• EN

Ücretsiz Backlink Siteleri

Web dünyasında faaliyet gösteren web siteleri daha görünür olmak, rakiplerinin önüne geçmek, sektörlerinde bilinir marka haline gelmek için çalışmalar yaparlar. Web sitenize dışarıdan ne kadar güçlü bağlantılar çekerseniz sitenizin performansını o derece arttırabilirsiniz. Web sitenize dışarıdan bağlantı sağlamanın en bilinen yolu backlink almaktır.

Ücretsiz Backlink Yöntemleri

Web sitenize ister ücretli isterseniz de ücretsiz backlink alabilirsiniz. Size ücretsiz backlink alma yöntemleri konusunda bazı fikirler verelim;

 • Web sitenizi sektörünüzle alakalı forum sitelerinde aktif olarak paylaşabilir ve ücretsiz etkili backlinkler edinebilirsiniz.
 • Yüksek etkileşim oranına sahip firma rehberi hizmeti veren sitelere firmanızı kaydederek ücretsiz backlink kanalı oluşturabilirsiniz.
 • Farklı sosyal medya kanalları üzerinden web sitenizin linkini paylaşarak backlink sağlayabilirsiniz. Takipçi kitleniz genişse web sitenize de bu topluluğu kolayca çekebilirsiniz.
 • Blog sayfalarında sektörünüzle ilgili yazılar paylaşarak web sitenize bağlantılar verebilir ve bu yolla ücretsiz backlink alabilirsiniz.
 • Ücretsiz tanıtım yazısı paylaşabileceğiniz web sitelerinde tanıtım yazılarınızı paylaşarak backlink elde edebilirsiniz.
 • Sözlük sitelerinde entry girişi yaparak web sitenizi paylaşabilir ve buradaki kitleyi web sitenize çekecek etkili bir ücretsiz backlink kanalı oluşturabilirsiniz.
 • Sektörünüzle ilgili web sitelerinde konuk yazarlık yaparak web sitenize ücretsiz backlink sağlayabilirsiniz.

Yukarıda sizlere ücret ödemeden web sitenize etkili ziyaretçi kanalları çekebileceğiniz yöntemleri anlattık. Yazımızın sonunda da ücretsiz backlink listesi paylaşarak web sitenize yönelik SEO çalışmalarınızı destekleyecek güçlü seçenekleri anlatacağız.

Ücretsiz Backlink Listesi

Web sitenize çok bağlantı almaktan ziyade, kaliteli bağlantı aldıkça ziyaretçi kitlesini arttırabilirsiniz. Web sitenize yukarıda belirttiğimiz ücretsiz backlink alma yöntemleri kullanarak bağlantı alabilirsiniz. Bu yöntemleri kullanırken kaliteli siteleri tercih etmeye özen gösterin. Çünkü sizin sitenizden daha kötü değerlere sahip sitelerden aldığınız backlinkler size faydalı olmayacaktır.

Web sitenize backlink aldığınız siteler Google tarafından ceza alırsa, çok sayıda link çıkışı olan link çöplüğüne dönerse, arama sonuçlarında değerleri büyük düşüş yaşarsa bu durumdan web siteniz de olumsuz etkilenebilir. Bu yüzden backlink aldığınız sitelerin de kaliteli olması ve sürekli takip edilmesi gerekir. Şimdi web sitenize en etkili bağlantıları alabileceğiniz ücretsiz backlink siteleri:

Sizin için seçtiğimiz Domain Rank ve moz değeri yüksek otoritesi iyi olan ücretsiz alabileceğiniz siteleri alt liste haline ekliyorum listede yer alan sitelerden bilinçli bir şekilde link almanızı öneririm aksi taktirde bilinçsiz backlink calışması web sitenizin ceza almasına neden olabilir.

Backlink listesi

Otoriter bilinmiş backlink alabilceğiniz sosyal medya platformları.

 1. scoop.it
 2. slideshare.net
 3. linkedin.com
 4. wordpress.com
 5. pinterest.com
 6. flickr.com
 7. youtube.com
 8. vimeo.com
 9. delicious.com
 10. twitter.com
 11. facebook.com
 12. blogger.com
 13. tumblr.com
 14. stumbleupon.com
 15. disqus.com
 16. quora.com
 17. instagram.com
 18. about.me
 19. behance.net
 20. medium.com

Aklınıza takılan sorular olursa bilgi için altda bulunan yorum kısmından yazınız uzman ekibimiz sizlere yardımcı olacaktır.

1133 okunma
Kader Öktem

6 yıldır SEO ve içerik Editörü olarak 1 SEO Uzmanı Ajansı bünyesinde çalışmaktayım. Uzmanlık Alanım : Doğal SEO teknikleri ile web sitelerini Google ve diğer arama motorlarında yükselmesi ve ziyaretçilerinin artmasını sağlamaktayım.

BENZER YAZILAR

Doğal Backlink Nasıl Alınır?

Konu başlığımızla alakalı bilgiler vermeden önce doğal backlinkin ana tema ı olan backlinki detaylıca tanıtalım Backlink Nedir Backlinkin tanımı ve işleyişi şu şekildedirİki...

Nofollow, Dofollow Link Nedir?

NoFollow Nedir Google tarafından internet adre inize yazdığınız linkleri arama motorları üzerinden ürdürülme ine engel koyan HTML özelliğidir Spam olan bağlantılarla birlikte SEO ile...

Yorum Backlink Teknikleri

Web iteler arama motorlarında en ü t ırada yer almak için web ite ahipleri büyük bir emek verilmekte web itelerin ü t ıralarda yer almak için bir çok çalışmalar kap amakta web...

Gov ve Edu Backlink Bulma Yöntemi

Merhaba 1 SEO Uzmanı Takipçileri Bu Makalemde izlere Gov ve Edu Backlink Bulma Yöntemini anlatıcam Gov ve Edu Backlink Na ıl Alınır edu yada gov tarzında backlink...