Akıllı İçerik Nedir ? ve Semantik Görüntü

Akıllı İçerik Nedir ?

Akıllı içerik ile ilgili özetle söylemek gerekirse;

-Keşfedilebilir
-Optimize edilmiş
-Ölçülebilir
-Konular ve içeriklerle kolayca görüntülenebilir

Web sitenizde akıllı içerik oluştururken, web sitesi kullanıcı deneyimlerinden bağımsız olarak yapılabilir. Bununla birliktede de anlamsal olarak doğru bir görüntü yansıtmak için oluşturulmuş bir mimari ile uygulanır.

Web sitelerde kullanıcıların trafiği esnasında ilgili içerik bağlantılarıyla birlikte görüntülenen, belirli içerik sıralamasını ve web sitelerinizin sıralamasını, trafik bağlantınızın eşitliğini ve arama motoru endekslemesi için tarama yolları ve kullanıcı katılımlarında artış olabilir.

1-) İçerik Orginazasyonu

Web sitelerinde oluşan akıllı içeriğin temeli içerik organizasyonlarından geçer. İçeriğin, birinci ve ikinci konuların ne olduğunu, içeriğinin türünü gibi ögeler içeriği tanımlamak ve anlamak için bu kategoriler son derece önemlidir.

İçerik organizasyonu, web sitenizin içeriğini anlamak için temel unsurdur.

İçerik organizasyonunun başladığı yer, içerik tarafında oluşturduğunuz ziyaretçilerin anahtar kelimeler ile sizleri bulması için oluşturduğu site tasarımı ve kategorilerinin oluşmasıyla başlar.

Bu site gelişimi ve ya kategorisindenseniz işlemi daha sonra oluşan web sitenin mimarisiyle birlikte kullanıcı ara birimine geçilmelidir.

2-) İçeriği Zengileştirme

Oluşturduğunuz taksonomi ile uyumlu hale getirebilmek için içeriğinizi zenginleştirmek ve işaretlemek için pek çok seçenek vardır. Siteler de kullanılan çoğu içerik yönetim sistemi yerleşik “etiket” yönetimini bulundurur eğer yok ise site içerisinde ki sınıflandırma  kullanılabilir.
İçeriğinizi zenginleştirirken kullandığınız etiketler HTML’de oluşturulması ve arama motorlarına bu içeriğin bağlantı oluşturması ile ilgili ipuçları sağlanabileceğinden ve dahili bağlantı oluşacağından taksonomi sayfalarının görüntülenmesi sitenizin içeriğine zenginlik katabilir.

3-) Kitlelerin Niyetini Oluşturan Anahtar Kelime Kümeleri Belirleme

İçeriğinizde oluşturduğunuz her konu, anlatılan konunun adı olan ve arama motoru göstermesini yansıtan birincil bir anahtar kelimeye bağlanmalıdır.

Bu oluşturulan birincil anahtar kelimelerin her biri, o bölümde yansıtılan içeriğin yararlanabileceği yani kendi anlamıyla ilişkili anahtar kelime gruplarına sahip olmalıdır.

Anahtar kelime kümelerini oluşturduğunuzda birincil anahtar kelimenizi temel olarak alan uzun kuyruklu anahtar kelimelerinizi kullanmak avantajlıdır. Bu durum sitenizin sektörler yetkisini genişletmeye yardımcı olacaktır.
Anahtar kelime grubundaki tüm anahtar kelimeler web sitelerin hedef kitlelerine ulaşmak için hedef olarak tanımlanmıştır.

4-) Akıllı İçerik Oluşturma

Web sitenizde akıllı içerik oluştururken web sitenizde;

-doğru anahtar kelimeyi belirleyin
-kullanılabilir iş akışı oluşturun
-web sitenizin içerik ve hedeflerine akıllı içerik ile ulaştırmak için sürekli olarak web sitenize optimizasyon yapın.

-Web sitenizde birincil anahtar kelimenizi dayalı olarak konunuzla ilgili anahtar kelimeleri kullanmanız avantajlıdır. Bu durum özellikle Google algoritmalarında önemlidir.
– Web site içeriğinizi yalnızca hedeflenen anahtar kelimelerde değil, aynı zamamanda içerik ve harekete geçiri mesajlar ile ilişkiye odaklanmasını sağlar.

Bu saymış olduğum maddeler sizlerin içeriklerinizde akıllı içeriğin oluşturmanıza sağlayan maddeler.

