• EN AT

SEO Danışmanı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bir web sitesi yaptınız ve bu web sitesiniz ziyaretçiler tarafından görünebirliğini arttırmak için sayfanız ile ilgili SEO danışmanlarından bilgi alarak ve onlar için ayıracağınız bütçeyle sayfanızın daha fazla ziyaretçi almasını sağlayacaksınız.

Yapmış olduğunuz web sitesi aslında kendi piyasınızı oluşturmak açısından güzel ve büyük bir yatırımdır. Bu yatırımı yaparken, sitenizin başkaları tarafından gözükmesi ve ön planda olması yatırımınız doğru yolda gittiğinin bir göstergesi olacaktır.

Yaptığınız yatırımlar da bütçenize göre SEO danışmanlığı başka bir değişle ajansıyla anlaştığınızda bir nevi sitenizi onların eline bırakıp işleyişini izlemiş oluyorsunuz. Bu yüzden bu seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken belli başlı kurallar mevcut biz de 1 seo uzamnı olarak bu kuralları siz değerli ziyaretçilerimiz için derleyip sayfamızda yayınladık.

Link Satın Almak

SEO araştırması yaparken web site linklerin web siteler için önemli bir seçenek olduğunu fark etmişsinizdir. Eğer olası bir web site linki verilişinde özensizlik bir durum oluyorsa bu durum web sitenizin sonunu da getirebilir.

Size önerebilceğimiz bir konuda şu ki; hiç bir SEO danışmanlığı sizlere yüzlerce linki hızlıca sitenize getireceğinizi söylüyorsa o firma sizin paranız için sizle çalışmak yapmak istemesindendir oradan hızlıca uzaklaşmanız sitenizin sağlığı açısından daha önemlidir.

Backlinklere ulaşmanızın en doğru ve en hızlı yolu o linkleri satın alarak sitenize getirmenizdir. Fakat bu konuda oluşabilecek bir olumsuzluk var ki o da uzun vadeli ve faydalı site linklerini satın almak zordur. Google botları sizin sitenizin olan link sayısından çok siteniz de varolan linklerin kalitesini daha çok test eder. Bu yüzden de linkleri birbirinden ayırabilecek gelişmiş algoritmalara sahiptir. Bu yüzden çalışacağınız yanlış SEO firması sizin sitenizin sonunu getirmeye yol açabilir.
Web sitenizde kaliteli backlink üretmek sizin yorulmanıza ve zaman harcamınızı gerektirir. Sitenize en iyi gelen linkler çevrim dışı çabalar sonucunda doğal olarak gelen linklerdir.

Sektöre Yeni Giren SEO Danışmanları

Web sitenizin daha iyi yerlere gelmesi için anlaşacağınız firma ekibi tek kişi de olsa, büyük bir ekip dahi olsa piyasa içerisinde lider konuma gelmiş ve referasnları olumlu olan SEO danışmanlığıyla anlaşma sağlmak istersiniz. İyi bir SEO firmasının kriteri, her sektör içerisinde uzanabileceği bir eli olan ve her sınıftan sektörle çalışma deneyimi kazanan kişiler bu deneyime sahiptir.

Web Siteniz İçin Geniş Kapsamlı Raporlama Yapmamak

Bir çek yazarken, paranın nereye gittiğini bilmek istersiniz. Herkes Google Analytics sınıfına girip belli bir kategori diliminde bazı oluşan istatistikler ile elde edebilir. SEO’da sorulan “ne” sorusu önemlidir ama “neden” ve “nasıl” soruları ise asıl büyük yatırım getirisini sağlar.

Trafiğinizin artıp azaldığını bilmeniz gerekir. Peki ya aslında “neden” arttığını biliyor musunuz? Raporlardaki sayıları iki kez denetim ediyor musunuz? Bir sürü yönlendirilmiş trafik alıyorsunuz fakat kaynağından emin olamıyor musunuz? Analitik sayılarının crawler botlarla suni olarak abartılabileceğini ve az sayıda insanın bunları denetim ettiğini biliyor muydunuz?

