• EN

En Etkili Ücretsiz Backlink Alma Yöntemleri

Web sitelerinde genel amaçlardan biri arama motorlarında üst sıralara çıkmaktır. Bunun için SEO çalışmalarının kaliteli şekilde yapılması gerekir. Web sitelerini üst sıralara çıkaracak ögelerden biri de backlink alma yöntemleridir. Alacağınız bu bağlantılar kaliteli, özgün ve doğal bir şekilde gerçekleştirilmelidir. En etkili ücretsiz backlink alma yöntemleri kullanarak web sitenizi rakiplerinizin önüne geçirebilirsiniz.

Backlinkler web sitenizin internet dünyasındaki referanslarıdır. Bu çalışmalar görsel ya da metin olarak yapılabilir. Genelde ücretli olarak alınan backlinkler etkili değildir. Link havuzu haline gelen web sitelerinden alacağınız linkler web sitenizin spama düşmesine yol açabilir. Çünkü web siteniz değerlendirilirken sizlerin web sitesinin performansı da değerlendirme sonuçlarına etki etmektedir. Sonuç olarak almanız gereken backlinkler ücretsiz, etkili ve kaliteli seçenekler olmalıdır. Bu şekilde tercih edebileceğiniz çok sayıda backlink alma yöntemi vardır. İşte sizler için en etkili ücretsiz 5 baclink alma yöntemi;

Forum Siteleri

Günümüzde klasik ve en etkili ücretsiz backlink alma yöntemleri arasında forumlar vardır. Bunun için etkili ve sıralaması önde olan bir forum bularak üyelerin açtıkları yazıları inceleyin. Alanınızla ilgili olan girişler için hemen yorumlara katılın. Bu süreçte en etkili yaklaşım ilk yoruma cevap vermek olacaktır. Böylece diğer insanların da web sitenize girmesini oldukça kolay hale getireceksiniz. Çünkü genelde ziyaretçiler ilk yorumları okumaktadır. Forum sitelerinde doğru zamanda doğru yerde olursanız çok etkili biçimde üye sayınızı arttırabilirsiniz.
Forum sitelerinde insanlara yardım etmeyi ihmal etmeyin. Forumlarda sizin sektörünüzle ilgili olan insanları kolayca bulabilirsiniz. Ancak kendini kanıtlamış olan ve geniş bir kullanıcı kitlesine hitap eden forumlarda profil oluşturmanız önerilmektedir.

Paravan Blog Oluşturun

Blogger, WordPress, tumblr, paravan blog acısından çok yararlı olduğunu bilmenizi isterim paravan blog oluşturmak için en önemli dikat edilmesi gereken hususlar blog lar arası kurulan bağlantılarıdır. merak edenler için paravan blog nedir sayfamıza göz atabilirsiniz dogru paravan oluşturmanıza yardımcı olucaktır.

Blog Siteleri

İnternette son zamanlarda blog siteleri büyük bir gelişme göstermiştir. Kişisel olarak blog hesabı açan birçok site sahibi bu işten ciddi paralar kazanmaktadır. Ayrıca bloglar arama motorlarında kişisel deneyimleri yansıttığı için çok daha iyi yerlere gelmektedir. Sizler de birçok blog yazarıyla iletişime geçerek blog sitelerinden backlink alabilirsiniz. Bloglardaki içeriklerde ve deneyimlerde sizden bahsedilmesi ciddi bir backlink alabileceğiniz bir alandır.

Bazı blog yazarları internet günlüğü olarak da ilgisini çeken bir sektörde yer alan tüm yazıları bir araya getirmektedir. Sonrasında blog sayfasında yer alan bu yazıda ilgisini çeken sayfaların linklerine yer vermektedir. Blog yazarlığında bu sistem ülkemizde yeni yeni gelişmeye başlasa da etkili sonuçlar vermektedir.

Misafir Yazarlık

Kaliteli web sitelerinde misafir olarak yazarlık yapmanız çok etkili bir backlink alma yöntemidir. Bir web sitesinde ücretsiz olarak kaliteli birkaç yazı paylaştığınızda web sitenizin trafiğini büyük oranda arttırabilir ve size çok bağlı olacak bir kullanıcı potansiyeli edinebilirseniz. Kaliteli bir web sitesi bularak hemen teklif götürün ve yazınızı paylaşma yoluna gidin.

Misafir olarak yazarlık yaptığınız web sitesi için kaliteli ve uzun içerikler oluşturmanız iyi olur. İnsanlar bir sayfada doyurucu içerikler bulurlarsa karşılarına çıkan linklere de tıklayabilirler. Ancak yazarlık yapacağınız web sitesi sizinle aynı sektörde olmalıdır. Ayrıca kalitesini ortaya koymamış, arama motorlarında sıralaması iyi olmayan ve spama düşen sitelerde yaptığınız misafir yazarlık size trafik getirmeyecektir.

