• EN

SEO Analiz Hizmeti

İnternetin her geçen gün ticari gücünü artırdığı düşünülürse, bir firma ya da markanın internet üzerinde görünürlüğünü artırmasının önemi daha iyi anlaşılacaktır.  Web sitelerinin, arama motoru sonuçlarında daha üst sırada yer alması için yapılacak çalışmalara SEO adı verilmektedir. 1 SEO Uzmanı Ajans olarak, uzun yıllardır, profesyonel ekibimizle sizlere SEO hizmeti sunuyoruz. SEO Hizmeti almadan önce dikkat edilmesi gereken belli noktalar ve yerine getirilmesi gereken belli aşamalar vardır. Bugünkü yazımda, SEO çalışmalarının başlangıcı için anahtar bir konumda olan SEO analizinden ve bu hizmeti size nasıl sunduğumuzdan bahsedeceğim.

SEO Analizi Nasıl Yapılır ?

1 SEO Uzmanı Ajansı tarafından yerine getirilen SEO Analizinde, hizmet almak istediğiniz web siteniz için, site içi SEO analizi ve backlink analizi yapılıır ve ortaya çıkartılan rapor sonucunda sitenize yönelik SEO çalışmasına başlanır. SEO çalışmasının profesyonel bir şekilde ilerlemesi için, SEO analizi çok önemlidir.

SEO Analizi kapsamında sunulan hizmetler arasında, içerik analizi, kırık-geçersiz link tespit edilmesi, mobil seo analizi, detaylı backlink analizi, mobil uyumluluk analizi, anahtar kelime seçimleri analizi sunulmaktadır. Bunların tespit ve analiz edilmesiyle birlikte, web sitenize uygun SEO hizmetinin ne olduğu ve nasıl yapılması gerektiği daha iyi ortaya konmuş olur.

1 SEO Uzmanı olarak yaptığımız SEO analizinde, sektör ve rakip analizine de yer verilir ve bunun yerine getirilmesinden sonra, markanıza yönelik bir SEO çalışması başlatılır. Böylece, sektördeki rakiplerinizden bir adım daha öne çıkmış olursunuz.

 

SEO Analizine Neden İhtiyacınız Var ?

1 SEO Uzmanı tarafından yapılan SEO analizi son derece yararlı sonuçları ortaya koymaktadır. SEO analizine ihtiyacı olan siteler sadece yeni kurulan ve hızlı şekilde arama sonuçlarında üst sıralara tırmanmak isteyen siteler değildir. SEO analiziyaptırmanın birçok faydası vardır ve doğru bir analiz ile, web sitenizin internetteki gücü artışa geçebilir. SEO analizinin gerekli ve faydalı olduğu durumları şöyle sıralayabiliriz;

 • Sitenizin, Arama motorlarındaki güncellemelerden dolayı sıralamasını kaybetmesi. Böyle bir durumla karşılaştığınızda, 1 SEO Uzmanı Ajans olarak, sitenizi Arama motorlarındaki güncellemelere uygun hale getirir ve sıralamanızı geri kazanmanızı sağlarız.
 • Sitenizin nedeni anlaşılamayan şekilde sıralama kaybediyorsa yine SEO analizine ihtiyaç vardır. Uzman ekibimiz tarafından yapılan SEO analizi sonrasında, sıralama kaybının nedeni net olarak ortaya konulur ve buna yönelik çalışmalar ile sıralamanızı geri kazanmanız sağlanır.
 • Ziyaretçilerinizi müşteriye dönüştüremiyorsanız yine SEO analizi size fayda sağlayacaktır. SEO analizi sonrasında neden ziyaretçileri müşteriye dönüştüremediğiniz anlaşılacak  ve buna yönelik çalışmalar ile müşteri sayınız artacaktır.

Kısacası, tarafımızca yapılan SEO analizi, sitenize büyük fayda sağlayacaktır. Web sitenizin internet üzerinde daha güçlü hale gelmesi için, SEO çalışmalarına başlamadan önce bir SEO analizi yapılması ve web sitenizin durumunun tespit edilmesi son derece önemlidir.

SEO Analizi Raporu

1 SEO Uzmanı olarak, yaptığımız çalışmalardan ve web sitenizin bu çalışmalar sonucunda kat ettiği yoldan sizleri haberdar etmek istemekteyiz. Bu yüzden, SEO analizi hizmetimiz tamamlandığında, size, sitenizin durumu hakkında bilgiler içeren bir rapor sunarız. Bu raporda, web sitenizin durumunu siz de detaylı biçimde görebilirsiniz. Bu raporun sonucunda, sizin de onayınızla, web sitenizin daha görünür bir hal alması için gerekli olan SEO çalışmaları başlatılır. SEO Analiz raporunda yer alan bilgiler şunlardır;

 1. Rakip sitelerin ve sektörün analizi
 2. Backlink analizi
 3. Site içi SEO analizi
 4. Sitenin kod yapısının incelenmesi
 5. Sitenin SEO kriterlerine genel uygunluğunun değerlendirilmesi
 6. İçerik Analizi
 7. Anahtar Kelime Analizi
 8. Sparm Riski Analizi

Kısacası, 1 SEO Uzmanı tarafından yapılan SEO Analizi, sitenizi, SEO çalışmasına uygun hale getirecektir. Bu analizden sonra yapılan bir SEO çalışması, çok daha sağlıklı sonuçlar verecek ve web siteniz sıralama sonuçlarında yükselecektir.

21280 okunma
Kader Öktem

6 yıldır SEO ve içerik Editörü olarak 1 SEO Uzmanı Ajansı bünyesinde çalışmaktayım. Uzmanlık Alanım : Doğal SEO teknikleri ile web sitelerini Google ve diğer arama motorlarında yükselmesi ve ziyaretçilerinin artmasını sağlamaktayım.

BENZER YAZILAR

Google Benim İşletmem Harita Kayıt Hizmetleri

Google Benim İşletmem Nedir Google Benim İşletmem, çeşitli alanlarda hizmet veren firmaların ya da işletmelerin, Google üzerinde kapladıkları alanı yönetmeleri için geliştirilmiş,...

SEO Hizmeti

Dilimize tamamen yerleşmiş durumdaki SEO kelime i, İngilizce bir kı altmadır ‘’Search Engine Optimization’’ yani ‘’Arama Motoru Optimiza yonu’’ demektir  Buradan da...

Kurumsal SEO Hizmeti

Kurum al SEO, a lında temel olarak diğer SEO çalışmalarıyla aynı şekilde yapılır Fakat Kurum al SEO çalışma ının ana hedefi, hizmeti alan kurumun imajını daha iyi hale getirmek ya da...

E-Ticaret SEO Hizmeti

E-ticaret itelerinin ticari hacmi devamlı olarak büyüyor Dünyaya bakıldığında, e-ticaret üzerinden elde edilen toplam gelirin 1,6 trilyon eviye ine çıktığını görebiliriz...