anahtar kelimeler var mı ?
Bunların analazini yaptıktan sonra Google Search Console hesabınıza giriş yapıyorsunuz.Ardından arama trafiğinden internet adresinize olan bağlantıları
seçiyorsunuz ve aşağıda ki tabloyu indiriyorsunuz.

Bu tabloyu indirdikten sonra manuel spamın kaldırırması için inceleme talebi bulunuyoruz.Butona girdikten sonra boş kutucuğa açıklamalar giriyorsunuz.Açıklamaları girdikten sonra inceleme talebi butonuna tıklayıp sonucu bekliyoruz işlemlerimiz eksiksiz yaptıysak 1-2 hafta içerisinde web sitemizden manuel spam kaldırılacaktır.

4373 okunma
Kerem A.soy

4 yıldır Dijital Pazarlama ve içerik Editörü olarak 1 SEO Uzmanı Ajansı bünyesinde çalışmaktayım.

BENZER YAZILAR

SEO Teknikleri

Güncel SEO Teknikleri SEO, arama motorlarında ıralama hedefleyen ve rakiplerini geride bırakmak i teyen her web ite inin ihtiyaç duyduğu bir çalışmadır Web itenizin arama motorları...

Organik Hit Kazanma Teknikleri

Organik Hit Nedir Organik hit, internet adre ine kendi arzu uyla ve doğal olarak gelen ziyaretçi ayı ıdırDoğal ziyaretçi,doğal hit gibi i imlerle de anılırBu doğal yollar o yal...

SEO Uyumlu Makale Nasıl Yazılır?

SEO Uyumlu Makale Yazmak Merhaba 1 SEO Uzmanı Takipçileri Bu Makalemde izlere  SEO Uyumlu Makale Yazmak konu unda bilgiler vereceğiz SEO çalışmalarında en önemli kı ımlardan bir...

           

Yorum Yap

Avatar
Semıh gündüz 31 Ocak 2018

Manuel spam a dusen sıtemın kurtarma ıslemını yaptık googleden gelen bildiri de 24 ıle 48 saat içerisinde Manuel spam kaldırma ıslemı saglanır bılgısı geldı ama 4. Gune gırdık halaa kalkmadı sanırım sızın dedıgınız uzre 1/2 hafta surecek gıbı gorunuyor bılgılerınız ıcın cok teşekkür ederim