• EN AT

Web Site Trafiğine Etki Eden Bağlantılar

Birçok kullanıcı bağlantı kurmayı, sıralamaları sürdürecek bir yol olarak görüyor. Ancak, doğru yapıldığında, trafik çekebilir.

Trafiği sürmek, potansiyel satışlarda ve satışlarda dikkat çekici bir yükselişin ötesinde çoğu avantaja sahiptir. Web sitesinde daha çok trafik, kullanıcıların aradıkları ve bunları ne baş karışıklığına dair kıymetli analitik bilgiler sağlayabilir. Ayrıca, diğerleri içeriğimizi paylaşmaya başladıkça, sosyal medyada katılması artırma ve potansiyel olarak yönlendirme bağlantılarına yardımcı olabilir.

1 seo uzmanı olarak bu yazıda, gerçek trafiğe niçin olan bağlantı kaynaklarını ve ilerlemenizi nasıl değerlendireceğinizi belirleyeceğim ve böylelikle çabalarınızı en çok etkileyecekleri yere odaklayabileceğiz.

Bağlantıları Belirleme

Trafik sürüş bağlantıları amacıyla iyi kaynaklar bulmak amacıyla, gidebileceğiniz birkaç yol vardır: rakip araştırması, sıralama ve etkileyenler.

Önce, benzer tavsiyeleri bulmak amacıyla SimilarWeb gibi vasıtaları kullanarak rakiplerinize trafik çeken yayınları bulun. Bu vasıtalar sadece rakiplerinize kimlerin bağlandığını size anlatmakla kalmaz, aynı vakitte rakiplerinizin bu bağlantılardan ne kadar trafik aldığını gösterebilir.

Trafik sürüş bağlantıları amacıyla iyi kaynaklar bulmak amacıyla, gidebileceğiniz birkaç yol vardır: rakip araştırması, sıralama ve etkileyenler.

Önce, benzer tavsiyeleri bulmak amacıyla SimilarWeb gibi vasıtaları kullanarak rakiplerinize trafik çeken yayınları bulun. Bu vasıtalar sadece rakiplerinize kimlerin bağlandığını size anlatmakla kalmaz, aynı vakitte rakiplerinizin bu bağlantılardan ne kadar trafik aldığını gösteRakiplerinize trafik / yönlendirme yapan rastgele bir site araştırılmalı ve mümkün bir bağlantı ortağı olarak değerlendirilmelidir. Her biri nitelik yönünden denetim edin, içerik kazıyıcı siteler olmadığından ve gerçekte amaç kitleniz amacıyla kıymetli kaynaklar olmasından emin olun. Testi geçtiyse, bir bağlantı amacıyla onlara yaklaşmayı düşünün.

Elbette, rakiplerinize trafik çeken sitelerden bağlantı almamanız gerekir. Sıralamak dilediğiniz terimler amacıyla Google’daki üst seviye internet sitelerini inceleyin ve bunlardan rastgele birinin iyi bağlantı kuran ortaklar olup olamayacağını görün. Örneğin, pek çok endüstride, bedava ve sponsorlu listeleri gerçekleştiren dikey özel endeksler bulunur.

Her vakit bulunduğu gibi, bu tür sitelere yaklaşırken araştırmalarınızı yapın. Dizinler, sadece SEO amaçli bağlantılar meydana getirmek üzere geliştirilmiş spam gibi gözüküyor mu? ya da birtakım Google araçlarını kullanantüketicilerin gerçekte kullandığı yasal siteler midir? Bu soruların cevaplarını aramalısınız.

İçerik söz konusu bulunduğunda ağır kaldırmanın daha çoğunu gerçekleştirme istiyorsanız içeriğe katkıda bulunabileceğiniz büyük ve iş sektörel satış noktalarına yaklaşmayı deneyin. Araştırmanız esnasında bulduğunuz yukarıdaki sitelere ek olarak, sosyal etkilenenleri bulmak amacıyla BuzzSumo gibi bir Google aracı kullanın ve toplumsal kanallarında ya da misafir mesajlarını kabul edip etmediklerini görmek amacıyla e-posta ile onlara ulaşın. Bu yayınların internet sitesinin kitlesi ile gerektiğince alakalı olması ve rastgele bir içerik yönergelerini izlemeye ve gönderilen içeriğin kurallarına uymasına özen gösterin.

