Tumblr SEO Ayarları Nasıl Yapılır?

Merhaba 1seouzmani.com takipçileri Bu makalemizde sizlere Tumblr seo ayarları nasıl yapılır ve google webmaster tools nasıl doğrulanır adım adım anlatacağım biliyorsunuzki günümüzün en popüler ücretsiz bloglar arasında blogger den sonraki hit olmuş bloglar arasında yer alan tumblr gelmektedir tumblr de blogger gibi seo bakımından kolaylıkla kullanılan bir blog servisi en önemlisi blogger gibi ücretsiz olması blog kullanıcıları için cazip olarak sevilmekte blogger google alt yapısında kurulmuş en çok kullanılan blog servisi aslında bazı özelikler bire bir aynı olmasada blogger birazdaha tumblr göre zengin şablona sahip burda herşey blog kullanıcılarının isteğine bağlıdır.

Tumblr Site içi SEO Ayarları Nasıl Yapılır ?

tema içerisindeki kodlarda birkaç düzenleme yapılarak oluyor fakat bütün temaların kodları farklı yapıya sahip olduğu için nasıl yapılır doğru bir şekilde anlatımını yapmayacağım.

öncelikle blog sayfamıza giriş yapalım sonra Görünümü düzenle tıkladıktan sonra karşımıza resimde göründüğü gibi bir sayfa gelicek.


Açılan sayfada Tema Düzenle butonuna tıklıyoruz karşımıza tema tema düzenleme sayfası gelicek sonraki adım ( özel tema html düzenle) seçiyoruz karşımıza kod bölümü açılacak burada dikkatli olmamız gerekiyor çünkü yanlış işlem yapıldığında tema bozulur.

Ekran görüntüsündeki gibi işaretli alanı kodları altıdaki kodlarla değiştiriyoruz.

<title>{block:TagPage}{Tag}  » {/block:TagPage}{block:PostSummary}{PostSummary} » {/block:PostSummary}{Title}</title>

Kaydet tıklayıp bu sayfadan  sonraki adıma geçiyoruz.

Tumblr Google Webmaster Tools Nasıl Eklenir?

1 ) Search Console hesabına giriş yapıyoruz ardından Mülk ekle düğmesini tıklayın ve tumblr blog sitenizin URL’sini girin Devam  diyip sonraki işleme  geçiyoruz.

2)  burda size iki seçenek sunuyor Alternatif yöntemler tıklıyoruz ( HTML etiketi ) seçiyoruz bize dogrulama kodu veriyor tumblr sitemizin bize ait olduğunu doğrulamak için bu kodu tumblr html düzenle kısmında bir önceki kod eklediğimiz yerin hemen 10 nuncu satırına ekleyip kaydet diyip çıkışıyoruz sonra Search Consol da doğrula diyoruz hepsi bukadar umarım sizlere sizler için yararlı olur.

[Toplam:1    Ortalama:1/5]
17 Temmuz 2018 28876 okunma
1 SEO Uzmanı

1 SEO Uzmanı Ajansı kurucusu. Aynı Zamanda Türkiye'nin en iyi SEO uzmanları arasında ilk 10 içerisinde yer almaktadır.

BENZER YAZILAR

Resim Optimizasyonu Nasıl Yapılır?

Web itelerinizde yer alan içeriklerde aynı zamanda gör eller de kullanır ınız Kullandığınız gör eller hem arama motoru botları hem de kullanıcı deneyimi açı ından önemlidir Yani...

SEO Uzmanı Nedir?

Arama motoru optimiza yonu olarak da karşımıza çıkan SEO terimi, web dünya ında on zamanlarda oldukça öne çıkan bir kavramdır Web iteleri arama motorlarında ü t ıralara çıkmak...

Teknik SEO’nun Önemli Maddeleri

Oluşturduğunuz web ite ıralamalarınızı yük eltmek ve itenizin trafiğini yönlendirmek için ite içi içeriğinizi geliştemek ve iteniz için SEO kullanmak artık herke için internet...

           

Yorum Yap

Avatar
Zeliha 26 Temmuz 2018

Tumblr ve benzeri platformlarda Seo çalışmalarının ne kadar önemli olduğunu çok az kimse biliyor bu kadar değerli bilginin paylaşıldığı çok az platform var. Paylaşanlar da genelde yarım yamalak paylaşıyorlar. Ama görüyorum ki, sizin paylaşımlarınız çok açıklayıcı… Çünkü Seo demek rekabet demek ve para kazanmak demektir. Sitelerin Seo alanında üst sıralara çıkması için yapılan çoklu çalışmaların tümü hakkında ayrıntılı bilgiler verdiğiniz için çok teşekkür ederiz. Sitenizi sık kullanılanlar listesine ekledim. Böylece SEO çalışmaları ile ilgili bilgileri buradan takip edebileceğim.

Cevapla
Avatar
sosyaladam 11 Ağustos 2018

Merhaba Tumblr Seo ayarları nasıl yapılır sorusunun cevabını ben de çok aradım. Neticede Tumblr ayarları konusundaki yazınız beni aydınlattı. Şimdi siteme daha çok hit çekebilirim. Bu tip seo çalışmaları ile ilgili daha fazla paylaşım rica edeceğim. Kodlarla hiç aram yok. O yüzden ayarlara dokunmak istemiyorum. Eklenti filan kullansak olmaz mı?

Cevapla
YORUM YAP

Lütfen Güvenlik Sorusunu Giriniz