• EN

Adwords Danışmanlığı

Online reklamcılık, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de hızla büyüyen bir sektör konumundadır. İnternet geliştikçe, internetin bir ürün veya markanın tanınırlığına olan etkisi de artmaktadır. Ülkemizde de internetin ürün tanınırlığına etkisi her gün biraz daha artmaktadır. Bunun temel sebebi, ülkemizde genç nüfusun fazla olması ve internet kullanım oranının yüksek olmasıdır.

İnternet üzerinden reklam kampanyası yapmanın çeşitli yolları vardır. Son yıllarda  bunun için kullanılan en popüler araç, Google Adwords ya da yeni adıyla Google Ads olarak karşımıza çıkmaktadır. Google Ads, Google üzerinde arama yapan kullanıcılara, reklamlarınızı gösteren bir sistemdir. Bu aracın temel hedefi, sizin için en uygun olan kitleye reklamlarınızı göstermek ve böylece en etkili sonuca ulaşmanızı sağlamaktadır. Google Ads danışmanlık hizmeti veren bir SEO ajansından hizmet almak bu yüzden çok önemlidir. 1 SEO Uzmanı Ajansı olarak, size vereceğimiz Google Adwords danışmanlığı ile, sizin için etkili olacak reklamlar oluştururuz. Ayrıca, müşteri başına maliyet de düşecektir. Google Adwords’ün temel çalışma mantığı, kullanıcıların yaptığı aramalarda kullandıkları kelimeler ile, sizin reklam için seçtiğiniz anahtar kelimelerin eşleşmesidir. Bu durumda, sizin satışını yaptığınız ürünü arayan kullanıcıya direkt olarak erişme şansını elde edersiniz. Böylece, potansiyel müşteri şansınız artar.

 

Google Adwords Ağları

Google Adwords farklı ağlar ile reklam yapma olanağını kullanıcılarına sunan bir servistir.  Arama ağı, Görüntülü reklam ağı, Mobil reklam ağı, Video ağı ve Alışveriş bunlardan bazılarıdır. 1SEOUzmanı, bu alanların tamamına yönelik danışmanlık hizmetini sunmaktadır.

 

Arama Ağı

Bu ağın çalışma sistemi, sizin hedeflediğiniz kelimeleri aratan kullanıcılara reklamınızın gösterilmesidir. Arama ağı reklamları, metin tabanlı reklamlardır ve sonuç sayfasında üst sırada gözükür. Bu ağdan iyi yararlanmak için dikkat edilmesi gereken bazı anahtar noktalar vardır. Reklam uzantılarını etkili kullanmak bunun başında gelmektedir. Bu ağ kullanılarak yapılan reklamlar özellikle dönüşüm ve satışı hedef alan siteler için etkili olmaktadır. 1 SEO Uzmanı olarak, en iyi teklifle en çok kullanıcıya erişme skalasını gözeterek, sizin ihtiyaçlarınıza göre bir sistem oluştururuz. Böylece, minimum ücrete maksimum dönüşü sağlayabilirsiniz.

 

Görüntülü Reklam Ağı

Bu ağ sayesinde, Google’a indexlenmiş durumdaki iki milyonu aşkın siteye yönelik bir hedefleme yöntemi kullanılarak reklam yayınlayabilirsiniz.  Hedef kitlenizdeki kullanıcılar, başka sitelerde gezinirken, sizin reklamınızla karşılaşır ve böylece akılda kalıcığınız ve marka bilinirliğiniz yükselişe geçer. Görüntülü reklam ağı ile, satın alma döngüsündeki kullanıcılarını dikkatini daha kolay şekilde çekebilirsiniz. 1 SEO Uzmanı olarak, uzman kadromuzla birlikte size en uygun olacak görüntülü reklam ağı kampanyasını oluşturmak için gerekli çalışmaları sunarız. Hedef kitlenin iyi şekilde belirlenmesi, daha akılda kalıcı görsellerin seçilmesi gibi ayrıntılar göz önüne alınır. Duyarlı reklamlar ya da interaktif reklamlar gibi farklı reklam türlerinden yararlanılabilir.

 

Mobil Reklamcılık

Akılı telefonlar gün geçtikçe daha çok kişi tarafından kullanılmaktadır. Akıllı telefonlar sayesinde internette daha kolay şekilde gezinmek mümkün hale gelmiştir. Bu yüzden, her geçen mobil trafik biraz daha artışa geçmektedir. Mobil trafiğin bu kadar arttığı bir noktada, mobil cihazları hedeflemeyen reklam kampanyaları başarısızlığa mahkumdur. 1 SEO Uzmanı olarak, mobil cihaz ile internette gezinen kullanıcılara yönelik kampanyları oluşturmanızda da size rehberlik ediyoruz. Tarafımızdan alacağınız danışmanlık hizmetinde, telefon aramasına yönelik reklamlar, mobil cihazlara yönelik uygulama tanıtımları gibi reklam türleri bulunur. Böylece telefon ve tabletlerden sitenize ulaşılması daha kolay hale gelir. Reklamlarınızın mobil cihazlarda daha iyi biçimde görüntülenmesi için optimizasyon çalışmaları yapılır.

