• EN

Sosyal Medya Hizmeti

Sosyal medya siteleri, günümüzdeki en büyük kitle iletişim araçları haline gelmiştir. Bu durum uzun bir süre devam edecek gibi görünüyor. Bu yüzden, ticari faaliyet gösteren tüm kuruluşların, sosyal medyada adlarını daha fazla duyurma çabaları mevcuttur.

Sosyal Medya Siteleri

Sosyal medya siteleri, birbirlerinden farklı özellikler barındırmaktadır. Twitter gibi sosyal medya siteleri daha çok  anlık aktivitelere yönelik hizmet verirken, Facebook biraz daha geniş kapsamlı bir sitedir ve çeşitli etkinlikler oluşturulabilir, gruplar kurulabilir, sayfalar oluşturulabilir. Youtube, video paylaşımına yönelikken LinkedIn, iş ağı olarak çalışmaktadır.Bu sitelerdeki  yorumlar, beğenmeler de arama motoru sıralama sonuçlarına etki etmektedir. Bu yüzden, yapılan SEO çalışmasında, sosyal medya sitelerindeki görünürlük de göz önüne alınmalıdır.  Bu sitelere ve daha birçok siteye yönelik hizmet, 1 SEO Uzmanı tarafından verilmektedir.

 

Twitter

Twitter, internet üzerindeki en popüler mikroblog sitesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Sitede yapılan paylaşımları, isterseniz sadece takipçilerinize, isterseniz bütün kullanıcılara görünür hale getirebilirsiniz. Yaptığımız araştırmalara göre, Google, favori sayısı veya RT sayısı gibi faktörleri dikkate almaktadır. Bu noktada, Twitter’daki paylaşımların kaç kişi tarafından RT edildiği, kaç kişi tarafından beğenildiği önemlidir. Fakat yüz binleri bulan takipçiye sahip bir kişinin RT etmesiyle, 100 civarı takipçisi olan birinin RT etmesi aynı etkiyi vermez. Google, bu parametreye de dikkat etmektedir. 1SEOUzmanı’ndan alacağınız Sosyal medya hizmetinde, Twitter’daki görünürlüğünüzün yükselmesine dikkat edilir.

 

Facebook

Facebook günümüzün en popüler Sosyal Medya ağı haline gelmiştir. Facebook üzerindeki hareketler, arama motorları için bir parametre oluşturmaktadır. Facebook sayfanızda güncel paylaşımlar yapılması, bunların beğeni veya yorum alması, Google ve diğer arama motorları açısından önem arz eder. Facebook üzerindeki sponsorlu gönderiler yani reklamlar da önem arz eder. Her iki yolla da büyük bir kitleye hitap edebilirsiniz.  Facebook üzerindeki popülerliğin, arama sonuçlarına olumlu etki ettiğini gösteren bazı kanıtlar mevcuttur. Searchmetrics tarafından yapılan çalışmaya göre, Facebook üzerindeki görünürlük arttıkça, arama sonucundaki sıralama da yükselmektedir. Facebook üzerindeki popülerlik neredeyse backlink sayısı kadar etkilidir. Bu yüzden, Facebook’ta mutlaka görünür olmalısınız. 1 SEO Uzmanı tarafından verilen sosyal medya hizmetinde, markanız için sayfa oluşturulabilir, Facebook’a reklam verilebilir ve bunların popülarite kazanması için gerekli tüm çalışmalar yapılır.

Youtube

Youtube, görsel anlamda çok etkili bir sosyal medya platformudur. Ürün ya da markanızın tanınırlığını artırma konusunda son derece etkili olabilir. Youtube’da, markanız için vloglar çekilebilir ya da tanıtım videoları oluşturulabilir. Fakat tabii ki bu çalışmada da dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Videonun iyi bir başlığa sahip olması, video açıklamasının iyi olması, diğer sosyal medya sitelerine linkler verilmesi, SEO açısından oldukça önemlidir. 1 SEO Uzmanı olarak, sosyal medya hizmetimize Youtube’u da dahil ediyoruz. Youtube’da oluşturulacak içeriklerle, arama motorlarındaki sıralamanıza dolaylı olarak etki etmek mümkündür ve son derece önemlidir.

 

Instagram

Reklamcılık konusunda görselliğin ne kadar etkili olduğu yıllardan beri bilinmekte olan bir gerçektir. Instagram da, günümüzdeki en önemli görsellik paylaşma aracı halini almıştır. Bu soyal medya platformunda kullanıcılar fotoğraf veya videolarını paylaşır. Bu yüzden, marka bilinirliğini artırmak için Instagramda görünür olmak da son derece önemlidir.  

Instagram için en önemli unsur hashtaglerdir. Hashtag kullanılarak atılan gönderiler bu hashtagleri aratan kullanıcılara ulaşır. Bu yüzden, mutlaka kullanıcıları markanıza çekecek hashtagler seçilmelidir.  1 SEO Uzmanı gibi alanında uzman bir SEO ajansından alacağınız hizmet sonucunda, ürününüz veya markanızın Instagram’da popüler hale gelmesi de sağlanır.

Linkedin

Markaların internette görünürlüğünü artırmak için en uygun sosyal medya sitelerinden birisi de Linkedin olarak karşımıza çıkmaktadır. Direkt olarak işe yönelik bir ağ olan Linkedin ile hedef kitlenize daha kolay şekilde ulaşabilirsiniz.

 

1 SEO Uzmanı ajansından alacağınız Linkedin hizmeti ile, sayfa içerikleriniz eksiksiz olarak doldurulur. Link inşaları yapılır ve markanızı temsil etmekte olan gruplara katılımınız sağlanır. Böylece, hedef kitlenize daha kolay şekilde ulaşabilirsiniz..

21335 okunma
Kader Öktem

6 yıldır SEO ve içerik Editörü olarak 1 SEO Uzmanı Ajansı bünyesinde çalışmaktayım. Uzmanlık Alanım : Doğal SEO teknikleri ile web sitelerini Google ve diğer arama motorlarında yükselmesi ve ziyaretçilerinin artmasını sağlamaktayım.

BENZER YAZILAR

Google Benim İşletmem Harita Kayıt Hizmetleri

Google Benim İşletmem Nedir Google Benim İşletmem, çeşitli alanlarda hizmet veren firmaların ya da işletmelerin, Google üzerinde kapladıkları alanı yönetmeleri için geliştirilmiş,...

SEO Hizmeti

Dilimize tamamen yerleşmiş durumdaki SEO kelime i, İngilizce bir kı altmadır ‘’Search Engine Optimization’’ yani ‘’Arama Motoru Optimiza yonu’’ demektir  Buradan da...

Kurumsal SEO Hizmeti

Kurum al SEO, a lında temel olarak diğer SEO çalışmalarıyla aynı şekilde yapılır Fakat Kurum al SEO çalışma ının ana hedefi, hizmeti alan kurumun imajını daha iyi hale getirmek ya da...

E-Ticaret SEO Hizmeti

E-ticaret itelerinin ticari hacmi devamlı olarak büyüyor Dünyaya bakıldığında, e-ticaret üzerinden elde edilen toplam gelirin 1,6 trilyon eviye ine çıktığını görebiliriz...