paravan blog

Paravan Blog Nedir, Nasıl Yapılır ?

Merhaba 1seouzmani.com takipçileri Bu makalemizde sizlere Doğru Paravan blog Nedir nasıl yapılır onu anlatacağım Dış SEO çalışmalarının en önemli etkenliklerden biri olan backlink çalışmalarıdır bu çalışmalar arasında iyi sonuçlar elde etmek için oluşturulan paravan bloglarda yer almaktadır seo calışmaların iyi sonuçlar elde etmek için kulanılmaktadır fakat site sahiplerinin yaptığı hatalardan birtaneside yanlış oluşturulan paravan bloglar olmaktadır bunlardan en önemlisi aynı paravan bloglar üzerinde tekrarlanması aynı bloglar arasında tekrarlı döngü olması yapmış oldugu bu hatalar sitenin arama motorlarında sıra kayıbına neden ola bilir paravan blog  çalışmasını deneyimli kişiler tarafından veya bir seo uzmanı tarafından yapılması en doğrusu olacaktır sitenizi risk altına atmayın.

 

Paravan Blog Nasıl Oluşturulur ?

Blogger,  WordPress, tumblr, paravan blog acısından çok yararlı olduğunu bilmenizi isterim paravan blog oluşturmak için en önemli dikat edilmesi gereken hususlar blog lar arası kurulan bağlantılarıdır.

Örneğin blogger dan 1 adet blog oluştursun oluşturulan bloglar sektörünüzle alakalı olmasına tavsiye ederim oluşurdunuz

a.blogspot.com

b.wordpress.com

c.tumblr.com

d.weebly.com

e.typepad.com

5 tane blok oluşturduğumuz farzedelim bloglar arasında zincirleme link dağılımı yapılması gerekmektedir en önemli etkenlerden bir tanesi bu  (a blog) => ( b blog ) => (c blog) => (d blog) => (e blog) aralarından link dağlımı yapıyoruz  sonraki işlem aynı zamanda seo çalışması yapmış olduğumuz siteye tüm bloglardan link bağlantısı oluşturuyoruz. başta söylediğimiz gibi paravan blog oluşturmak bilgi ve uzmanlık işidir örnek olarak resimde gözüktüğü gibi link yapılarına dikkat edilmesi gerekmektedir aynı zamanda sitenize alınacak link yönünün doğru bir şekilde kullanılması dikkat ediniz.

 

Paravan Blog Sitelerini Nasıl Kullanmalıyız?

Blogları mız arasında link bağlantılarını yaptıktan sonra şimdi içerik kısmına gelelim oluşturduğumuz 5 bloklar içerisine sektörümüzde alakalı kopya olmamak şartıyla en az 100 ila 300 kelime arasında sektörünü tanıtacak bloklar oluşturmalısınız ve kesinlikle oluşturmuş olduğunuz makaleler ve içerikler birbirleriyle  aynı olmamalıdır kesinlikle özün içerik oluşturunuz. Paravan blog sayısını aşırı olması asıl sitenin sandbox’a düşemesine nedeni olabilir. 2 inci Paravan blog aynı bloglarla oluşturulmalıdır.

Paravan Blog Otoritesi Nasıl Yükseltilir ?

Açmış olduğunuz bloglara tanınmış bloglardan  tanıtım yazısı sosyal medya  gibi yerlerde tanıtmak aynı zamanda güçlü büyük sitelerden yorumlarla açmış olduğumuz bloglara link alımı sağlayabiliriz bunu yaparken de dikkat etmemiz gereken konular var Örneğin (b blog)  aldığımız linkleri  aynı sitelerden ( b blog’a) link almayın paravan bloglar atasından ceza almasına neden olabilir.

önemli not : paravan blog oluşturduktan 4 ila 5 ay sonrası sitenize link alımı sağlayın daha erken alınan linklerin size bir faydası olmadığı gibi sitenizde arama motorlarında sıra kayıbına neden olabilir

Ücretsiz Etkili Paravan Blog Siteleri

Sizler için önerebileceğim ücretsiz bloklar arasında tavsiye ederiz demiş olduğumuz bloglar sizin için en doğru blog seçimi olacaktır domain otorite açısından tavsiye etmekteyiz.

wordpress.com/  =>Tavsiye ederiz
weebly.com/ =>Tavsiye ederiz
blogger.com/ =>Tavsiye ederiz
tumblr.com/ =>Tavsiye ederiz
typepad.com/
tripod.lycos.com/
posterous.com/
jimdo.com
yola.com/
squidoo.com/
multiply.com/
angelfire.lycos.com/
microsoft.com/
rediff.com/
wikidot.com/
webs.com/
webnode.com/
salon.com/
edublogs.org/
webspawner.com/
soup.io/
ucoz.com/
travelblog.org/
gather.com/
springnote.com/
webstarts.com/
moonfruit.com/
journalspace.com/
blog.de/
onsugar.com/
areavoices.com/
freeblog.hu/
blog.com/
blogdrive.com/
freeflux.net/
freehostia.com/
zoomshare.com/
flixya.com/
webgarden.com/
snappages.com/
sosblogs.com/
visualsociety.com/
insanejournal.com/
alivenotdead.com/
hazblog.com/
hpage.com/
onsugar.com
webspawner.com
blinkweb.com
devhub.com
flixya.com

Yorumlar

Ahmet

Gerçekten bu konu söylediğiniz gibi derin bir uzmanlık istiyor Çünkü benim de sitem için oluşturduğum paravan blok sitelerin hepsi sizin anlattığınız tarzın çok dışında ve hiçbir verim alamıyorum. Ama bu yazıyı çok bilgilendirici oldu ve bundan sonra sizin gösterdiğiniz şekilde oluşturacağım yeni blokların sektörü ile alakalı olmalarına dikkat edeceğim bu şekilde umarım hiç artışı sağlayabilirim. Ayrıca bu çok önemli paha biçilmez bilgi için de teşekkür ediyorum. Başarılarınızın devamını diliyorum.

webmaster

Paravan blog sitelerinin ana siteyi beslediği konusunda ben de size katılıyorum. Bir çok sosyal medya ağının da bu konuda siteye hit çekme konusunda yararlı olduğunu düşünüyorum. Paravan blog olarak benim de tavsiyelerim tumblr ve Wordpress olacak. Bir de pinterest çok hit alabiliyor.

samet

Paravan blog sitelerinin ana siteyi beslediği konusunda ben de size katılıyorum

Mert EREN

Çok güzel makale olmuş

Bir cevap yazın