 

Sosyal Medya ve Sosyal İmleme Siteleri

Sosyal medya uygulamaları backlink alma konusunda son derece etkilidir. En büyük sosyal medya hesapları üzerinde ve kendi hesaplarınızda ziyaretçi kitlenize çeşitli yollardan ulaşarak backlink alabilirsiniz. Bunun için Facebook, Youtube, Instagram gibi birçok uygulamayı etkin olarak kullanabilirsiniz. Bu programlar üzerinde birçok şekilde backlink edinebileceğinizi belirtelim.

Tercih edebileceğiniz bir yöntem de sosyal imlemedir. Sosyal imleme siteleri üzerinde yapılan paylaşımlarda ürün tanıtımı, hizmet tanıtımı ve belirli anahtar kelimeler kullanabilirsiniz. Ancak sosyal imlemeler çok doğru şekilde kullanılmalıdır. Aksi halde ceza alma ihtimaliniz çok yüksektir. Sosyal imleme sitelerini kullanarak sitenize organik trafik çekebilirsiniz.

Yorum Backlink

En yaygın backlink alma yöntemlerinden biri yorum üzerinden backlink almaktır. Bu çalışmayı yaparken farklı siteleri gezerek yorumlara backlinkinizi bırakabilirsiniz. Ancak her web sitesini bu amaçla kullanmayın. Tercih edeceğiniz web sitesi öncelikle sizin alanınızla alakalı olmalıdır. Ayrıca web sitesinin sektörünüzle ilgili olmasıyla birlikte arama motorlarında üst sıralarda bulunmalıdır. En etkili ücretsiz backlink alma yöntemleri arasında olan yorumlar düzenli olarak yapılmalıdır. Çünkü zaman içinde yorumlar güncelliğini yitirebilir.

Ücretsiz Backlink Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

En etkili ücretsiz backlink alma yöntemleri uygularken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Bu detayları şu şekilde belirtelim;

  • Backlink alacağınız web sitesinin sıralaması ve ziyaretçi trafiği mutlaka sizden daha iyi olmalıdır. Daha kötü web siteleri sizlere istediğiniz şekildetrafik sağlamaz.
  • Backlink aldığınız kanal üzerindeki web sitesi spam ve kalitesiz olmamalıdır. Size referans olan web sitesi cezalı bir siteyse bu durum sizin web sitenizi de olumsuz etkileyecektir.
  • Forumlarda tanıtım yaparken çok reklama kaçmayın. İnsanlara yardım edin ve bu şekilde size bağlı olacak bir ziyaretçi kitlesi edinebilirsiniz.
  • Sosyal medya kanalları üzerinde uygulamanın yapısına uygun paylaşımlar gerçekleştirin.
  • Misafir yazarlık yapacaksanız da vereceğiniz yazının kaliteli olmasına özen gösterin. Çünkü kaliteli web siteleri niteliksiz yazılar için backlink vermekten kaçınacaktır.
1167 okunma
Kader Öktem

6 yıldır SEO ve içerik Editörü olarak 1 SEO Uzmanı Ajansı bünyesinde çalışmaktayım. Uzmanlık Alanım : Doğal SEO teknikleri ile web sitelerini Google ve diğer arama motorlarında yükselmesi ve ziyaretçilerinin artmasını sağlamaktayım.

BENZER YAZILAR

Doğal Backlink Nasıl Alınır?

Konu başlığımızla alakalı bilgiler vermeden önce doğal backlinkin ana tema ı olan backlinki detaylıca tanıtalım Backlink Nedir Backlinkin tanımı ve işleyişi şu şekildedirİki...

Nofollow, Dofollow Link Nedir?

NoFollow Nedir Google tarafından internet adre inize yazdığınız linkleri arama motorları üzerinden ürdürülme ine engel koyan HTML özelliğidir Spam olan bağlantılarla birlikte SEO ile...

Yorum Backlink Teknikleri

Web iteler arama motorlarında en ü t ırada yer almak için web ite ahipleri büyük bir emek verilmekte web itelerin ü t ıralarda yer almak için bir çok çalışmalar kap amakta web...

Ücretsiz Backlink Siteleri

Web dünya ında faaliyet gö teren web iteleri daha görünür olmak, rakiplerinin önüne geçmek, ektörlerinde bilinir marka haline gelmek için çalışmalar yaparlar Web itenize dışarıdan...