Katma Değeri Düşük Olan, Hiç Değer Katmayan Düşük Etkili İçerik Çözümü

Merhaba 1seouzmani.com takipçilerimiz bu makalemizde Google yönergelerini ihlal edildiğinde almış olduğunuz manuel spam cezasından nasıl çıkartılır ve yapmanız gereken işlemleri bu makalemizde sizlere detayı olarak anlattık şunu unutmayın ki Google yönergelerini dikkate alarak içeriklerinizin özgünlüğünü ve kopya olmamasına özen gösterin Google bu konuda site sahiplerine çok hassas davranıyor.

 

İçerik Kontrolu

İlk kontrol etmeniz gereken işlem Google’da “site:siteadi.com” şeklinde arama yapıp dizin sonuçları ulaşmalısınız. Örnegin sitenizde diyelimki 50 tane konu var. Bu durumda index sayınızın maksimum 80 ila 160 civarında olması gerekiyor. Fakat katma değeri düşük içerik cezası alan web sitelerinde bu sayı genelde 160 ila 500 indexten başlamaktadır. Mesala 50 konu için 500 tane indexiniz var. Bu durumda yaklaşık 300 civarında değersiz indexiniz olduğunu gözükmektedir.

1: Boş Resim sayfaların indexlerini nofolow olup olmadığını kontrol ediniz

2: Etiket sayfalarını  indexlerini kontrol ediniz gereksiz etiketlerini siliniz

3: İçeriklerin kopya veya kısa anlamsız olan içeriklerin siliniz veya özgünlüğünü kontrol ediniz

4: Başlıkların kullanıcıların aramalarına göre değil de mevcut içeriği özetleyecek şekilde yazılmalıdır.

5: İçeriklerin minimum 250 ila 300 kelime olması tavsiye edilmektedir.

6:  Gizleniş yönlendirmeleri kaldırınız aksi takdirde olmusuz sonuçlar oluşma ihtimalı olucaktır

7: Yazılmış olan içeriklerin anlaşılır net bir şekilde okunuyor olmasına dikkat ediniz

Bu işlemlerden sonra tüm kontrolleri yaptığınızdan emin iseniz ( silmiş olduğunuz değer katmayan veya kopya içerikler ve etiket Google Webmaster tools dan sitenizi seçip ( Google Dizin + URL’leri Kaldır )  Silmiş olduğumuz sayfaların url’leri dizine yazıp kaldır dedikten sonra seçeneklerden “dizini geçici olarak gizle”yi seçiyoruz ve istek gönderin yapıyoruz silinen tüm sayfaları bu şekilde yapıyoruz. Kaldırma talebi bulunan url’ler yaklaşık 12 ila 72 saat aralıklar arasında  silinmektedir sayfalarınız 20 den fazla ise bu biraz daha zaman almaktadır. Manuel spam teşkil eden indexlerin silinmesiyle Manuel spam kısmının dan yeniden değerlendirme isteğinde bulunun Google tarafından siteniz tekrardan inceleme yapılacaktır.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
27 Mart 2018 31070 okunma
1 SEO Uzmanı

1 SEO Uzmanı Ajansı kurucusu. Aynı Zamanda Türkiye'nin en iyi SEO uzmanları arasında ilk 10 içerisinde yer almaktadır.

BENZER YAZILAR

Resim Optimizasyonu Nasıl Yapılır?

Web itelerinizde yer alan içeriklerde aynı zamanda gör eller de kullanır ınız Kullandığınız gör eller hem arama motoru botları hem de kullanıcı deneyimi açı ından önemlidir Yani...

SEO Uzmanı Nedir?

Arama motoru optimiza yonu olarak da karşımıza çıkan SEO terimi, web dünya ında on zamanlarda oldukça öne çıkan bir kavramdır Web iteleri arama motorlarında ü t ıralara çıkmak...

Teknik SEO’nun Önemli Maddeleri

Oluşturduğunuz web ite ıralamalarınızı yük eltmek ve itenizin trafiğini yönlendirmek için ite içi içeriğinizi geliştemek ve iteniz için SEO kullanmak artık herke için internet...

           

Yorum Yap

Avatar
Alper 26 Temmuz 2018

Bir görünmez ayrıntıyı daha aydınlattınız. Katma değeri düşük içerikler de SEO alanındaki konumumuzu etkiliyor. Fakat SEO çalışmaları hakkında Google zaman zaman bilgiler verse de bu bilgileri anlamakta zorluk çekiyorum. 5 yıldır SEO eğitimi alarak kendimi geliştirmeyi düşünüyor fakat bir türlü, bu karmaşık konuya giriş yapmaya cesaret edemiyorum. Zaman zaman sizin bu sitede verdiğiniz çok değerli bilgilerle hareket ediyorum. Bir makale içeriğinin en az 250 kelime olması gerektiğine dikkat edeceğim ve kopya içerikleri tamamen kullanmayacağım. Gelişmeleri buradan yazarım.

Cevapla
Avatar
Hakan Taşkın 28 Temmuz 2018

hocam istanbul evden eve nakliyat kelimesinde bir web sitem vardı ben bölgeleri ekledim yani beylikdüzü evden eve nakliyat, ataşehir evden eve nakliyat gibi bu tarz bölgeleri ekledikten sonra sitemde hit düşü olduğunu fark ettim bir süre sonra sitem bu hataya düştü makalenizi 3 gün önce okumuştum dediğiniz gibi yaptım içerikleri sildim 3 gün önce tekrar inceleme talebinde bulundum bugün onaylanmış bu konuda bu makaleye yer verdiğiniz için çok teşekkür ederim sayğılar..

Cevapla
YORUM YAP

Lütfen Güvenlik Sorusunu Giriniz