• EN AT

Ücretli SEO Araçları

Yaptığınız web sitelerde anlaşmış olduğunuz SEO danışmlarının sitenizde kullandığı belli başları ücretli ve ücretsiz araçlar vardır. Biz 1 seo uzmanı olarak 2 gün önce sizlere ücretsiz araçlar hakkında bilgi vermiştik. Bugünkü yazımız da ise ücretli seo araçları konusunda bilgi vermeye çalışacağız.

Bu sayacağımız ücretli seo araçları lisetesi SEO çalışmaları kapsamında kullanılan en iyi SEO araçlarıdır. Bu araçlardan daha az maliyetli araçlarda tabiki mevcut ama o araçlar sizlerin sitenizde ne kadar iyi şeyler yaptırır o da ayrı bir soru işareti olmalıdır.

1-) AHREFS

Ahrefs, SEO kapsamında SEO danışmanları tarafından bilinen en popüler ve en çok kullanılan araçlardan biridir. Bu araç sayesinde sitenizin her 15 dakikasında bir veritabanınız güncel hale gelmektedir. Bu araç sayesinde saniselik bir verilere ulaşamasanızda kısa süre içerisinde yeni verilere siteniz ulaşabilir. Web siteniz Explorer ve BacklinkChecker gibi oldukça işinize yarayacak iki özelliğe sahip olan Ahrefs SEO aracı, çalışmalarınızda kısıtlama yaşamadan kullanmanız için aylık ödeme yapmanız gerekmektedir.

Ahrefs’in özelliklerinden ayrı olarak ele alınması gereken Site Explorer özelliği çalıştığı web sitesinin backlink profilini incelemekte olup backlinkler ile ilgili detaylı bilgiler sunmaktadır. Türkiye’nin SEO şartlarında da diğer siteler ile rekabet halinde olunmasından dolayı diğer siteler ile olan durumu incelemek için backlink analizinin siteler için şart olduğu hiç bir zaman unutulmamalıdır.

2-) MAJESTİC SEO

Majestic SEO, bir web sitesinin zamanla Google nezninde daha iyi konuma getirmiş olup, Web sitelerde bulunan backlink stratejisinin ne anlam geldiğini anlamak amacı ile  kullanabileceğiniz, ve kullanımı oldukça basit bir araçtır. SEO aracıa çok fazla veri kaydı sunulduğu için ilk kullanımınızda biraz şaşırtıcı gelme olasılığı vardır ama o bilgilerin siteniz için ne kadar önemli olduğun kısa süre zarfında kavrayabilirsiniz. Web sitenizde link oluştururken ve oluşturduğunuz linkleri her daim takip etme konusunda araç kullanmak istiyorsanız Majestic SEO aracı sizin için doğru bir tercih olacaktır. Web sitenizde backlinkler içerik anahtar kelimeleri ve çapa metinleri gibi pek çok veri hakkında bilgi alınabileceği gibi bu arac siteniz için önemli bir SEO aracı konumundadır.

3-) MOZ SEO Aracı

Web sitenizin pazarlama çalışmalarınızı tek bir panelden görüntüleme yapıp pazarlama akışını kontro etmek istiyorsanız Moz SEO aracı sizin için doğru bir seçim olacaktır. Moz, pek çok SEO uzmanı tarafından SEO çalışmalarında kullanılan olmassa olmaz olarak değerlendirmektedir. Bu SEO aracını kullanarak web sitenizde sıralamalar, web site linkleri, içerik sosyal verileri ve içerikler hakkında detaylı olarak bilgi vermesini sağlar.

Moz SEO aracı yukarıda belirtilen verilei sunmakla birlikte, onun dışında da web site hatalarınızı ve elde edeceğiniz SEO fırsatlarını bulabilmeniniz konusunda sizlere yardımcı olabilir. SEO sektöründe tanınan ismi İsviçre Çakısı olarak tanımlanan MOZ aracını kullanırken aylık ödeme yapmanız gerekmektedir.

