• EN AT

Sosyal Medya SEO Etkisi Nedir?

Web sitenizin Google tarafında üst sıralarda olmasını sağlamak için SEO çalışmaları yapmalı ya da SEO danışmanlarına siteyle alakalı SEO çalışmaları yapmalısınız.
Sitenizin üst sıralarda bulunmasının sağlayacak faktörlerden biride sitenizin sosyal medya gözünde yapılan SEO çalışmalarıdır. Yani sosyal medya SEO çalışmalarını arttıran büyük bir etken diyebiliriz. SEO çalışmalarından en iyi şekilde verim almak için sosyal medya hesaplarını kullanmamız gerekir desek yanlış olmaz.
Sosyal medya üzerinden çoğalan etkileşimler, direkt olarak SEO çalışmalarınızla etkileşime girerek sitenizin Google başta olmak üzere arama motoru sıralamarında artarak üst sıralara yerleşir

Sosyal medya uygulamaları (Facebook, Twitter, Instagram) gibi sosyal medya hesaplarında günün her anında her saatinde yeni bir güncel olay olup bu olayları aktif olarak takip edebilen kullanıcılar bu platformlarda aktif olarak bulunmaktadır. Siteniz ile alakalı oluşturduğunuz hedef kitle deki kullanıcıları tek bir platformandan istediğiniz her an ulaşabilmeniz sizin sitenizin indexinin artması açısından önemli bir fırsattır. SEO çalışmalarında bulunulan sitenin sosyal medya hesaplarını doğru bir şekilde yönlendirmek hem web sitenizin markasal olarak yükselterek sitenize organik ziyaretçi girişi olacaktır. Oluşturduğunuz web sitenizin sosyal medya hesaplarını doğru ve yerinde taktikler ile kullanarak SEO çalışmalarınıza büyük katkı sağlayacaktır.
SEO çalışmalarınızda uygulayacağınız sosyal medya hesapları yaptığınız çalışmalara direkt olarak çok büyük katkı sunar. Sosyal medya üzerinde ki hesapların doğru yönetilmesi sitenizin hem İnternet ortamında hem de piyasa içinde prestijini arttırarak sitenizin daha çok hit almasını sağlayacaktır.

İçerik Planlama

Web siteniz ile alakalı sosyal medya hesaplarından paylaşacağınız siteniz ile alakalı içerikler ve görselleri önceden iyi bir şekilde planlamasını yaparak doğru yerde ve doğru zamanda paylaşmalısınız. Hem önceden planladığınız içerikler ile sitenizde ki paylaşımlarda hata yapma olasılığınızı da azaltacaktır.
Sosyal medya hesaplarından paylaşım yaparken de sizin sitenizin hedef kitlesine göre içerik paylaşmanız ve bu paylaşımlar sizin ziyaretçilerinizin hoşuna gideceği türden olması için özen göstermelisiniz. İçerik paylaşmadan önce de sizi takip eden ziyaretçilerinizin aktif olma zamanlarını planlayarak içerik paylaşırsanız hem kısa zaman da hem de ulaştırmak istediğiniz şeyi direkt olarak ulaştırırsınız. Sitenizin piyasasıyla ilgili olan güncel haberleri ve bu piyasada yapılan yanlışları doğrularıyla birlikte paylaşırsanız sosyal medya üzerinden sizi takip etmeleri de artacaktır.
Web sitenizin blog kısmına da her gün düzenli olarak bilgilendirici makale girişi yaparak bu yaptığınızı içeriği de sosyal medya hesaplarında paylaşım yaparak internet ortamında sizin takip edilmesini sağlayabilirsiniz. Yani diyebileceğim şu ki yapılan SEO çalışmaların da site üzerinde katkı sağlamak için içeriklerinizin SEO bazında uyumlu içerikler üretip yayınlamalısınız. Ürettiğiniz içerikleri de sitenizin sosyal medya hesaplarında paylaşarak sitenize ziyaretçi çekebilirsiniz.

Web sitenizin SEO çalışmalarında uygulayacağı sosyal medya taktiği ile hitinizi ve ziyaretçi potansiyelinizi arttırabilirsiniz. Siteniz ile alakalı sosyal medya hesabınızı doğru taktik ve doğru zamanlama çerçevesinde kullanırsanız ve her daim gelişme politikasında olursanız oluşturmayı amaçladığınız markanızı daha çok ziyaretçiye ulaştırmayı başaracaksınızdır. Ayrıca siteniz için ayrı ayrı alacağınız sosyal medya danışmanlığı ve seo danışmanlığının birlikte yönetilmesi her daim sizin siteniz için iyi birer gelişme olacaktır.

3005 okunma
Kerem A.soy

4 yıldır Dijital Pazarlama ve içerik Editörü olarak 1 SEO Uzmanı Ajansı bünyesinde çalışmaktayım.

BENZER YAZILAR

SEO Teknikleri

Güncel SEO Teknikleri SEO, arama motorlarında ıralama hedefleyen ve rakiplerini geride bırakmak i teyen her web ite inin ihtiyaç duyduğu bir çalışmadır Web itenizin arama motorları...

Organik Hit Kazanma Teknikleri

Organik Hit Nedir Organik hit, internet adre ine kendi arzu uyla ve doğal olarak gelen ziyaretçi ayı ıdırDoğal ziyaretçi,doğal hit gibi i imlerle de anılırBu doğal yollar o yal...

SEO Uyumlu Makale Nasıl Yazılır?

SEO Uyumlu Makale Yazmak Merhaba 1 SEO Uzmanı Takipçileri Bu Makalemde izlere  SEO Uyumlu Makale Yazmak konu unda bilgiler vereceğiz SEO çalışmalarında en önemli kı ımlardan bir...