5-) İçerik Mimarisi

Her iki halde da, içerik silolarını yansıtacak şekilde internet sitenizin kullanıcı arayüzünü geliştirmek, kitlenizi istedikleri yere yönlendirmenize yardımcı olacaktır. Ayrıca, Google’a, sektörel açılış sayfalarınızı ve bunların gösterdikleri içeriği keşfetmek amacıyla bir tarama yolu da sağlayacaktır.

UX adlandırma kurallarımızda hedeflediğiniz anahtar sözcükkullandığınızdan emin olun.

Doğru yapıldığında, bu siloların oluşturulması, amaç kitleniz amacıyla açık navigasyon sağlarken internet sitenizin içerik konularındaki otoritesini vurgulayacaktır.

Bağlamsal iç bağlantılar, izleyicileri alakalı içeriğe yönlendirerek mimarisine yardımcı olacaktır.

Google’ın ve kitlenin içeriğin İnternet sitesinin mimarisi ile olan temasını anlamasına yardımcı olmak amacıyla içeriğin birincil gezinme / kategorisine bir bağlamsal bağlantı ekleyin.

Ayrıca, fark gezinme navigasyonunuzun sitenizin mimarisi süresince yerinde olmasından emin olun. İnternet sitenizi tararken arama motorlarına sinyal vermeye yardımcı olması amacıyla İnternet sitesi mimariniz süresince oldukça sık kullandığınızdan emin olun.

6-) Doğru İçerik Oluşturma

Bir kategori sayfasındaki içeriği görüntülerken, görüntülenen içeriğe dair ilgilı içeriğin anlam bilimi görünümü, kategori sayfasının anahtar sözcük grup hedefleriniz amacıyla sıralamasına yardımcı olur.

İçerik başlıklarının ve meta açıklamalarının anahtar sözcüklerinizin hedeflerini içerdiğinden emin olun, kategori sayfasının içeriksel ilgi düzeyini arttırmaya yardımcı olur.

İçeriğinizi etkili bir şekilde etkilendiğiniz, ilgili içeriği hareketli olarak görüntülemek amacıyla İnternet sitenizi oluşturabilirsiniz. Her bir sayfanın birincil ve ikincil tropikal etiketleri asli alınarak görüntülenen içerik toplayıcıları yaratmanız yeterlidir.

Doğru yapıldığında bu bağlantılar, sayfanın tropikal kapsama kısmı amacıyla anlam bilimi olarak ilgili bağlam sağlar ve Google ile izleyici doğrulusunda incelenecek kusursuz çapraz bağlantılar oluşturur.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
21 Aralık 2017 3461 okunma
Kerem A.soy

2 yıldır Dijital Pazarlama ve içerik Editörü olarak 1 SEO Uzmanı Ajansı bünyesinde çalışmaktayım.

BENZER YAZILAR

Hacklink Nedir, Hacklink Zararları Nelerdir?

İnternet ite i ahipleri, doğal olarak kendi ayfalarının kı a zamanda çok fazla kişiye ulaşma ını i terler Ancak normal şartlarda bu üre uzun bir üredir Arama motorlarına ait...

AMP Google Analytics Nasıl Eklenir?

Merhaba 1 SEO Uzmanı Takipçileri Bu Makalemde izlere AMP Google Analytic İzleme Kodu Na ıl Eklenir, izleme kodu ile birlikte ba it bir şekilde  na ıl eklenir onu gö tereceğim altta...

Paravan Blog Nedir, Nasıl Yapılır ?

Merhaba 1 eouzmanicom takipçileri Bu makalemizde izlere Doğru Paravan blog Nedir na ıl yapılır onu anlatacağım Dış SEO çalışmalarının en önemli etkenliklerden biri olan backlink...

SEO Ajansı

Bir SEO Ajan ı için temel hedef, kendi inden hizmet alan web itelerinin internet üzerindeki görünürlüğünü artırmak, bu ayede de iteye uzun vadede daha fazla ziyaretçi çekmek ve...

           

Yorum Yap

Avatar
Mehmet Akbora 11 Ağustos 2018

Doğru içerik oluşturma konunun en can alıcı noktası bu konuda seo uzmanı olan size katılıyorum. Fakat seo çalışmaları çok çeşitli ve kaçırdığımız noktalar oluyor. Bu noktalarda bilgi verici ve aydınlatıcı yazılarınızı okuyoruz. Sitenizi sık kullanılan sitelere ekledim. Seo çalışmalarımda bana çok yardımcı oluyor. Güzel paylaşımlarınızın devamını dilerim.

Cevapla
YORUM YAP

Lütfen Güvenlik Sorusunu Giriniz