Daha ufak endüstri yayınlarına ek olarak, misafir gönderim formlarını kullanarak gibi büyük sitelerde misafir gönderme fırsatları da bulabilirsiniz. Çevrim hattı bağlantısı ya da yazar sayfası, trafik ve tavsiyelerin kusursuz bir kaynağı olabilir. Çoğu vakit, bu bağlantılardan yola çıktım, çünkü şansım, büyük çıkışlarda bayiliğin görülmesinden etkilendi. Bununla birlikte, burada gayretli ve alakalı olmalısınız: En iyi çalışmayı gönderin, çünkü katılım genelde rekabet eder ve editörler son derece karanlıktır.

Göz önünde bulundurulması gereken başka mühim çıkış seçenekleri pazarlamaya başlıyorsanız, endüstriye özel alt yayınlarda ki  gibi siteler gibi topluluk forumlarıdır. Sadece iyi bir topluluk delegesi olmayı unutma – kendi içeriğinize sahip başka kullananlara spam göndermeyin ve başkalarının içeriğini alakalı bir şekilde yorumlayarak derli toplu olarak katılmaya ilgi edin.

Denemek amacıyla son bir açı, sektör etkenler bulmak ve onlarla sponsor ya da ortak olmaktır. Çoğu etkilenen, markalarla ortaklıklar kurmaya isteklidir; burada, bir şirketle içerik ve sosyal medya yayınlarıyla alakalı inceleyerek ya da bu şirketle çalışarak markanın ismini kitlelere ulaştırırlar. Maliyet genelde kitle boyutuna ve kampanyanın kapsamına göre değişir.rebilir.

Site Trafiğinin Arttırmanın Sonucu

Google eğilimlerini ya da Google Anahtar Kelime Planlayıcı’yı kullanarak adınızın genel marka aramasında bir artış olup olmadığını da görebilirsiniz. Genellikle, marka bilinci oluşturma kampanyaları, markalı aramalarda bir artış olması nedeniyle daha direkt olarak trafiğin yanı sıra organik trafikte sonuçlanabilir. Doğrudan ve markalı organik yönlendirmelerdeki artışı dikkatli bir şekilde izleyerek, marka bilinci oluşturma kampanyalarınızın sahip bulunduğu tesiri görebilirsiniz. Bu, internet sitenizin trafiğini çoğaltmak amacıyla bağ kurma çabalarınızın uzun vadeli faydalarını görmenize yardımcı olabilir.

Verileri izlerken, başarılı bağlantı kurma ortaklarından biri olarak belirlediğiniz çarpıcı ve internet siteleriyle başarınızı geliştirme ilişkilerinizi de izlediğinizden emin olun. Bu, ilerlemenizi yönetime gösterebilir ve konuşma biçiminizi ve mesajlaşma stilinizi geliştirmenize yardımcı olabilir.

31545 okunma
Kerem A.soy

4 yıldır Dijital Pazarlama ve içerik Editörü olarak 1 SEO Uzmanı Ajansı bünyesinde çalışmaktayım.

BENZER YAZILAR

SEO Teknikleri

Güncel SEO Teknikleri SEO, arama motorlarında ıralama hedefleyen ve rakiplerini geride bırakmak i teyen her web ite inin ihtiyaç duyduğu bir çalışmadır Web itenizin arama motorları...

Organik Hit Kazanma Teknikleri

Organik Hit Nedir Organik hit, internet adre ine kendi arzu uyla ve doğal olarak gelen ziyaretçi ayı ıdırDoğal ziyaretçi,doğal hit gibi i imlerle de anılırBu doğal yollar o yal...

SEO Uyumlu Makale Nasıl Yazılır?

SEO Uyumlu Makale Yazmak Merhaba 1 SEO Uzmanı Takipçileri Bu Makalemde izlere  SEO Uyumlu Makale Yazmak konu unda bilgiler vereceğiz SEO çalışmalarında en önemli kı ımlardan bir...

           

Yorum Yap

Avatar
Fahri Bilir 11 Ağustos 2018

Web site trafiği nasıl arttırılır ben de görüşlerimi yazayım, bence iyi sitelerden bağlantı almak sitenin otoritesini güçlendirir. Ayrıca kişi ücretli reklamlarla sitesini daha iyi yerlere getirebilir. Sosyal medya araçlarını kullanmak ve siteye sürekli güncel yazılar girilmesi ile bence web site trafiği artabilir. Tabi bu işler sabır isteyen işlerdir