Video Ağı

Youtube’un daha popüler hale gelmesiyle birlikte, video ile yapılan reklamların önemi biraz daha artmıştır. Youtube üzerinden daha fazla potansiyel müşteriye erişmek her geçen gün daha mümkün hale gelmektedir. Youtube’a reklam verilirken dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar mevcuttur. 1 SEO Uzmanı Ajansı olarak verdiğimiz danışmanlık hizmetinde, bu önemli noktaların üzerinde durarak, video reklamcılığından elde ettiğiniz müşteri oranını artırmayı amaçlıyoruz.  Youtube’da kullanılabilecek farklı reklam modelleri mevcuttur. Yayın içi reklamlar, videonun başında ortasında ya da sonunda kullanıcılara gösterilebilir. Bu reklamla karşılaşılan kullanıcılar, reklamı beş saniye sonra atlayabilir. 30 saniye izlemeleri durumunda ödeme yapmanız gerekir. Video discovery reklam modelinde, reklamınız Youtube arama sonuçlarında veya Youtube videolarının sağ tarafında gözükür. Mobil cihazlarda ise reklamınız ana sayfada görüntülenir. Eğer kullanıcılar videonuza tıklar ve izlerse ödeme yaparsınız. Bumper video ise daha kısa zaman harcayarak daha fazla kullanıcıya ulaşmak isteyenlere uygundur. Reklamınız, 6 saniye süreyle videonun başında ortasında ya da sonunda gösterilir. Bu reklam, kullanıcılar tarafından atlanamaz. Bu türde ise gösterim başına maliyet şeklinde ödeme yaparsınız. Her 1000 görüntülenme gerçekleştiğinde ödeme yaparsınız.

1 SEO Uzmanı’ndan alacağınzı danışmanlık hizmetiyle bu reklam türlerinden hangisinin sizin için uygun olduğuna karar verilir ve böylece en az maliyet ile en çok potansiyel müşteriye ulaşmanız sağlanır.

 

Alışveriş Ağı

Eğer internet üzerinden satış yapan bir e-ticaret sitesiyseniz, Google alışveriş reklamları sizin için en uygun reklam kampanyasıdır. Bu reklam modeli sayesinde, ürünleriniz Google’da daha hızlı şekilde bulunabilir. 1 SEO Uzmanı olarak, Google Alışveriş Reklamlarını daha iyi şekilde yapmak için, Google Merchant Center entegrasyonu yaparız. Bu araç, mağaza verilerini Google’a yüklemenizi sağlar, böylece verileriniz diğer Google hizmetlerine de sunulmuş olur. Reklamlarınızın yayına alınmasından sonra, bu reklamların performansı hakkında da analizler yaparız ve size raporlar sunarız. Böylece, çalışmaların ne düzeyde olduğundan siz de haberdar olursunuz. 1 SEO Uzmanı Ajansı’ndan danışmanlık alarak hazırlayacağınzı bir Google Alışveriş reklamı sayesinde, trafiğinizde yükselme meydana gelir, müşterilerinize ulaşma şansınız daha çok artar ve marka bilinirliğiniz de yükselir. Kısacası, uzman kadromuzca  yapılan bir Adwords çalışması sonucunda, ticari hacminizde büyük artış meydana gelir.

26516 okunma
Kader Öktem

6 yıldır SEO ve içerik Editörü olarak 1 SEO Uzmanı Ajansı bünyesinde çalışmaktayım. Uzmanlık Alanım : Doğal SEO teknikleri ile web sitelerini Google ve diğer arama motorlarında yükselmesi ve ziyaretçilerinin artmasını sağlamaktayım.

BENZER YAZILAR

Google Benim İşletmem Harita Kayıt Hizmetleri

Google Benim İşletmem Nedir Google Benim İşletmem, çeşitli alanlarda hizmet veren firmaların ya da işletmelerin, Google üzerinde kapladıkları alanı yönetmeleri için geliştirilmiş,...

SEO Hizmeti

Dilimize tamamen yerleşmiş durumdaki SEO kelime i, İngilizce bir kı altmadır ‘’Search Engine Optimization’’ yani ‘’Arama Motoru Optimiza yonu’’ demektir  Buradan da...

Kurumsal SEO Hizmeti

Kurum al SEO, a lında temel olarak diğer SEO çalışmalarıyla aynı şekilde yapılır Fakat Kurum al SEO çalışma ının ana hedefi, hizmeti alan kurumun imajını daha iyi hale getirmek ya da...

E-Ticaret SEO Hizmeti

E-ticaret itelerinin ticari hacmi devamlı olarak büyüyor Dünyaya bakıldığında, e-ticaret üzerinden elde edilen toplam gelirin 1,6 trilyon eviye ine çıktığını görebiliriz...