En kaliteli SEO şirketleri, sayılara bakıp ardından kampanyalarınızın nasıl geliştirilebileceğini değerlendirir. Belki de belli bir ürün ya da hizmet amacıyla yeni bir sayfaya gereksiniminiz bulunmaktadır ya da içeriğiniz iyi olmadığından sitenizden çıkış seviyesi çok yüksektir. Belki sitenizin trafiği %45 seviyesinda mobil araçlardan gelmekte; lakin siteniz mobile duyarlı bir tasarıma sahip değil ve bu yüzden amaç kitlenizin hoşuna gitmiyor. Ya da belki de siteniz yinelenmiş içerik ya da olması gerekenden az backlink gibi sizin göremediğiniz sebeplerden dolayı kötü halde olabilir. Her şey çok kötü halde olabilir ama katiyen durumun farkına varamayabilirsiniz.

Web Siteniz de Doğru Anahtar Kelimelerin Kullanılması

Web sitenizin sayfalarına girdiğiniz içeriklerin optimize edilmesi gerekmektedir. Fakat bunu yaparken sayfanıza gelen potamsiyel müşterilerinizin dikkati dağıtılmamalı ve yaptığınız bu işlemi fazla göze sokmadan yapmalısınız.
Web site sayfanız da oluşturduğunuz anahtar kelimeleriniz içeriğinizde çok fazla sıkıştırmadan yapsanız daha iyi sonuçlara yol açabilir. Eğer anahtar kelimleri sıkıştırıp kullanırsanız Google’ı yanlış yönlendirmiş olursnuz bu da firmaların yaptığı zararlı SEO yöntemlerinden biridir.

Sayfanıza gelen Google botları, içeriğinizde oluşturmuş olduğunuz anlamlı içerikleri sever ve daha iyi sıralama vermek için sizlerden bekler. Biz 1 seo uzmanı olarak en çok bu maddeye dikkat etmeniz tavsiye ediyoruz.

Yani bir SEO danışmanlığıyla anlaşılacağı zaman, anlaşacağınız firmanın referanslarına bakın, önceki site çalışmalarını kontrol edin ve siteyi en ince ayrıntısına kadar inceleyip içerik de anahtar kelimeleri tespit ederek ne kadar doğru kullanıldığını tespit edebilirsiniz.

52205 okunma
Kerem A.soy

4 yıldır Dijital Pazarlama ve içerik Editörü olarak 1 SEO Uzmanı Ajansı bünyesinde çalışmaktayım.

BENZER YAZILAR

SEO Teknikleri

Güncel SEO Teknikleri SEO, arama motorlarında ıralama hedefleyen ve rakiplerini geride bırakmak i teyen her web ite inin ihtiyaç duyduğu bir çalışmadır Web itenizin arama motorları...

Organik Hit Kazanma Teknikleri

Organik Hit Nedir Organik hit, internet adre ine kendi arzu uyla ve doğal olarak gelen ziyaretçi ayı ıdırDoğal ziyaretçi,doğal hit gibi i imlerle de anılırBu doğal yollar o yal...

SEO Uyumlu Makale Nasıl Yazılır?

SEO Uyumlu Makale Yazmak Merhaba 1 SEO Uzmanı Takipçileri Bu Makalemde izlere  SEO Uyumlu Makale Yazmak konu unda bilgiler vereceğiz SEO çalışmalarında en önemli kı ımlardan bir...

           

Yorum Yap

Avatar
aslan Serhancan 26 Temmuz 2018

Merhaba, bu güne kadar gördüğüm en iyi seo konulu içeriklerin bir arada bulunduğu site… gerçekten yeni SEO sektörüne giriş yapmış olanlar bizi hedefimize ulaştıramıyor hatta ulaşmamızda engel oluyorlar. Bu nedenle eğer hit almak istiyorsak kesinlikle uzman seocularla çalışmamız gerekiyor. Para harcamadan para kazanılmaz, her alanda bu böyledir. Rekabet arttığı için de en iyiler üstlerde olacaktır. En iyi olmak için emek ve para harcamak şart. Değerli paylaşımlarınızı sürdürün hocam. Ellerinize sağlık…