• TurkishEnglishGermany

BLOG YAZILARI

SEO ile Web Site Ziyaretçisi Arttırma

Web sitenizde iyi bir içerik oluşturmanız Google başta olmak üzere diğer arama motorlarında iyi sonuçlar elde etmeniz için yeterli olarak görülmez. Sitenizin içeriğinin düzeni, dağılımı SEO’nun vazgeçilmez parçalarından bir tanesidir.

Hiç bir zaman sitenizde boşa içerik oluşturmamalısınız eğer oluşturursanız da o yazıdan sitenizin yükselmesi hiç bir zaman beklememelisiniz.

İçeriğiniz ile sıralama da yükselmek için;

– Sektöre göre daha zor konularına ve temalarına öncelik verilmesi.
– Site içeriğinizin site ile bağlantı oluşturulması
– Site bağlantılığını ziyaretçiğe aktarmak ve ziyaretçiler için fırsatları belirlemek
– Site içi içeriğinizin düzenli bakımı

Günümüzde bir çok marka, ürün, blog yazısı sonrası elde edilen yayıncılığa blog yayınından daha fazla bağlantı ile oluşacak daha fazla sıralama yükselecek ve artan web site ziyaretçisine yol açacağı tahmin ediliyor. Site içi bağlantılarınızı da aktif olmanız, içerik ve bağlantılarınızın bu sıralamayı etkileyen çeşitli faktörler var olup taktik döngüleri oluşturmanızı sağlayacaktır.

Siteniz de Zorlu Olmayan Konuları Yazın

Sitenizde yükselmek amacıyla bulmak istediğiniz nokta, konu olarak yüksek arama hacmi ve düşük zorluk oranı. Bunlara dikkat ederken de siteniz de kullanıdğınız anahtar kelimeleriniz, bu ideal kesit alanına girmeyerek bu sebepten ötürü daha kolay yazabileceğiniz konulara öncelik vermelisiniz.

Semrush uygulamasını kullanarak “Anahtar Kelime Analizi ardından da Anahtar Kelime Zorluğu” tıklayarak site de bulunan anahtar kelimeler hakkında bir analiz gerçekleştirebilirsiniz.

Kısaca bu konuyu özetlediğimiz de ise, web sitenizin konumu yetkili olarak iyi bir marka konumunda değil ise sitenizde daha düşük zorluk konularına öncelik vermeniz sitenizin sıralaması açısından daha iyi olacaktır. Bu hareketiniz rekabetçi alanlarınızı hedefleyerek, site içi çabalarınızı en çok geri dönüt alabileceğiniz yere yönlendirmiş olur.

Site İçi Dahili Bağlantılarınızı Optimize Edin

İçeriğiniz hakkında planlama yaparken, içeriğinizi katmanlandığını ve dahili bağlantılarınızın olanaklı olduğu fırsatları düşünün.

Site içi ortak otoritesi:  Sayfanızın orta huni içeriği, genel olarak huni biçiminin altındaki içeriğe göre daha fazla bağlanarak dönüşüm yapan orta sayfayı gösteren bağlantılardan, dönüşüm sağlayan sayfalarınıza aktarma yapılabilir.

Marka yetki ve tanıma artırılması: Hakim olunan sayfa sorguları için sıralama sayfaları, daha sonra da alt dönüşümerin aranmasında yetki ve tanımlama oluşabilir.

Sayfalar için link toplamak: Web site sayfanızın yükseltilmesi, tanıtımı yapılan içerikteki strateji ile ve bağlamsal bağlantıyla oluşan bağlantı sayfalarına bağlantı sağlayabilir.

Site İçi İçeriklerinizi Güncelleyin

Sayfanız ile ilgili yeni içerik hazırlamak için çalışma yaparken, daha önceden girmiş olduğunuz mevcut içerikleri ve web site sayfalarınızı da yaptığınız hesaba katacaksınız dır.

Site içi olası bağlantı imkanlarınızı ve sayfanız ile alakalı içerik boşluklarınızı da belirledikçe, girilen içeriğinizde de bir şeyler almayı yani yazmayı özen gösterin. Bazen sitenize sıfırdan bir şey girmek yerine site içindeki mevcut içerikleriniz güncellemek sıralama açısından daha etkilidir.

Site içerisinde yeni sürüme geçmek için olası seçenekler yeniden kullanılmış olabilir. Sitenize ilave içerik ya da biçimleri eklemeniz yerine sitenizde bulunan perfomans bakımından bekleneni vermeyen içeriği, sitenizin içeriği ile ilgili arama yapanların ihtiyaçlarına göre daha iyi hizmet veren bir öğeye dönüştürebilirsiniz. Sıralamaya almak istediğiniz içerikleri mutlaka analiz edin.

Site içi sayfalarınızı da güncel tutmanızın bir diğer yolu ise sitenizde bulunan sayfalarınızın üst kısmına “son güncellenmiş” etiketi getirerek sayfanızın zamanala sıralamada yükselerek hem sayfanıın güncel kalmasını sağlayarak hemde arama rekabetinde olmanızı sağlayacaktır. Yazınıza ekleyeceğiniz son güncelleme tarihide yazı hakkında sitenize gelen ziyaretçilere yazı hakkında bilgi vererek güncel olmanızı sağlar. Her daim sayfanızda yeni ilgi çekici yazılar oluşturacağınız gibi mevcut sayfaları da iyileştirmek için zaman ve çaba harcayarak sitenizi daha üst sıralamalara getirebilirsiniz.

Yukarı da belirttiğim gibi sadece web sitenizin sayfalarına içerik girerek Google sıralamalarında yükselmeniz imkansızdır. Yazdığınız her güncel yazıyı her daim güncelleyerek onların takipçisi olmalısınız. Web sitenizde verdiğiniz bağlantılar sayesinde de sitenizin içeriğini güçlendirerek Google sıralamalarında her daim yükselmenize yardımcı olacaktır. Biz 1 seo uzmanı olarak Google sıralamasında yükselmek için yapmanız gerekenleri sizlere açıklamaya çalıştık, bu içeriği iyi anlayarak ve uygulayarak kendi web sitenizde arzu ettiğiniz sıralamaya ulaşacaksınız.

Kerem A.soy

1 SEO Uzmanı bünyesinde içerik editörü olarak görev yapmakta.

BENZER YAZILAR

Youtube SEO Nasıl Yapılır?

SEO Optimiza yonları her geçen üre içeri inde farklı alanlara ıçramaya ve bilinen durumlardan daha farklı bir hal almaya devam ediyor SEO çalışmalarının ilk vakitlerinde 2 en fazla 5...

Organik SEO Nedir? Nasıl Yapılır?

Bugün iz değerli 1 eo uzmanı takipçiler için hazırladığımız SEO çalışmaları hakkında olan bilgi yazımızdaOrganik SEO Nedir - Na ıl Yapılır izlere anlatıcağız Sizde SEO...

Featured Snippets Nedir?

Bugün iz değerli 1 eo uzmanı takipçiler için hazırladığımız SEO çalışmaları hakkında olan bilgi yazımızda Featured Snippte ’i izlere tanıtacağız Sizde SEO çalışmalarında...

Backlink Kodu Nasıl Olmalı?

Backlink kodu Na ıl Olmalı Na ıl Kullanılır Değerli 1 Seo Uzmanı takipçileri izlere bu makalemizde backlink kodu Kullanımını Anlatıcam Backlink çalışma ı Yaparken backlink...

YORUM YAP

Lütfen Güvenlik Sorusunu Giriniz