4-) COGNİTİVE SEO

Web site çalışmalarınızda tek bir platform üzerinden yapacağınız backlink çalışmalarını bu araç sayesinde hızlı ve kolay bir şekilde yapabilirsiniz. SEO çalışmalarında en hızlı backlink kontrolü yapılan SEO aracı olarak bilinen Cognitive SEO, çalışmalarınız da analiz ettiğiniz web sitenin backlinkleri hakkında da size hızlıca kapsamlı bir bilgiler vermektedir.

Cognitive SEO’yu özel yapan durumlardan bir tanesi Ahrefs, Majestic SEO ve Moz gibi diğer ücretli SEO araçlarından veri toplaması ve elde edilen bu verileri sizlere sunmasıdır. Bu sayede tek web site paneli  üzerinden kullanılmış olan diğer SEO araçların backlink analiz raporlarını görebilirsiniz.
Bu kadar kapsamlı bir SEO çalışmasının yanında CognitiveSEO’nun aylık ödeyeceğiniz bir ücreti bulunmaktadır. Eğer kurumsal olarak sitenizi iyi yerlere taşımak istiyorsanız bu aracı mutlaka kullanmalısınız.

5-) DEEPCRAWL

DeepCrawl, küçük sitelerden çok daha çok verilere sahip olan büyük sitelerin incelenmesi amacıyla sarfedilen bir SEO aracıdır. Bu SEO aracı ile sayfa üstünde yer alan SEO sorunlarının neler olduğunu belirlemek adına işinizi kolaylaştırır. Web site üzerinde bir çok teknik bilgiye sahip olmasanız bile site verilerinizi basitleştirerek yayınlayan bu SEO aracı yardımıyla SEO çalışmalarını çok daha hızlı ve basit şekilde yapabilirsiniz.

Yönlendirmeler, kopya içerik ve URL sorunlarının yanısıra tarama sorunlarını, meta açıklama problemleri gibi çeşitli konularda bulgular yayınlayan DeepCrawl, bir sayfada yer alan sorunları en ayrıntılı biçimde size sunmaktadır. Kullanımı ücretli olan bu aracı fazla sayfası olmayan siteler için kullanmaktansa daha büyük siteler için kullanmalısınız.

7014 okunma
Kerem A.soy

4 yıldır Dijital Pazarlama ve içerik Editörü olarak 1 SEO Uzmanı Ajansı bünyesinde çalışmaktayım.

BENZER YAZILAR

SEO Teknikleri

Güncel SEO Teknikleri SEO, arama motorlarında ıralama hedefleyen ve rakiplerini geride bırakmak i teyen her web ite inin ihtiyaç duyduğu bir çalışmadır Web itenizin arama motorları...

Organik Hit Kazanma Teknikleri

Organik Hit Nedir Organik hit, internet adre ine kendi arzu uyla ve doğal olarak gelen ziyaretçi ayı ıdırDoğal ziyaretçi,doğal hit gibi i imlerle de anılırBu doğal yollar o yal...

SEO Uyumlu Makale Nasıl Yazılır?

SEO Uyumlu Makale Yazmak Merhaba 1 SEO Uzmanı Takipçileri Bu Makalemde izlere  SEO Uyumlu Makale Yazmak konu unda bilgiler vereceğiz SEO çalışmalarında en önemli kı ımlardan bir...

           

Yorum Yap

Avatar
Ahmet Kalpkırmaz 11 Ağustos 2018

Yine mükemmel bir konuya değindiniz, fakat sorun şu ki, insanlar masraf ederek açtıkları sitelerden az da olsa bir gelir bir geri dönüş beklerler. Genelde küçük bütçeli sitelerin ücretli seo araçlarını kullanmadıkları ortada. Fakat masraftan kaçmayan siteler bu araçları çekinmeden kullanarak sıralamalarda üste hızla çıkabiliyorlar. Mesela sizin paylaştığınız DeepCrawl seo aracı bence her sitede olması gereken bir araç